İhtiyaçları analiz etme.
Teknolojiyi şekillendirme.
Çözümleri basitleştirme.

SmartRunner Teknolojisine Sahip Işık Kesiti Sensörleri

Avantajlar

Yeni Çok Yönlü Uygulamalar

Yeni Çok Yönlü Uygulamalar

SmartRunner teknolojisi, ışık kesiti teknolojisi ile entegre LED'lere sahip 2-D görüntü sensörünün benzersiz bir birleşimidir. Bu yenilikçi kombinasyon, zorlu algılama görevleri için tamamen yeni uygulamalar sunar ve verimli, geleceğe dönük prosesler tasarlamanıza olanak tanır.
Tak ve Çalıştır ile Devreye Alma

Tak ve Çalıştır ile Devreye Alma

SmartRunner ailesindeki her ışık kesiti sensörü türü, belirli bir uygulama için fabrikada önceden yapılandırılmıştır. Kullanıcı önce titizlikle değerlendirilmesi gereken ham veriler almadığı için diğer sensörlerden farklı olarak bu sensörler, işlenmesi kolay dijital sinyaller sağlar. Kullanıcıların cihazı monte etmeleri, bağlamaları ve öğretme yöntemiyle parametrelendirmeleri yeterlidir.
Üretim Ayarlarında Esneklik

Üretim Ayarlarında Esneklik

Entegre görüntüleme kamerası sayesinde sensörler, Veri Matrisi kontrol kodları aracılığıyla kolayca parametrelenebilir. Bir kod oluşturulduktan sonra kullanıcılar, herhangi bir sayıda sensörü kolaylıkla öğretebilirler. Özellikle üretimde sıklıkla ayarlama yapıldığı durumlarda kullanıcılar hızlı ve esnek bir şekilde hareket edebilir.
Pratik ve Hızlı Montaj

Pratik ve Hızlı Montaj

SmartRunner sensörleri, taban uzunluğunu artıran bir aynayla donatılmıştır. Bu, alan gereksinimlerini azaltır ve son derece kompakt bir muhafaza sağlar. Ek görüntü LED'leri de dahil olmak üzere döner bağlantıyla birlikte montaj, dar alanlarda bile kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Kombinasyon Halinde Yenilik

SmartRunner teknolojisi, ışık kesiti teknolojisi ile entegre LED'lere sahip 2-D görüntü sensörünün benzersiz bir birleşimidir. Sonuç olarak çeşitli teknik özellikler sunan, kullanıma hazır, tak ve çalıştır özellikli ışık kesiti sensörleri ortaya çıkar. 

Başarısı kanıtlanmış ışık kesiti teknolojisi, üçgenleme ilkesine dayanır ve yükseklik profillerinin ve kenar hatlarının hassas bir şekilde algılanması gibi çok yönlü algılama görevlerinin gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Işık kesitli sensörler son derece hassastır, dış ışıklandırmadan etkilenmez ve hedef nesnelerin renginden ve yüzey dokusundan bağımsız olarak çalışır. LED aydınlatma dahil olmak üzere entegre kamera işlevi, Veri Matrisi kontrol kodlarıyla parametrelendirmeyi kolaylaştırır. Buna ek olarak hata görsellerinin kaydedilmesi mümkündür ve bu da hata durumunda personelin hızlı ve verimli bir şekilde müdahale etmesine olanak tanır.

Yeni ışık kesiti sensörleri, belirli görevler için optimize edilmiştir. Yeni SmartRunner ürün ailesinin ilk temsilcilerini tanıyın. 

 

SmartRunner Teknolojisi

Kullanıma Hazır — Verimli Prosesler İçin Uygulamaya Özel Sensörler

SmartRunner teknolojisi, zorlu algılama görevleri için tamamen yeni uygulamalar sunar ve verimli, geleceğe dönük prosesler tasarlamanıza olanak tanır. Yeni SmartRunner ürün ailesinin ilk temsilcilerini (SmartRunner Dedektör ve SmartRunner Eşleştirici) tanıyın.

