Maksymalna elastyczność i wydajność

Seria czujników ultradźwiękowych UCC*-50GK

Korzyści

Ikona procesu

Łatwa integracja bez sterownika PLC

Czujnik ultradźwiękowy UCC*-50GK można zintegrować z aplikacją bez sterownika PLC Możliwość łatwego włączenia do środowiska inżynierskiego przez interfejsy UART, LIN-Bus lub PWM.
Ikona sieci bezprzewodowej

Niskie zużycie energii podczas pracy bezprzewodowej

Czujnik ultradźwiękowy UCC*-50GK, wyposażony w tryb oszczędzania energii i zoptymalizowany pod kątem pracy na baterii, jest gotowy do komunikacji bezprzewodowej, w której kluczowe znaczenie ma dłuższy czas pracy.
Ikona narzędzia

Uniwersalne jak multitool

Stożek dźwięku czujnika UCC*-50GK i trzy wstępnie zapisane profile dźwięku zapewniają dobre działanie w ograniczonych przestrzeniach i umożliwiają zastosowanie w praktycznie każdym zastosowaniu. Ciesz się większą elastycznością.
Ikona jakości

Jakość produktów własnych, na której można polegać

Czujnik ultradźwiękowy UCC*-50GK został opracowany i wyprodukowany przez firmę Pepperl+Fuchs i jest owocem naszej wyjątkowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia w zakresie tych zastosowań.

Widok 360°

Pomysły zastosowań...

Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Trudne warunki zewnętrzne, wilgoć i brud: uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków stanowią poważne wyzwanie dla większości czujników. Jednak czujnik UCC*-50GK jest przystosowany do różnych zastosowań w tym sektorze, ma stopień ochrony IP66/67 oraz powłokę ochronną PTFE, która zapobiega przywieraniu zanieczyszczeń do przetwornika. Trwały czujnik o szerokim zakresie temperatur otoczenia (-25…+70 °C) i kompensacji temperatury umożliwia wykrywanie poziomu napełnienia łapaczy piasku, odstojników i wież fermentacyjnych.
Silosy
Czujnik UCC*-50GK jest idealnym rozwiązaniem do takich zastosowań jak składowanie materiałów, przemysł budowlany czy działalność rolnicza. Wytrzymały i wszechstronny czujnik idealnie nadaje się do monitorowania silosów zawierających cement, żwir, piasek lub ziarna, paszę dla zwierząt czy składniki mineralne. Trzy wyjątkowe wzory wiązek w połączeniu z szerokim zakresem wykrywania do 4 m zapewniają użytkownikom możliwość dostosowania się do każdego ograniczenia przestrzeni w silosach. Agresywne materiały nie mają wpływu na działanie przetwornika, ponieważ jest on osłonięty powłoką ochronną PTFE.
Recykling i pojemniki na odpady
Od pojemników na plastik, szkło, papier lub odpady zmieszane po kompaktory — czujnik UCC*50-GK umożliwia bardziej inteligentne i wydajne procesy gospodarowania odpadami. Kompaktowa, gwintowana obudowa pozwala na łatwy montaż czujnika UCC*-50GK w ciasnych pojemnikach, a trzy unikalne wzory wiązki zapewniają precyzyjną detekcję w tych ciasnych przestrzeniach. Co więcej, dzięki trybowi oszczędzania energii i funkcji czuwania, czas pracy staje się jeszcze dłuższy. Czujniki nadają się również do systemów zasilanych energią słoneczną i bateriami.
Roboty serwisowe i małe pojazdy AGV
Mniejsze pojazdy sterowane automatycznie (AGV), takie jak roboty do czyszczenia i podawania, mogą być wyposażone w czujniki ultradźwiękowe UCC*-50GK, które zapewniają ekonomiczne wykrywanie kolizji. Dzięki kompaktowym wymiarom obudowy czujniki można łatwo zintegrować z takimi pojazdami AGV. Zanieczyszczenia, na które stale narażone są roboty czyszczące i podające, nie przywierają do przetwornika zabezpieczonego powłoką PTFE. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur i zintegrowanej kompensacji temperatury możliwe jest stosowanie czujników zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
Jakie jest Twoje zastosowanie?
Jak pokazują nasze przykłady, czujnik UCC*50-GK jest przeznaczony do wielu różnych zastosowań. Skorzystaj z formularza na tej stronie, aby skontaktować się z nami w sprawie wymagań dotyczących konkretnego zastosowania! Więcej inspiracji na temat zastosowania czujników UCC*-50GK znajduje się w następnej sekcji na tej stronie…

…stawanie się rzeczywistością

UCC*-50GK to podstawa zaawansowanego czujnika IoT…

UCC*-50GK
Czujnik IoT
Seria czujników ultradźwiękowych UCC*50GK
Czujniki ultradźwiękowe UCC*-50GK mogą być używane do różnych celów. Tutaj zostały one połączone z innymi komponentami sprzętowymi, aby stworzyć prawdziwy czujnik IoT — zdolny do przekazywania informacji o poziomie napełnienia i różnych innych danych.

…umożliwienie inteligentnej gospodarki odpadami w Heidelbergu

                                                                                                                                                         

Inteligentna gospodarka odpadami w Heidelbergu

Ten czujnik IoT, oparty na serii czujników UCC*-50GK, jest obecnie stosowany w Heidelbergu, w Niemczech, gdzie wdrażany jest innowacyjny system inteligentnej gospodarki odpadami. Rozwiązanie wykorzystuje również oprogramowanie SAP IoT oraz sieć rozległą o dużym zasięgu (LoRaWAN).

W naszym magazynie cyfrowym można znaleźć artykuł, który przedstawia wszystkie aspekty projektu.

Przeczytaj artykuł

Bezpłatny zestaw ewaluacyjny!

Zestaw ewaluacyjny

Jeśli chcesz praktycznie zapoznać się z czujnikami ultradźwiękowymi UCC*-50GK, mamy dla Ciebie specjalną i ograniczoną czasowo ofertę: pierwszych 200 osób, które wypełnią formularz kontaktowy, otrzyma od nas bezpłatnyzestaw ewaluacyjny! Zawiera on jeden czujnik ultradźwiękowy UCC*-50GK i dodatkowe informacje konfiguracyjne.

Należy zwrócić uwagę, że: ze względu na aspekty prawne bezpłatne zestawy ewaluacyjne mogą być zamawiane wyłącznie przez potencjalnych klientów komercyjnych, a nie przez osoby prywatne. Ponadto ze względów organizacyjnych zestawy demonstracyjne można zamawiać wyłącznie w krajach, które są bezpośrednio obsługiwane przez grupę Pepperl+Fuchs, a nie przez pośredników czy dystrybutorów.

Skontaktuj się z nami jak najszybciej!

Podręcznik nowego użytkownika

Schemat połączeń czujnika ultradźwiękowego UCC*50GK

Czujnik ultradźwiękowy UCC*-50GK jest przeznaczony do pomiaru odległości. Wykorzystuje on impulsy ultradźwiękowe do pomiaru odległości od pobliskich obiektów i przesyła informacje przez jedno z trzech wyjść czujnika: UART, PWM i magistrala LIN.

Nasza skrócona instrukcja pozwala zorientować się, jak zintegrować czujnik w aplikacji użytkownika. Zawiera ona podstawowe zalecenia dotyczące obsługi.
 

Skontaktuj się z nami!