Globalizuje działania.
Ułatwia integrację.
Upraszcza przepływ danych.

F190 i F192

Głowice odczytu/zapisu RFID UHF

Najwyższa wydajność działania na skalę globalną

Od razu do użycia przez firmy działające na skalę globalną

Od razu do użycia przez firmy działające na skalę globalną

Głowice odczytu/zapisu RFID UHF F190 i F192 stanowią szczególną korzyść dla firm międzynarodowych. Obie serie są dostępne w wersjach o częstotliwościach dostosowanych na rynki europejskie, azjatyckie i amerykańskie oraz umożliwiają łatwą integrację w procesach produkcyjnych i logistycznych. Przekraczaj granice z technologią RFID!
Wysoka kompatybilność zapewniająca łatwe przetestowanie systemu

Wysoka kompatybilność zapewniająca łatwą integrację systemu

Oferujemy gotowe bloki funkcyjne umożliwiające szybkie podłączanie do najpopularniejszych sterowników PLC. Nastawy parametrów dla konkretnych krajów znacznie ułatwiają programowanie i instalację. Kompatybilność z systemami z rodziny IDENTControl pozwala na proste rozszerzenie instalacji istniejących systemów. Bezproblemowa integracja systemów!
Przełączana polaryzacja anteny zapewnia elastyczność

Przełączana polaryzacja anteny zapewnia elastyczność

Głowice odczytu/zapisu UHF są wyposażone w antenę z funkcją przełączania polaryzacji. Można ją dopasować do danego zastosowania bez potrzeby zmiany sprzętu. W zależności od wymagań istnieje możliwość włączania pionowej lub poziomej polaryzacji liniowej albo używania obu głowic odczytu/zapisu. Wykorzystaj uniwersalność!
Szybkie zbieranie informacji z funkcją odczytu kilku etykiet

Szybkie zbieranie informacji z funkcją odczytu kilku etykiet

Głowice odczytu/zapisu RFID UHF F190 i F192 umożliwiają niezawodne wykrywanie kilku transponderów RFID jednocześnie, w jednej operacji odczytu. Funkcja odczytu kilku etykiet przyspiesza transmisję informacji i zwiększa przepustowość wielu różnych procesów produkcyjnych i logistycznych. Zwiększ wydajność pracy!

360° - Explore the Mid-Range Version F190

Praktyczne zastosowanie najnowszej technologii

Antena z funkcją przełączania polaryzacji zapewniająca bezpieczeństwo procesów

Obie głowice odczytu/zapisu umożliwiają regulację optymalnej polaryzacji i jej dostosowanie do danego zadania. W przypadku zastosowań, w których ułożenie znacznika jest stałe lub znane, polaryzacja liniowa to idealne rozwiązanie. Możliwe jest dokładne wyregulowanie polaryzacji anteny do etykiety i obniżenie poziomu mocy. W przypadku zastosowań, w których ułożenie znacznika transpondera jest nieznane lub różne, włączenie obu polaryzacji to najlepszy wybór. Dzięki takiemu podejściu niezawodne wykrywanie jest niezależne od ustawienia znaczenia, np. podczas identyfikacji nieposortowanych towarów.

Polaryzacja anteny RFID UHF

Technologia RFID — wytrzymałość w trudnych warunkach przemysłowych

Głowice odczytu/zapisu serii F190 i F192 są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Ich wytrzymała obudowa oraz uszczelniony układ elektroniczny niezawodnie chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, np. wysoką temperaturą. Dzięki konstrukcji głowic F190 i F192 ograniczona przestrzeń montażowa nie stanowi już problemu: antena UHF jest zamontowana wewnątrz kompaktowej obudowy. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych elementów i ułatwia instalację w ograniczonej przestrzeni.

Technologia RFID — wytrzymałość w trudnych warunkach przemysłowych

Przykłady zastosowań

Zastosowania związane z przeładunkiem materiałów

W logistyce wewnętrznej wydajność jest największym priorytetem. Towary muszą być transportowane do miejsca przeznaczenia szybko, bezpiecznie i bez żadnych pomyłek. W zastosowaniach, w których istotna jest przestrzeń montażowa, a odległość wykrywania od 1 m do 2 m jest wystarczająca, doskonale sprawdzi się model F190. Przesyłanie danych w jednym pakiecie — do głowicy odczytu można za jednym razem przesłać informacje o nawet 40 znacznikach. 

Głowica odczytu/zapisu RFID UHF F190 z polaryzacją liniową
W celu uzyskania odległości odczytu wynoszącej ponad 2 m, rodzina produktów została rozszerzona o model F192 obejmujący doskonałe funkcje. Dzięki zasięgowi odczytu do 6 metrów ta głowica odczytu/zapisu UHF nadaje się znakomicie do zastosowań, w których występują duże odległości. Umożliwia ona jednoczesne odczytywanie i zapisywanie do 200 znaczników, co pozwala na uzyskanie bardzo dużej przepustowości i znaczące zwiększenie produktywności w zastosowaniach związanych z przeładunkiem materiałów i procesami logistyki wewnętrznej.

Głowica odczytu/zapisu UHF F192 z funkcją odczytu wielu znaczników

Zastosowania motoryzacyjne

Produkcja pojazdów może być kontrolowana przy użyciu transponderów zamontowanych na płozach lub bezpośrednio na pojazdach. Oprócz odczytywania identyfikatora pojazdu funkcja zapisu umożliwia modyfikowanie przekazywanych do kolejnych etapów produkcji informacji zapisanych w transponderach. Nawet w wymagających warunkach, jakie często występują podczas montażu końcowego, obie serie głowic odczytu/zapisu UHF wykazują się niezwykłą elastycznością i niezawodnością.

Głowica odczytu/zapisu RFID UHF F190 w przemyśle motoryzacyjnym
Dzięki kompaktowej konstrukcji głowice F190 są przeznaczone do zastosowań wymagających średniego zasięgu, np. związanych z transportowaniem pojemników lub montażem końcowym, podczas gdy duży zasięg głowic F192 doskonale sprawdza się przy większych odległościach, np. na stanowiskach testowych lub w bramach hal produkcyjnych. Obie głowice odczytu/zapisu UHF umożliwiają selektywne dostrajanie zakresu odczytu w celu tłumienia możliwych zakłóceń powodowanych przez realizowane w pobliżu procesy, co zapewnia płynny przebieg produkcji.

Głowica odczytu/zapisu RFID UHF używana podczas montażu pojazdów

Kontakt

Aby uzyskać więcej informacji na temat głowic odczytu/zapisu RFID UHF F190 i F192 oraz technologii RFID, wystarczy wysłać wiadomość na nasz adres e-mail.