Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Yüksek Sıcaklık Tanımlama Sistemi

Pepperl+Fuchs, geniş bir işletme ortamları ve prosesleri yelpazesi için güvenilir endüstriyel tanımlama sistemleri sunar. Yüksek sıcaklık tanımlama sistemimiz, 500°C'ye kadar sıcaklıklar için tasarlanmıştır.

Barkodlar veya RFID etiketlerini kullanan tanımlama sistemleri, birçok ürünün otomatik olarak üretilmesinde kullanılır. Kurutma, yapıştırıcı madde sertleştirme ve boyama işlemleri gibi belirli üretim süreçlerinde yüksek sıcaklıklar ortaya çıkar.

Bu üretim adımlarında, RFID etiketleri veya barkodlara yoğun biçimde ihtiyaç duyulur. Bazı uygulamalarda, etiketin yeniden kullanılabilir olması durumunda RFID çözümü tercih edilebilir.

Diğer ortamlarda, barkod etiketleri veya RFID etiketleri, yüzlerce derece sıcaklık değişimini içeren döngülere dayanmak durumundadır. Bazı sıcaklık değerleri için RFID etiketindeki elektronik bileşenler veya piller bu uygulama için uygun değildir.

OIT yüksek sıcaklık tanımlama sistemi, ürünün kalıcı bir parçası haline gelen iki boyutlu kod kullanan bir doğrudan parça işaretleme çözümüdür. Semboloji, endüstri standardı ve tanımlanmış Veri Matrisi kodu olabileceği gibi özel tanımlı da (ve bu nedenle güvenli) olabilir. ECC200 Veri Matrisi standartları kullanıldığında veriler yedeklenebilir ve böylece arızaya karşı dayanıklı hale gelir. Kontrastın entegre kızılötesi aydınlatma kullanılarak optimize edilmesi sayesinde kir veya boya okunabilirliğe etki etmez.


Özellikler:

  • 500°C'ye kadar sıcaklıklar için ısıya dayanıklı kod sayfaları
  • Boya atölyeleri, fırınlar ve yüksek sıcaklığın mevcut olduğu diğer konumlar için idealdir
  • Üretim prosesi boyunca tutarlı tanımlama olanağı sağlar
  • Tüm yaygın kullanılan denetleyicilerle basit bağlantı
  • 1 milyon nesneye kadar tanımlama
  • Basit ayarlama
  • Ek parçalar içermeyen yekpare gövde tasarımı


Kod sayfalı Yüksek Sıcaklık Tanımlama Sistemi
Optical identification

From 2-D code readers and handhelds to barcode scanners and special solutions—find the ideal solution for your optical identification task.