Smart.
Wireless.
Autonomous.

Battery-powered, industrial-grade IoT sensor solution with LoRaWAN® for outdoor use.

WILSEN.sonic do inteligentnego pomiaru poz. napełnienia i odległości

Przemysłowe bezprzewodowe czujniki IoT

Przemysłowe bezprzewodowe czujniki IoT

Czujniki WILSEN.sonic są dostosowane do wymagań przemysłowych. Niezawodnie wykrywają i przesyłają poziomy i odległości w wymagających środowiskach bez konieczności stosowania złożonego zasilacza lub okablowania systemu sterującego.
Ustandaryzowana technologia LoRa

Ustandaryzowana technologia LoRa

Dzięki wykorzystaniu światowej standaryzacji sieci LoRaWAN® czujniki WILSEN.sonic przesyłają dane pomiarowe i dane GPS w sposób wydajny na kilometry.
Łatwa instalacja i obsługa

Łatwa instalacja i obsługa

Czujniki WILSEN.sonic można wygodnie skonfigurować zgodnie z ich przeznaczeniem, korzystając z funkcji zdalnego dostępu do kanału downlink lub bezpośrednio na miejscu za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne (Android lub iOS).
Maksymalna dokładność i elastyczność

Maksymalna dokładność i elastyczność

Dzięki rozdzielczości do 1 mm oraz parametryzowanej szerokości wiązki dźwięku i regulowanym interwałom pomiarowym czujniki WILSEN.sonic mogą być precyzyjnie zoptymalizowane do każdego zastosowania.

Zastosowania

Inteligentne miasta i branże

Zarządzanie odpadami

Zarządzanie odpadami

Władze miast i gmin muszą stawiać coraz większy nacisk na zapewnienie obywatelom wygodnych i przyjaznych środowisku warunków życia. Czujniki WILSEN.sonic.level umożliwiają inteligentne zarządzanie utylizacją odpadów. Poziom wypełnienia pojemników na zużyte szkło, stare ubrania i materiały do recyklingu jest monitorowany zdalnie i pojemniki są opróżniane wtedy, gdy jest to konieczne. Prowadzi to do bardziej efektywnego planowania tras, a tym samym do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń oraz ograniczenia korków i hałasu na obszarze miejskim.

Jednocześnie koncepcja ta może zostać z powodzeniem przeniesiona do rozległych zakładówfirm produkcyjnych, w których pojemniki do recyklingu są używane na dużą skalę. Integracja czujników IoT WILSEN.sonic umożliwia optymalizację wewnętrznych procesów utylizacji odpadów, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Silosy i zbiorniki magazynowe

Ochrona przeciwpowodziowa

Niezależnie od tego, czy mają być wykrywane materiały sypkie różnego rodzaju czy ciecze: Zasilane akumulatorowo czujniki WILSEN.sonic oferują zarówno instytucjom publicznym, jak i firmom przemysłowym wydajne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie informacji na temat szerokiej gamy pojemników bez konieczności stosowania skomplikowanego okablowania.

W zależności od rodzaju i rozmiaru pojemnika, oferta firmy Pepperl+Fuchs obejmuje różne warianty WILSEN.sonic o różnych zakresach. O ile wersje o zakresie wykrywania do 2500 mm są idealne do kompaktowych pośrednich pojemników zbiorczych (IBC), wersja WILSEN.sonic z zakresem wykrywania do 7000 mm jest używana w większych zbiornikach do przechowywania, takich jak pokazane tutaj silosy solne. Dzięki wysokiemu stopniowi ochrony (IP66/67) czujniki są również niezawodnie chronione przed wnikaniem cieczy lub cząstek pyłu do pojemników.

Inteligentne środowisko

Zbiorniki retencyjne wody deszczowej

Zbiornik na wodę deszczową

W obszarach miejskich podziemne zbiorniki retencyjne wody deszczowej, zasłonięte przez ogromne powierzchnie betonowe, służą do gromadzenia wody podczas intensywnych opadów deszczu i zapobiegania powodziom. Dzięki czujnikom WILSEN.sonic można jeszcze wydajniej monitorować poziom wody w tych zbiornikach: Czujnik zamontowany bezprzewodowo na stropie zbiornika retencyjnego jest chroniony przed zalaniem przez masy wody dzięki klasie ochrony IP66/67. Zmierzone wartości są następnie niezawodnie przekazywane z podziemnego zbiornika. Zintegrowany, wydajny akumulator o długiej żywotności wystarcza na wiele lat, co pozwala personelowi serwisowemu uniknąć częstych i czasochłonnych zejść do zbiornika.

