Precyzja dzięki Fusion.

Bezbłędne wykrywanie nachylenia w zastosowaniach dynamicznych — w zakresie 360° i indywidualnie dostosowywane.

Bezwładnościowy moduł pomiarowy F99

Jak uniknąć nieprawidłowych wartości kąta wychylenia w aplikacjach dynamicznych?

Dowiedz się, jak Peter Schmidt znalazł idealne rozwiązanie.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób możesz zapewnić prawidłowe wartości pomiarowe z czujników wychylenia podczas ruchu maszyn mobilnych? Dane statycznych czujników wychylenia są często nieprawidłowe z powodu zderzeń zewnętrznych, takich jak wjechanie w dziurę lub podczas przyspieszania. Bezwadnościowe jednostki pomiarowe , takie jak IMU F99 firmy Pepperl+Fuchs, są tutaj idealnym rozwiązaniem: IMU F99 składa się z trójosiowego przyspieszeniomierza MEMS i trzyosiowego żyroskopu MEMS. Inteligentny algorytm łączenia czujników łączy dane z akcelerometru i żyroskopu w celu skompensowania efektów przyspieszenia zewnętrznego i wyświetla rzeczywistą wartość. 

Gdzie jest używany IMU F99?

Przykłady zastosowań

Zastosowania IMU F99

Niezależnie od tego, czy chodzi o ograniczenie kąta skrętu w ładowarkach kołowych, czy o sterowanie AGV – bezwładnościowy moduł pomiarowy IMU F99 jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania wychylenia i przyspieszenia w zastosowaniach dynamicznych. W naszym artykule na blogu zestawiliśmy sześć przykładów zastosowania bezwładnościowej jednostki pomiarowej. Która aplikacja pasuje do Twoich potrzeb? 

Więcej informacji

ładowanie widżetu ...

Korzyści

precyzja

Precyzyjny pomiar

Bezwładnościowe jednostki pomiarowe łączą w sobie czujnik przyspieszenia z żyroskopem i inteligentny algorytm łączenia czujników w jednym urządzeniu. Takie połączenie pozwala na kompensację nawet dynamicznych ruchów i nadal zapewnia precyzyjny pomiar.
wydajność

Zwiększona wydajność

Algorytm łączenia czujników inteligentnie łączy różne dane dostarczone przez żyroskop i czujnik przyspieszenia. Przyspieszenie zewnętrzne jest kompensowane, a użytkownik otrzymuje precyzyjne dane dotyczące wychylenia, nawet gdy układ porusza się, przyspiesza lub hamuje. 
konfiguracja

Swobodna konfiguracja

Typ kompensacji przyspieszenia można dowolnie konfigurować. Dzięki wybraniu zakresu kompensacji, indywidualny kształt ruchu jest dostosowany do danego zastosowania. Poprawia to stabilność kątową nawet podczas przyspieszania liniowego lub krótkotrwałych wstrząsów, takich jak uderzenie w dziurę.
urządzenia mobilne

Elastyczna adaptacja

W zależności od wymagań aplikacji można dowolnie wybierać odpowiedni wynik pomiaru. Wartości wyjściowe mogą być określane zmiennie jako dane nieprzetworzone, takie jak temperatura, przyspieszenie i szybkość obrotu, lub jako wstępnie skonfigurowane dane wyjściowe.

Kontakt

Masz jakieś pytania odnośnie do IMU F99 lub może chcesz otrzymać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.