Zorlukları ustalıkla aşmak.
İletişim kanalları açmak.
Esnekliği yeniden tanımlamak.

R10x ve R20x Serisi
Standart Gövdeler - Tüm Fonksiyon Prensipleri

Özellikler

Gelecek Odaklı Ürün Mimarisi, fotoelektrik sensör, fotoelektrik sensörler, R100, R101, gelecek odaklı ürün mimarisi

Son Teknoloji Ürünü Tasarım

Her bir seri, birkaç fotoelektrik sensör ailesini, endüstri standardı tek bir gövde tarzında yenilikçi teknolojilerle bir araya getirir. R100, R101 ve R103 serileri kısa mesafeli uygulamalar için idealken, yeni R200 ve R201 serileri ise daha uzun mesafeli algılama işlemleri için mükemmeldir. Alan kısıtlaması olan uygulamalarda bile yeni esnekliği ve daha fazla entegrasyon olanağını deneyimleyin!
fotoelektrik sensör, fotoelektrik sensörler, R100, R101, yenilikçi teknolojiler, Çoklu Piksel Teknolojisi, DuraBeam lazer teknolojisi

Yenilikçi Teknolojiler

Göze zarar vermeyen DuraBeam lazer teknolojisi ve kanıtlanmış Çoklu Piksel Teknolojisi sayesinde Pepperl+Fuchs'un fotoelektrik sensörleri maksimum güvenilirlik ve doğruluk sağlar. IO-Link üzerinden sürekli iletişim, sensörlerin zekasının tam olarak kullanılmasını sağlar ve çok yönlü seçenekler sunar. Gelecek için hazır olun!
Kompakt Gövde Tasarımı, fotoelektrik sensör, fotoelektrik sensörler, R100, R101, yerden tasarruf sağlayan gövde

Kompakt Gövde Tasarımı

Her R10x ve R20x sensörü, endüstri standardı tek bir gövde tarzında çeşitli montaj modelleri sunar. Daha uzun menzilli algılama için yeni R20x sensörlerde, alan kısıtlaması olan uygulamalarda bile esnek kurulum sağlayan döndürülebilir konektörler de bulunur. Kolay kurulum avantajından faydalanın!
Sezgisel Çalışma Konsepti, fotoelektrik sensör, fotoelektrik sensörler, R100, R101, sezgisel çalışma konsepti

Sezgisel Kullanıcı Arayüzü

Beş modelin her birinin devreye alınması basit ve sezgiseldir. Kontrol ve ekran konsepti tüm sensörlerde aynı olup bir düğme, bir potansiyometre ve kolayca görülebilen LED'lerden oluşur. Kullanıcı arayüzünün yanı sıra IO-Link de konfigürasyon için kullanılabilir. Devreye alma sırasında zamandan ve maliyetten tasarruf edin!

Maksimum Performans için R10x ve R20x Serisi

Kompakt R100, R101 ve R103 serisi, kısa mesafe uygulamalarda uzmanken; yeni orta boyutlu R200 ve R201 serileri ise daha uzun menzilli algılama için idealdir. Bu videoda, yeni R20x serisi için örnek uygulamaların yanı sıra her iki serinin de özellikleri gösterilmektedir.

Esneklik Yeniden Tanımlandı - Her Gövdede Çok Yönlü Çözüm

R10x ve R20x serisi fotoelektrik sensörler

R10x ve R20x serisi, verimli teknolojilerle donatılmış birçok fotoelektrik sensör ailesinitek bir gövde tarzında bir araya getirir. Bunlar sadece montaj yöntemi ve gövde tasarımı bakımından farklılık gösterir. Sensörü nasıl monte etmek istediğinizi belirledikten sonra, elinizdeki göreve göre gerekli işlevleri seçebilirsiniz. Bu çok yönlü çözümbenzersiz bir esneklik sağlar ve çok çeşitli uygulamalarla kullanım olanağı sunar.