Dzięki dużemu zakresowi transmisji, WILSEN.sonic może również przesyłać informacje o poziomie napełnienia do najbliższej bramy LoRa nawet z odległych nadziemnych zbiorników retencyjnych wody deszczowej. Szeroki zakres temperatur: -25 ... 70°C gwarantuje płynne działanie czujnika nawet w bezpośrednim świetle słonecznym lub w trudnych warunkach zimowych.

Ochrona przeciwpowodziowa

Ochrona przeciwpowodziowa

Ryzyko rozległych powodzi to ciągłe zagrożenie w wielu obszarach w pobliżu rzek. Czujniki WILSEN.sonic są kluczowym elementem w pokonywaniu tego niebezpieczeństwa. Ponieważ czujniki te nie tylko przesyłają informacje o poziomy wody, ale także o geolokalizacji, dane z różnych czujników zainstalowanych na mostach mogą być na przykład przestrzennie przypisywane i korelowane.

Ten precyzyjnie rozlokowany widok zmian poszczególnych poziomów wody oraz uwzględnienie historycznych i bieżących danych pogodowych pozwala modelom opartym na sztucznej inteligencji precyzyjnie przewidywać kiedy i gdzie może wystąpić powódź. Konieczne środki ochronne można zatem podjąć przed wystąpieniem sytuacji kryzysowych. Dzięki połączeniu z aktualnymi danymi pogodowymi interwał transmisji danych z czujników może być również automatycznie regulowany, tak aby w dobrych warunkach pogodowych przekazywał dane rzadziej niż wtedy, gdy prognozowane są opady. Wydłuża to dodatkowo żywotność i tak już wysoce trwałych akumulatorów.

Inteligentne rolnictwo

Silosy paszowe

Pomiar poziomu napełnienia

Aby sprawdzić poziom napełnienia silosów rolniczych, warstwa zewnętrzna jest często opukiwana gumowym młotkiem lub prętem, a poziom napełnienia jest określany na podstawie rezonansu akustycznego. Procedura ta naturalnie nie zapewnia precyzji rozwiązania opartego na czujniku, a w przypadku wyższych silosów wiąże się również z ryzykiem wypadków na pionowych drabinach. Jednak modernizacja rozwiązania czujnikowego często wydaje się zbyt skomplikowana lub podatna na błędy: oprócz problemu z zapewnieniem zasilania w silosie, trudne warunki otoczenia i ewentualne pozostałości na czujniku sprawiają, że korzystanie z wielu typów czujników zbliżeniowych jest prawie niemożliwe. Z drugiej strony czujniki mechaniczne ulegają zużyciu na ruchomych częściach.

WILSEN.sonic zapewnia w tym przypadku idealne rozwiązanie: bezprzewodowy czujnik ultradźwiękowy, który nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania i może być z łatwością zamontowany w górnej części silosu za pomocą dołączonej płyty montażowej, skąd stale przesyła dane o poziomie za pośrednictwem fal radiowych. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy na przetworniku o niskiej przyczepności czujnika pojawiają się osady kurzu, zwykle nie mają one wpływu na wiarygodność wyników pomiarów dzięki zastosowaniu ultradźwięków o niskiej interferencji. Szeroki zakres temperatur: -25 ... 70°C i stopień ochrony IP66/67 zapewniają czujnikowi odporność na wahania temperatury w silosie, a także na czyszczenie wnętrza silosu wodą.

