WILSEN.sonic.level


Czujnik IoT do inteligentnego zarządzania poziomem napełnienia

WILSEN.sonic.level

Wykorzystanie w przemyśle

Czujniki ultradźwiękowe IoT do zastosowań przemysłowych

WILSEN.sonic.level, oferowany przez Pepperl+Fuchs ultradźwiękowy czujnik IoT o zasilaniu bateryjnym, opracowany z uwzględnieniem wymagań przemysłowych. Rejestruje poziom napełnienia i współrzędne geograficzne pojemników, w których jest zamontowany, po czym bezpiecznie wysyła te dane do Internetu.
Zarządzanie urządzeniem

Wygodne zarządzanie urządzeniami z aplikacji komórkowej

Korzystając z łatwej w obsłudze aplikacji dla urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS, można skonfigurować czujnik WILSEN.sonic.level przez interfejs Bluetooth® LE odpowiednio do jego przeznaczenia bezpośrednio na miejscu pracy.
Elastyczność systemu

Technologia LPWAN zapewnia systemowi wysoką elastyczność

Użycie standardowych technologii radiowych o niskim poborze mocy, takich jak LoRaWAN®, pozwala użytkownikom korzystać z najlepszego rozwiązania programowego w różnych zastosowaniach.
Lider rynku

Specjalistyczna wiedza o ultradźwiękach od lidera rynku

Firma Pepperl+Fuchs jest liderem na rynku przemysłowych czujników ultradźwiękowych. Nasza oferta obejmuje szeroką gamę standardowych czujników. Przystosowujemy również czujniki do specjalistycznych zastosowań wymaganych przez klientów.
Sensorik4.0®: Wyznaczamy kierunek rozwoju rozwiązań Przemysłu 4.0

Optymalizowanie procesów biznesowych za pomocą dla Internetu Rzeczy

Bezprzewodowe czujniki IoT nadają pewien stopień inteligencji pojemnikom, zbiornikom i silosom. Bezprzewodowe czujniki poziomu WILSEN.sonic.level zasilane bateriami są wykorzystywane głównie w systemach inteligentnych miast, logistyki, rolnictwa i ochrony środowiska. Parametry czujnika umożliwiają jego dostosowywanie do bardzo zróżnicowanych warunków eksploatacyjnych i wykrywania różnych materiałów.

Oparta na powszechnych standardach technologia LoRaWAN® umożliwia czujnikowi autonomiczne wysyłanie odpowiednich danych na wiele kilometrów przez wiele lat. W efekcie czujnik WILSEN.sonic.level oferuje doskonałe połączenie wszystkich istotnych cech, niezbędnych w trudnym otoczeniu przemysłowym, z funkcjami łączności i zarządzania typowymi dla czujnika IoT.

Firma Pepperl+Fuchs należy do organizacji LoRa Alliance®, dlatego dba o maksymalną interoperacyjność produktu i upowszechnienie tej technologii na całym świecie.

System IoT

System IoT

Oprócz czujników i transmisji danych system czujników IoT składa się również z punktu odbioru danych z czujników w Internecie. W systemach LoRaWAN® brama przekształca dane czujników na format protokołu obsługiwanego w sieci Ethernet.

Przesyła przekształcone informacje do serwera sieci LoRa, np. z sieci rzeczy (TTN, The Things Network*). Serwer najpierw odszyfrowuje informacje, a następnie przesyła je do odpowiedniego serwera aplikacji (również np. TTN*). Tam dane z czujników są wstępnie przetwarzane i przesyłane do platformy IoT (np. Cumulocity IoT firmy Software AG*), gdzie są przedstawiane graficznie i analizowane bardziej szczegółowo.

Czujniki poziomu WILSEN.sonic.level są wygodnie parametryzowane za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, co zapewnia ich optymalne wykorzystanie na miejscu.

*Czujnik WILSEN ma uniwersalne zastosowanie i nie jest ograniczony do konkretnych serwerów sieci LoRa ani dostawców platform IoT.

Zamów zestaw próbny już teraz!

Firma Pepperl+Fuchs wraz z Software AG oferuje obecnie bezpłatny, 90-dniowy zestaw próbny, który umożliwia łatwe wypróbowanie aplikacji IoT w zakresie wykrywania poziomu w praktyce. Jednocześnie zestaw pozwala poznać możliwości techniczne czujnika WILSEN oraz platformy Cumulocity IoT.

Zestaw próbny zawiera czujnik poziomu WILSEN.sonic.level i wstępnie skonfigurowane konto na platformie Cumulocity IoT, w tym przykładowy pulpit nawigacyjny dla aplikacji wykrywania poziomu. Do rozpoczęcia pracy wystarczy brama LoRa i konto TTN.

