System śledzenia zasobów Neoception Asset Tracker

Inteligentna konserwacja dzięki rozwiązaniu RFID opartemu na chmurze

Ograniczenie przestojów dzięki rozwiązaniu Neoception Asset Tracker

Konserwacja zapobiegawcza

Konserwacja zapobiegawcza

System Neoception Asset Tracker pozwala w prosty i skuteczny sposób śledzić zasoby wymagające regularnej konserwacji. Dostosowane alerty informują pracowników serwisu o osiągnięciu określonych wartości progowych.
System oparty na chmurze

System oparty na chmurze

Wszystkie dane procesowe są przechowywane w chmurze Neoception, dzięki czemu ważne informacje są stale dostępne za pośrednictwem smartfonów, tabletów i komputerów z dowolnego miejsca na świecie. Chmura Neoception umożliwia także regularne wykonywanie aktualizacji.
Łatwy montaż

Łatwy montaż

Rozwiązanie składa się tylko z kilku elementów, jest łatwe w instalacji i nie wymaga skomplikowanej integracji. Dodawanie nowych zasobów jest łatwe.
Zwiększona wydajność

Zwiększona wydajność

System Neoception Asset Tracker umożliwia precyzyjną konserwację, skrócenie przestojów i zwiększenie wydajności zakładu.

Jak to działa?

Rozwiązanie do śledzenia zasobów Neoception to system zarządzania zasobami w chmurze, który stanowi połączenie technologii RFID Pepperl+Fuchs z bramą i innowacyjnymi usługami oprogramowania firmy Neoception. Zasoby instalacji są wyposażone w znaczniki RFID, dzięki czemu można je łatwo śledzić w określonym punkcie procesu. Do tego zadania w zakresie identyfikacji dostępnych jest wiele głowic odczytująco-zapisujących RFID, które spełniają indywidualne potrzeby użytkownika.

System śledzenia zasobów Neo Asset Tracker

Brama przesyła śledzone informacje do chmury Neoception. Oprogramowanie Neoception analizuje dane i wskazuje liczbę cykli zasobu w procesie. Po osiągnięciu wstępnie skonfigurowanej wartości progowej otrzymasz dostosowane alerty, dzięki którym możesz zaplanować kontrolę i konserwację w odpowiednim czasie.

Korzyść: oprogramowanie Neoception można kupić jako usługę. Oznacza to, że płacisz tylko za aktualnie używane usługi.

Trzy komponenty

Technologia RFID firmy Pepperl+Fuchs
Brama umożliwiająca połączenie technologii RFID i chmury
Oprogramowanie Neoception jako usługa

Przykłady zastosowań

Galwanizacja
Każdego dnia wiele części jest poddawanych galwanizacji — proces ten polega na zanurzaniu części w zbiornikach zawierających substancje chemiczne. Z czasem na sprzęcie do zanurzania gromadzą się materiały, dlatego wymagane jest regularne monitorowanie stanu tych elementów. Dzięki systemowi Neoception Asset Tracker sprzęt do zanurzania jest wyposażony w znaczniki i śledzony za każdym razem, gdy przechodzi przez proces galwanizacji. Gdy tylko sprzęt wykona określoną liczbę cykli, operator zostanie powiadomiony o konieczności zaplanowania prac konserwacyjnych z wyprzedzeniem.
Formowanie betonu
W przypadku formowania bloczków i płyt betonowych płynny beton jest wylewany do form wykonanych z drewna. Natychmiast po związaniu beton zostaje usunięty z formy, która jest następnie używana do utworzenia następnego bloczka betonowego. Z czasem drewniane formy wymagają wymiany, aby zapewnić odpowiednią jakość bloczków betonowych. Ale skąd można wiedzieć, kiedy należy je wymienić? Technologia RFID śledzi częstotliwość, z jaką dana forma drewniana była używana do formowania betonu. Nie ma konieczności ręcznego zliczania — system Neoception Asset Tracker wskaże, kiedy konieczna jest kontrola.
Kolejka górska
Kolejki górskie pokonują wiele okrążeń każdego dnia, przez co ich wagoniki od czasu do czasu wymagają konserwacji ze względu na proces zużycia. Aby ułatwić życie operatorom kolejek górskich, system Neoception Asset Tracker pomaga określić potrzeby w zakresie konserwacji. Każdy wagonik kolejki jest wyposażony w znacznik RFID, dzięki czemu można go śledzić za każdym razem, gdy mija określony punkt. Gdy tylko wagonik wykona określoną liczbę okrążeń, generowany jest alarm informujący o konieczności przeprowadzenia kontroli.
Jakie jest Twoje zastosowanie?
Potrzebujesz wydajnego rozwiązania do monitorowania sytuacji, w których Twój zakład lub zasoby używane w danym zastosowaniu wymagają konserwacji? Od gotowego rozwiązania dzieli Cię tylko kilka kroków. Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy.

Doskonałe dopasowanie

Oprogramowanie i usługi w chmurze firmy Neoception

Firma Neoception tworzy nowatorskie oprogramowanie i usługi przemysłowego IoT dostosowane do konkretnych procesów biznesowych i wymagań klientów. Dzięki tej usłudze firma Neoception umożliwia klientom skupie się na prowadzonej działalności, a dostosowane analizy i rozwiązania programowe pomagają zwiększyć wydajność i uwolnić potencjał.

Usługa oprogramowania firmy Neoception

Dzięki systemowi Asset Tracker firma Neoception zapewnia proste i wydajne rozwiązani pozwalające skrócić czas przestojów spowodowanych nieoczekiwaną konserwacją. Intuicyjny dostęp poprzez Internet jest częścią systemu. Użytkownicy mogą na przykład łatwo uzyskać dostęp w celu wyświetlania stanu zasobów i konfigurowania alarmów.

Technologia RFID firmy Pepperl+Fuchs

Już od ponad 25 lat firma Pepperl+Fuchs przeprowadza badania i rozwija swoje technologie RFID. Firma Pepperl+Fuchs oferuje wszystko, czego potrzebujesz — od wszystkich wymaganych elementów, takich jak czytniki i znaczniki, po wszystkie powszechnie używane zakresy częstotliwości (LF, HF, UHF).                                                              

Technologia RFID firmy Pepperl+Fuchs

System RFID firmy Pepperl+Fuchs płynnie integruje się z usługami Neoception, tworząc oparty na chmurze system zarządzania zasobami, który zapewnia przegląd wykorzystania instalacji i zużycia podzespołów.

Kontakt