Kanały gnojowe

Kanały gnojowe

Monitorowanie i opróżnianie kanałów gnojowych jest jednym z wielu zadań w gospodarstwach rolnych. Zazwyczaj przeprowadza się to na podstawie doświadczenia i regularnych kontroli wzrokowych. Niemniej jednak, nie można całkowicie wykluczyć, że zadanie zostanie na krótki czas zaniedbane, że pośredni zawór przesuwny nie zamyka się prawidłowo lub dojdzie do niezauważonego przelania kanału z powodu nieoczekiwanych ciężkich opadów. Prowadzi to do nieplanowanych prac, zanieczyszczenia gleby, a w najgorszym przypadku nawet konsekwencji prawnych wynikających z ewentualnego zaniedbania.

Ryzyko to można zminimalizować przy użyciu czujników WILSEN.sonic. Po zamontowaniu czujnika na wysięgniku nad kanałem gnojowym monitoruje on zawsze zgodność z wartościami dopuszczalnymi. Po osiągnięciu wartości granicznej rolnik jest powiadamiany na czas przez platformę IoT. Solidna konstrukcja z przetwornikiem powlekanym PTFE, o stopniu ochrony IP66/67 i szerokim zakresie temperatur -25 ... 70°C, nadaje się również do tego wymagającego zastosowania na zewnątrz.

Projekty terenowe …

Większa przejrzystość, zoptymalizowane trasy, niezawodne monitorowanie poziomu i zaawansowane modele danych — inteligentny czujnik ultradźwiękowy WILSEN otwiera świat nowych wartości dodanych w dziedzinie zarządzania odpadami komunalnymi, zarządzania ściekami i ochrony przeciwpowodziowej. Zapoznaj się z wieloma skutecznie wdrożonymi projektami klientów tutaj.
Inteligentny region Południowy Baden

Prawdziwe laboratorium „Inteligentny region Południowy Baden” jest wspólnym projektem badenovaNETZE i Thüga. W ramach tej inicjatywy wraz z partnerem kooperacyjnym, firmą E-MAKS, wdrożono różne przypadki wykorzystania w inteligentnych miastach. Obejmowało to optymalizację szlaków zbiórki pojemników szklanych w obszarze Freiburg. Tutaj pomyślnie wdrożono produkty WILSEN firmy Pepperl+Fuchs.

Dowiedz się więcej (tylko w języku niemieckim)
Ochrona przeciwpowodziowa w Wuppertalu

WILSEN nie tylko dobrze sprawdza się w monitorowaniu pojemników: W regionie wokół Wuppertalu produkt ten jest kluczowym elementem pionierskiego projektu, wyznaczającego nowy standard w dziedzinie ochrony przeciwpowodziowej. Dane dotyczące poziomu przekazywane przez czujniki są wykorzystywane do tworzenia modelu opartego na sztucznej inteligencji, który umożliwia przewidywanie możliwych klęsk powodziowych z wyprzedzeniem.

Dowiedz się więcej
Inteligentna gospodarka odpadami w Heidelbergu

Wraz z partnerami SAP i Smart City Solutions firma Pepperl+Fuchs opracowała rozwiązanie dla miasta Heidelberg oparte na technologii ultradźwiękowej i LoRaWAN®, które umożliwia inteligentne, oparte o zapotrzebowanie opróżnianie pojemników na odpady w mieście. W tym miejscu wykorzystano podstawowy moduł obecnego WILSEN.

Dowiedz się więcej
Monitorowanie kanału na Jeziorze Bodeńskim

WILSEN w REMONDIS Aqua w Lindau na Jeziorze Bodeńskim zapewnia dogłębny wgląd w kanały ściekowe i wały. Z jednej strony czujnik monitoruje odprowadzanie wody zewnętrznej do sieci ściekowej, a z drugiej strony do kalibracji modeli hydraulicznych ścieków wykorzystywane są obszerne dane z czujników.

Dowiedz się więcej (tylko w języku niemieckim)
Park LoRa w Ulm

Dzięki „LoRa Park” miasto Ulm stworzyło miejsce, w którym rozwiązania oparte na czujnikach dla Internetu rzeczy mogą być poznawane i udostępniane wszystkim obywatelom. Wykorzystując WILSEN, zademonstrowano wykrywanie i przesyłanie poziomów napełnienia pojemników na butelki.

Dowiedz się więcej (tylko w języku niemieckim)

Jak to działa?





Jak to działa?



