Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Konum Güdümlü Görüntü (PGV, safePGV)

Veri Matrisi teknolojisi, otomatik yönlendirmeli araç (AGV) kontrolünü yeni bir seviyeye taşıyor

Olağanüstü miktarda dijital bilgiyi posta pulu büyüklüğünde bir alana sıkıştırabilen Veri Matrisi kodları, sayısız ticari ürün ve tüketici ürünü alanında kullanılmaktadır. Ancak bu teknolojinin endüstriyel otomasyon uygulamaları alanında tam potansiyeline ulaşması kısa bir süre önce gerçekleşmiştir. Bu güçlü teknolojinin geleneksel AGV kontrolüne entegre edilmesiyle birlikte malzeme taşıma işlemi tamamen yeni bir seviyeye taşınmıştır.

Pepperl+Fuchs PGV, dünyanın ilk Veri Matrisi tabanlı konumlandırma izleme ve kontrol sistemidir. Gelişmiş endüstriyel bir 2D kamera kullanan PGV; yalnızca kodlanmış veya renkli yol boyunca taşıyıcıyı yönlendirmekle kalmaz, aynı zamanda çalıştırma, durdurma ve dönme işlemlerini başlatmaya yönelik bir dahili tanımlama çözümü ve taşıyıcı konumunu milimetrenin de altında bir hassaslıkla belirleyebilen mutlak değerli bir kodlama sistemi sunar. Sistem kire, sürtünme nedeniyle oluşan aşınmalara ve ortam ışığının yarattığı parazitlere karşı mükemmel şekilde dayanım gösterdiğinden maksimum çalışma süresi ve sistem kullanılabilirliği sağlanır.

Benzersiz Güvenlik!
PGV konumlandırma sisteminin güvenli sürümü mevcuttur: safePGV, sadece tek bir sensörle ilk kez SIL 3/PL e'ye uygun güvenli mutlak değerli konumlandırma imkanı sağlıyor.


Avantajları:

  • Özel çift renkli Veri Matrisi kodlu şerit veya Veri Matrisi etiketleri aracılığıyla esnek navigasyon
  • 120 x 80 mm'lik geniş okuma penceresi nedeniyle hasar gören Veri Matrisi kodlarıyla bile güvenli ve güvenilir navigasyon
  • En küçük AGV'lerde bile kullanılabilen kompakt gövde
  • Kolay tak ve çalıştır kurulum ve devreye alma
  • Herhangi bir kontrol paneline esnek entegrasyon için PROFINET PROFIsafe protokolü

Pepperl+Fuchs İşlevsel Güvenlik Merkezi

SIL/PL değerlendirmesi içeren yüzlerce ürün, ücretsiz araçlar ve broşürler tek bir yerde: Güvenlik işlevleri uygulamanız gerektiğinde başlangıç noktanız, "İşlevsel Güvenlik Merkezi"dir.

Mutlak değerli konumlandırma sistemleri safePXV ve safePGV

Yeni mutlak değerli konumlandırma sistemleri safePXV ve safePGV, ilk kez tek bir sensörle SIL 3/PL e güvenlik seviyesini karşılıyor…