SmartRunner Eşleştirici—

Profil Eşleştirme Uzmanı

SmartRunner Eşleştirici Otomotiv

SmartRunner Eşleştirici için temel uygulamalardan biri, otomotiv sektöründe araç gövdesi yapımıdır. Burada farklı araç gövdesi parçaları, endüstriyel robotlar tarafından kavranmadan, konumlandırılmadan ve kaynak yapılmadan önce hassas bir şekilde hizalanmalıdır. Bileşenlerin doğru hizalanıp hizalanmadığını kontrol etmek için iki SmartRunner Eşleştirici, araç gövde panelinin kenarlarıyla hizalanır.

Algılanan yükseklik profili, öğretme yöntemiyle kaydedilir ve profil karşılaştırması için referans kontur olarak kullanılır. Yalnızca doğru bileşenin ayarlanabilir tolerans dahilinde konumlandırılması halinde her iki sensör de buna karşılık gelen bir anahtarlama sinyali vererek robotun nesneyi herhangi bir engel olmadan kavramasını sağlar. Eşleştiriciyi kullanmak, planlanmamış duruş sürelerini ve pahalı araç gövdelerinin ve robotların zarar görmesini önler.

Güvenilir profil karşılaştırması için SmartRunner Eşleştirici

Eşleştirici kolaylıkla devreye alınabilir: Sensör sadece istenilen profile monte edilip hizalanmalı ve ardından öğretme yöntemiyle programlanmalıdır. Referans kontur programlanır ve makine işlemi başlayabilir. Uygulamaya özel değerlendirme doğrudan sensöre entegre edildiği için ham veri yerine kolay işlenen dijital sinyaller üretilir. Bu nedenle sensör, çok fazla çaba gerektirmeden doğrudan kontrol sistemine bağlanabilir

Değişen araç gövdesi tiplerine ve ambalaj miktarlarına hızlı yanıt vermek, Eşleştirici için zor değildir: Sensör, öğretme veya Veri Matrisi kontrol kodları aracılığıyla kolayca yeniden parametrelendirilebilir. Bölünmüş ışın prosedürü sayesinde farklı nesne yüzeylerine veya renklerine bile hızlı bir şekilde uygulanır.

Nasıl Çalışır?

Burada Eşleştiricinin ayarlanabilir toleransa göre nesne konturunu, konumunu ve mesafesini nasıl karşılaştırdığını görebilirsiniz:

"İyi" Sinyal Senaryosu 1: Eşleştirici daha önce öğretilen referans konturunu tanır. Kavrama işlemi başlar.

"İyi" Sinyal Senaryosu 2: Eşleştirici, halen tolerans aralığında olan küçük bir sapma algılar. Kavrama işlemi başlar.

"Kötü" Sinyal Senaryosu 3: Sapma, tolerans aralığının dışındadır. Kavrama işlemi durur.

"Kötü" Sinyal Senaryosu 4: Sensör ve nesne arasında çok uzun mesafe. Kavrama işlemi başlatılmadan önce robotun hareket ettirilmesi gerekir.

"Kötü" Sinyal Senaryosu 5: Hatalı veya kusurlu bir nesnenin algılanması. Kavrama işlemi durur.

More Use Cases for SmartRunner Matcher

Ensuring Reliability in Ready-Meal Production

Light Section Sensor Detects Low-Contrast Packaging

Plastic trays divided into several small compartments are often used when producing ready meals in the food industry. Filling the individual compartments in the plastic tray and carefully separating the different meal components is an essential prerequisite for acceptance by the customer and for properly sealing the container. In the case of a defect, the product cannot be sold, and the meal must be discarded. Checking that the plastic trays are in the correct position requires a reliable, quick, and easy-to-install solution that supports a quick and efficient filling process. The SmartRunner Matcher offers the ideal solution for checking the position of the plastic trays.