360°- Discover R100, R101, R103, R200 ve R201

  • Technical data
  • R100 series
  • Housing dimensions: 11 x 21.5 x 44.5 mm
  • Connection: Various possibilities e.g. with plug M8
  • Mounting: Rear M3 mounting and 25.4 mm front side M3 mounting to the side
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
R100

The R100, R101, R103, R200 and R201 series are available with the following functionalities:

*available in R100 and R101

Çoklu Piksel Teknolojisi - Başarı Ölçülebilir

Çoklu Piksel Teknolojisi - Başarı Ölçülebilir

Pepperl+Fuchs'un Çoklu Piksel Teknolojisi (MPT)yakın mesafeli uygulamalar için son derece güvenilir ve kesintisiz mesafe ölçümü sağlar. Bu teknoloji, geleneksel mesafe sensörlerinin ölçüm işlevselliğini kanıtlanmış üçgenleştirme prensibi ile bir araya getirir.

Bu geometrik yöntemle, bir LED veya lazer yayıcı, hedef nesneye bir ışık hüzmesi yayar ve hedef nesne ise bunu geri yansıtır. Yansıyan ışık hüzmesi, daha sonra sensörde yer alan bir ışığa duyarlı alıcı, yani çoklu piksel yelpazesi tarafından yakalanır. Alıcıdaki ışık noktasının konumuna bağlı olarak nesnenin sensörle arasındaki mesafe geometrik üçgenleştirme ile hesaplanır. Bu, akıllı yazılım algoritmaları kullanılarak gerçekleştirilir.

Bu, R10x ve R20x sensörlerininölçülmesini ve anahtarlanmasını sağlayarak bir nesnenin konumunu hassas bir şekilde ölçer ve nesneyi arka plandan net bir şekilde ayırır.

DuraBeam - Her İki Dünyanın da En İyisi

DuraBeam Lazer Teknolojisi

Lazer sensörler son derece hassas olmalarına karşın daha az dayanıklıdır ve LED sensörlere göre daha düşük bir sıcaklık aralığına sahiptir. Pepperl+Fuchs her iki dünyanın da en iyi özelliklerini kullanarak LED sensörlerin ve lazer sensörlerin güçlü yanlarını verimli lazer teknolojisi DuraBeam ile birleştirir.

R10x ve R20x serisi lazer sensörler, 60°C'ye kadar ortam sıcaklıklarında bile uzun kullanım ömrüne sahiptir ve kullanıcıya yeni olanaklar sunar.

DuraBeam ayrıca, bir nesne üzerinde herhangi bir zamanda keskin konturlu, dairesel bir ışık noktası yansıtan özel bir ışın profili kullanır. Göze zarar vermeyen DuraBeam lazer teknolojisiyle donatılmış sensörler, küçük nesnelerin son derece hassas tespiti ve mesafe ölçümü için idealdir.

Akıllı Sensör Profili: IO-Link'in Standardizasyonunda Öncülük

 

Akıllı Sensör Profili, tüm IO-Link sensör üreticileri genelinde aynı temel işlevleri sağlamayı amaçlayan bir standarttır. Buna ayarlara, parametrelere, işlem verilerine ve tanılamaya erişim dahildir.

Belirli bir Akıllı Sensör Profili ekranını izleyen ve işlem verilerini aynı şekilde değerlendiren tüm sensörler. Bu, basit kontrol entegrasyonu için fonksiyon bloklarının kullanılmasını sağlar. Mevcut kullanıcı programları yeniden kullanılabilir, bu da programlamayı kolaylaştırır.

Pepperl+Fuchs, IO-Link konsorsiyumu tarafından yayınlanan en son sürüm olan Akıllı Sensör Profilinin 2. sürümünü uygulayan ilk üreticiler arasında yer almaktadır. Bu standart, gelecekte sunulacak olan Pepperl+Fuchs ürünlerinde de uygulanacaktır. Tesisinizdeki otomasyon işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edin!

Pepperl+Fuchs'un SmartBridge Teknolojisi

Bize Ulaşın

R10x ve R20x fotoelektrik sensörlerin tesisime sunduğu avantajlar nelerdir? Özel gereksinimlerim için doğru sensör çeşitleri hangileridir? Bu ve diğer soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Tek yapmanız gereken bir randevu almak!