Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

SmartBridge Arayüzü

Pepperl+Fuchs tarafından geliştirilen SmartBridge® teknolojisi, sensörler ile Endüstri 4.0 arasında köprü görevi görür: Bugüne kadar IO-Link altyapısının parçası olan saha cihazları tarafından üretilen proses verileri genel olarak makine döngüsünde işlenmekteydi. Cihaz durumuna ilişkin bilgi sunabilen aynı derecede önemli parametre ve durum bilgilerini kullanmak mümkün olmuyordu. Bu noktada SmartBridge teknolojisi oyuna dahil oldu: SmartBridge arayüzü, kontrol ünitesi ile IO-Link uyumlu cihaz arasındaki bağlantıya konumlandırılır. Arayüz, burada sensör veya aktüatörle IO-Link iletişimini alır ve proses verilerini Bluetooth üzerinden mobil cihaza aktarır.

Bu işlem, ek iletişim yolu sensörlerin işlenmesi söz konusu olduğunda tamamen yeni bir kullanım kolaylığı seviyesi sunar. Pepperl+Fuchs tarafından geliştirilen SmartBridge uygulaması, arayüz tarafından gönderilen verileri tabletlerde veya akıllı telefonlarda görselleştirir. Bu sayede durum ve proses verileri, "Touch and Type" tarafından parametrelerin yapılandırılması gibi kolayca işlenir. Yeni bir cihaz algılandığında gerekli sürücüler otomatik olarak yüklenir. Bu sürücü filtreleri kullanılarak, ilgili saha cihazının işlevleri grafik ve açık metin olarak görüntülenir. Proses verilerini ayrıca microSD kartına kaydedebilir ve daha sonra masaüstü bilgisayarınızda kaydedilen verilerin gelişmiş analizini yapabilirsiniz.

Parametre ve cihaz verilerinin kolay ve sorunsuz biçimde görüntülenmesi makinelerin ve tesislerin devreye alınması sırasında teknisyenlere yardımcı olur ve bakım durumlarında arıza analizini basitleştirir. SmartBridge arayüzüyle IO-Link cihazlarınızın tüm olanaklarından yararlanabilirsiniz!