Smooth Material Feed in Production Plants

SmartRunner Matcher for Uninterrupted Material Feed in Production Plants

An uninterrupted supply of raw materials is crucial for maintaining cost-effective operations in production plants. The materials, which can vary in color, are transported to the machine in workpiece carriers. Before the materials are picked up by the robotic system, it is necessary to check whether the materials are present (presence check) and whether the materials are in the correct position (position control). Efficient operation without plant downtime or production waste is always the top priority. With the SmartRunner Matcher light section sensor, both detection tasks can be performed in a single step. 

SmartRunner Dedektör—

Alan İzleme Uzmanı

SmartRunner Dedektör Uygulaması

Bu lazer makinesi, sensörlerin anahtarlama mesafesini kalibre etmek için kullanılır. Farklı sensör modelleri için çeşitli kelepçeleme aletleri gereklidir. Program etkinleştirildiğinde lazer uygun yüksekliğe hareket eder ve kalibrasyon işlemi başlar. Kullanılan cihaz çok yüksekse çıkıntı yapan nesneler, pahalı lazer lense zarar verebilir.

Bunu önlemek için Dedektör, lazerin altına monte edilerek algılama alanı genişletilir. İzleme alanına hatalı bir nesne girerse sensör, anahtarlama sinyali verir ve mercek hasar görmeden önce durdurma işlemi başlatılır. Böylece Dedektör, pahalı bileşenleri korur ve aynı zamanda makinenin kullanılabilirliğini artırır.

Yüksek hassasiyetli izleme görevleri için SmartRunner Dedektör

Son derece hassas izleme doğrultusunda Dedektörün devreye alınması, fabrikada optimizasyon sayesinde son derece kolaydır: Kullanıcı, lazer hattını duvara (bu uygulama örneğinde olduğu gibi) veya başka bir sabit arka plana kurar ve Öğretme yöntemi aracılığıyla bunu kolayca programlar. Bilgisayara ihtiyaç duyulmaz ve maruz kalma sürelerinin manuel olarak ayarlanması gerekmez.

Yalnızca uygulamayla ilgili belirli alanların izlenmesi gerekiyorsa İlgi Bölgeleri (ROI) olarak adlandırılan bölgeleri kısıtlama olmaksızın tanımlayabilirsiniz. ROI dışındaki algılama bölgesinde yer alan nesneler algılanır ancak anahtarlama sinyali üretilmez. Nesnelerin minimum veya maksimum boyutlarının tanımlanması, harici etkenlerin sebep olduğu yanlış alarmları önler.
 

Nasıl Çalışır?

Burada Dedektörün arka planı izleyerek ve nesneleri algılayarak nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

"İyi" Sinyal Senaryosu 1: Lazer hattıyla hiçbir nesne çakışmaz. Makine çalışması planlandığı şekilde devam eder.

"Kötü" Sinyal Senaryosu 1: Dedektör, lazer hattıyla çakışan bir nesneyi algılar. Anahtarlama sinyali, makinenin çalışmasını durdurur.

"Kötü" Sinyal Senaryosu 2: Lazer hattıyla çakışan bir aynalama yüzeyine sahip, algılaması zor bir nesne. Dedektörün, lazer hattını hem nesne hem de arka plan üzerinde değerlendirmesi sayesinde algılama sonuçları her zaman makuldür. Bu nedenle sensörün hemen yanıt vermesi için algılama alanındaki arızalı nesne üzerinde bozuk bir arka plan çizgisi gösterilir. Bu paralel değerlendirme, kullanıcı için tamamen güvenilir prosesler sağlar.

SmartRunner Dedektör

Bize Ulaşın

SmartRunner ürün ailesiyle ilgili sorularınız mı var veya daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz? Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız! İletişim formunu doldurup bize mesaj göndermeniz yeterli.