Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Döner enkoderler dönüş hızı, hız, ivme ve yön unsurlarının izlenmesi gereken tüm uygulamalarda kullanılabilir. Bu sensörler makine mühendisliği, konveyör endüstrisi, malzeme işleme ve paketleme endüstrisindeki birçok uygulamada kullanılabilir. Geniş kapsamlı ürün teklifimizle uygulamanız için doğru döner enkoderi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Döner enkoderler otomasyonda açı, konum, hız ve ivme sensörleri olarak kullanılır. Ayrıca akslar, dişli çubuklar, ölçüm tekerlekleri veya ip aparatları kullanılarak da doğrusal hareket ölçülebilir.

Döner enkoderler mekanik bir girişi sayaçlar, devir ölçerler, ayarlanabilir mantık denetleyiciler ve endüstriyel bilgisayarlarla işlenebilen elektrik sinyallerine dönüştürür.


Optik ve Manyetik Tarama

Pepperl+Fuchs optik döner enkoderlerleyüksek çözünürlükler kolayca elde edilebilir. Bu amaçla radyal yarıklı bir kod diski kullanılır. Bir LED, radyal yarıklardan kod diskinin diğer tarafında bulunan bir alıcıya ışık gönderir. Diskin dönüşü ışığı düzenler ve alıcı bunu bir elektrik sinyaline dönüştürür.

Pepperl+Fuchs manyetik döner enkoderlerözellikle sağlamdır, bu nedenle zorlu ortamlarda kullanım için idealdir. Enerji toplaması sayesinde manyetik mutlak döner enkoderler mevcut konumlarını korumak için harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymaz. Sonuç olarak bu ürünler, elektrik kesintisi durumunda bile güvenilir bir şekilde çalışırlar.


Yataklı ve Yataksız Döner Enkoderler

Pepperl+Fuchs entegre yataklı döner enkoderlere ek olarak yataksız döner enkoder seçenekleri de sunar. Bu sensörler, düşük montaj derinlikleri sayesinde özellikle yerden tasarruf sağlayan bir kuruluma sahiptir. Temassız ve aşınmasız tarama sayesinde zorlu çevre koşullarında bile güvenilir çalışma elde edilir.


Portföy