W przypadku zainteresowania zestawem próbnym skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na samym dole strony.

Jak to działa?

Czujnik IoT

Czujnik IoT WILSEN.sonic.level

Obsługa wielu czujników

Czujnik WILSEN.sonic.level przesyła znacznie więcej danych niż tylko informacje o poziomie napełnienia. Dane GPS z czujnika pozwalają lokalizować pojemniki, a dalsze informacje, takie jak wartości temperatury i stanu naładowania baterii, umożliwiają konserwację predykcyjną.

Aplikacja urządzenia mobilnego

System czujników WILSEN.sonic.level eliminuje konieczność pracochłonnego regulowania poszczególnych czujników za pomocą przycisków, ponieważ parametryzację i rejestrację w sieci można wykonać na mobilnym urządzeniu za pomocą aplikacji dla systemu Android i iOS przez interfejs Bluetooth® LE.

Oparty na powszechnych standardach

Czujnik WILSEN.sonic.level nie jest powiązany z żadnym konkretnym systemem — można go zintegrować z dowolną siecią LoRaWAN®. Łatwe w obsłudze oprogramowanie współpracuje z urządzeniami różnych producentów, a także pozwala szybko tworzyć i personalizować rozwiązania IoT.

Wykorzystanie w przemyśle

Przydatność czujnika WILSEN.sonic.level do zastosowań przemysłowych odróżnia go od innych czujników IoT. Urządzenie ma wytrzymałą obudowę o stopniu ochrony IP66/67 i może być używane na zewnątrz w temperaturach od -25°C do +70°C.

Inteligentne środowisko

Czujnik bezprzewodowy WILSEN.sonic.level monitoruje poziom napełnienia w rzekach i jeziorach oraz na terenach zalewowych. Przekazuje on dodatkowe informacje, takie jak temperatura, położenie geograficzne i stan naładowania baterii, do odbiorników zlokalizowanych wiele kilometrów dalej, pomagając skuteczniej chronić przed zalaniem.

Zastosowania

Inteligentne rolnictwo

Nowoczesne rolnictwo dostarcza zarówno żywność, jak i energię. Czujnik WILSEN.sonic.level umożliwia rolnikom zdalnie monitorowanie poziomu wypełnienia rozproszonych silosów paszowych i biogazowni. Używając takiego systemu IoT, rolnik nie musi samodzielnie dokonywać obchodów, dzięki czemu zyskuje czas na inne ważne zadania.

Inteligentna logistyka

Inteligentna logistyka

W łańcuchach dostaw we współczesnym zglobalizowanym świecie jakikolwiek brak surowców i materiałów eksploatacyjnych może mieć katastrofalne skutki. Czujnik WILSEN.sonic.level pomaga określić poziom napełnienia zbiorników i silosów. Dzięki niemu dostawcy mogą oferować swoim klientom system logistyki zaopatrzenia precyzyjnie dostosowany do potrzeb.

Inteligentne miasta

Inteligentne miasta

Władze miast i gmin muszą stawiać coraz większy nacisk na zapewnienie obywatelom wygodnych i przyjaznych środowisku warunków życia. Czujnik WILSEN.sonic.level umożliwia inteligentne zarządzanie utylizacją odpadów. Poziom wypełnienia pojemników na zużyte szkło, stare ubrania i materiały do recyklingu jest monitorowany zdalnie i pojemniki są opróżniane wtedy, gdy jest to konieczne.

Topologie LoRa

Technologia LoRa

Wiele zalet w różnych zastosowaniach

Technologia LoRa ma wiele zalet, które są szczególnie przydatne w czujnikach IoT, takich jak WILSEN.sonic.level:

  • Komunikacja z urządzeniami odległymi nawet o 15 km; sygnał przechodzi przez ściany budynków
  • Globalna dostępność i niezależność od dostawców pozwalające na szybkie wdrażanie aplikacji IoT
  • Dzięki minimalnemu zużyciu energii przy wysyłaniu sygnału czujnik może działać przez wiele lat bez wymiany baterii
  • Dane są przesyłane drogą radiową i czujniki nie wymagają żadnego okablowania
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa i integralności dzięki uwierzytelnianiu i kompleksowemu szyfrowaniu
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki używaniu pasma częstotliwości niewymagającego licencji

Te cechy sprawiają, że za pomocą technologii LoRa można budować duże sieci bezprzewodowe na potrzeby miast i całych gmin. Pozwala ona również ekonomicznie konfigurować sieci prywatne w granicach obiektu firmy. Schemat z prawej strony przedstawia topologiczne różnice między wersjami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach systemu LoRaWAN®, przeczytaj nasz internetowy artykuł:

Kontakt