Serviceline
Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Safety (Güvenlik) Kenarlıkları

Pepperl+Fuchs safety kenarlıkları, kapaklar, kapılar veya kanatlar gibi elektrikli makine parçalarının ezilen ve kesilen kenarlarının korunmasını sağlar. Safety sistemi; harici safety rölesi, karşılıklı tip fotoelektrik sensör ve alüminyum profil rayına yönlendirilen bir kauçuk profilden oluşur.

Sağlam kauçuk profilde, karşılıklı tip fotoelektrik sensörün ışık yolu oluşturmasına olanak sağlayan bir ışık borusu bulunur. Profilin dış basınç nedeniyle deforme olması durumunda, ışık borusunun çapraz kesiti küçülür ve ardından anahtarlama cihazı yanıt vererek durdurma gerçekleştirir. Koruma cihazları, EN ISO 13849 uyarınca performans düzeyi e,kategori 4'e kadar eksiksiz bir sistem olarak uygulanabilir ve en yüksek güvenlik standartlarını karşılayabilir.

Alüminyum ve kauçuk profiller, fotoelektrik teknolojisi kullanılarak istenilen uzunluğa kadar kısaltılabilir ve farklı durumlara kolayca uyarlanabilir. Safety kenarlıkları makinelere ve sistemlere entegrasyon için esneklik düzeyini önemli ölçüde artırır.


Bir Bakışta Safety Kenarlıkları

  • Freze makinesi gibi hareket eden kenarlara sahip makinelerde güvenilir koruma
  • EN ISO 13849 uyarınca Performans Düzeyi e ve kategori 4'e kadar en yüksek güvenlik standartları
  • Makine entegrasyonu sırasında maksimum esneklik

Uygulamalar

  • Yaralanma riskinin yüksek olduğu uygulamalar
  • Palet sistemleri, robotlar, ağaç işleme makineleri, paketleme makineleri, baş üstü depolama rafları ve makine hatları için erişim ve tehlikeli bölge koruması. 

Functional Safety Hub from Pepperl+Fuchs

Several hundred products with a SIL/PL assessment, free tools, and brochures in one place: the "Functional Safety Hub" is your starting point when you have to implement safety functions.