Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

IO-Link Yazılım Araçları

Standart IO Cihaz Açıklamaları (IODD'ler) ile Pepperl+Fuchs yazılım araçlarının birleştirilmesi, IO-Link cihazlarının yapılandırma, entegrasyon ve tanılamasını kolaylaştırır. Kullanıcılar hem kapsamlı parametre ayarı yapabilir hem de cihazın tanılama özelliklerini kullanabilir. Saha seviyesine kadar inen bu şeffaflık, önleyici bakımın temelini oluşturur.


Çevrimdışı Parametre Ayarı İçin PACTware

Çapraz satıcı ve çapraz saha veri yolu operatör yazılımı PACTware ile IO-Link cihazlarını yapılandırmak ve tesis dışından (örneğin masanızdan) çalıştırmak kolaydır. Kullanıma hazır IODD'lere ek olarak, birden fazla Pepperl+Fuchs IO-Link sensörü için cihaza özel DTM'ler (cihaz tipi yöneticileri) mevcuttur. Bunlar, grafik kullanıcı arayüzü üzerinden zahmetsiz şekilde sensör kullanımı sağlar.


Çevrimiçi Parametre Ayarı İçin IO-Link Yapılandırma Aracı

Tesis içinde IO-Link sistem yapılandırması birkaç adımdan oluşur. Önce IO-Link masterı otomasyon sistemine entegre edilir ve yapılandırılır. İkinci adımda, kontrol sisteminden saha seviyesine kadar tüm sistem mimarisini gösteren bir IO-Link yapılandırma aracı kullanarak cihaz parametreleri ayarlanır.


Free Download: White Paper on TCP-Based Communication Protocols (PDF)

This free PDF white paper compares the different TCP-based communication protocols (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API) that have found their way up and are considered the enablers of IIoT and Industry 4.0. Get your free download now!