Tak zwana sieć LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) jest wymagana do przesyłania zmierzonych wartości z czujników IoT WILSEN do platformy IoT opartej na chmurze i ich oceny. Te łatwo skalowalne sieci, w pełni dostosowane do wymagań IoT, charakteryzują się połączeniem niskiego zużycia energii, dużego zasięgu i bezpiecznej komunikacji.

Oprócz czujników IoT lub innych urządzeń końcowych, taka architektura LoRaWAN zwykle składa się z bram dalekiego zasięgu rozmieszczonych w topologii gwiazdy. Bramy te przekształcają dane z czujników WILSEN w protokół obsługujący sieć Ethernet i przesyłają skonwertowane informacje do serwera sieciowego LoRa. Serwer sieciowy dekoduje dane z czujników i przesyła je do serwera aplikacji w celu wstępnego przetworzenia, zanim dane będą mogły zostać ostatecznie ocenione na platformie IoT.

Jednocześnie komunikacja w przeciwnym kierunku jest możliwa również za pośrednictwem serwera sieciowego LoRa i bram: nie tylko można odbierać dane z czujników, ale także wygodnie zdalnie zmieniać ustawienia parametrów w czujnikach WILSEN za pośrednictwem tzw. „kanału downlink”. Firma Pepperl+Fuchs zapewnia bezpłatną usługę internetową specjalnie do tego celu.

Czujniki można również ustawić na miejscu bezpośrednio za pomocą aplikacji urządzenia mobilnego.

Ustawianie parametrów czujników WILSEN za pośrednictwem kanału Downlink

Jak ustawić parametry czujników ultradźwiękowych WILSEN firmy Pepperl+Fuchs za pośrednictwem kanału downlink? W tym filmie nasz ekspert pokazuje, jak szybko i łatwo przeprowadzić konfigurację.

LoRaWAN®

Technologia wspomagające Internet rzeczy (IoT) z wieloma zaletami

Firma Pepperl+Fuchs należy do organizacji LoRa Alliance®, dlatego dba o maksymalną interoperacyjność produktu i upowszechnienie tej technologii na całym świecie.

Technologia LoRa ma wiele zalet, które są szczególnie przydatne w czujnikach IoT, takich jak WILSEN firmy Pepperl+Fuchs:

  • Podłączanie urządzeń oddalonych nawet o 15 km
  • Globalna dostępność i niezależność od dostawców
  • Minimalne zużycie energii podczas transmisji
  • Dane są przesyłane drogą radiową i czujniki nie wymagają żadnego okablowania
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa i integralności 
  • Niskie koszty eksploatacji

Te cechy sprawiają, że za pomocą technologii LoRa można budować duże sieci bezprzewodowe w celu wdrażania aplikacji dla miast, całych gmin i różnych branży przemysłu. Pozwala ona również ekonomicznie konfigurować sieci prywatne w granicach obiektu firmy.









Lorem

Nasi partnerzy

Jesteśmy optymalnie połączeni i możemy w związku z tym korzystać z szerokiej puli partnerów z sektorów LoRa i IoT. Skorzystaj z doświadczenia firmy Pepperl+Fuchs i tych renomowanych partnerów podczas realizacji projektów.

Usługi, które zapewnią Ci sukces

Usługi, które zapewnią Ci sukces

Czujniki ultradźwiękowe firmy Pepperl+Fuchs powstają w naszym centrum technologicznym, gdzie są opracowywane i produkowane przetworniki. Już od ponad 30 lat nasz myślący o przyszłości zespół ekspertów pracuje nad rozwojem technologii ultradźwiękowej w celu zapewnienia rozwiązań jutra. Oznacza to, że nasi klienci zawsze otrzymują produkty o najwyższej wydajności na rynku.

Oferujemy nie tylko techniczną doskonałość, ale także najwyższej klasy obsługę i wsparcie: Nasza globalna obecność, głęboka znajomość różnych branż i koncentracja na klientach wyróżniają nas na tle innych. Oczywiście dotyczy to również naszej oferty czujników WILSEN: W tej sekcji znajdziesz narzędzia, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości czujników i utrzymają koszty eksploatacji na możliwie najniższym poziomie.

Kontakt