Maksymalne bezpieczeństwo.
Wygoda użytkowania.
Optymalizacja konstrukcji drzwi

Czujnik zabezpieczenia drzwi ShieldScan

Tylko trochę ochrony — nie ma takiej rzeczy!

Kask rowerowy „który nie wygląda ładnie i nie chroni Cię”, poduszka powietrzna „myślę, że raczej nie będę mieć wypadku” oraz koło ratunkowe „które przynajmniej jest okrągłe” to doskonałe przykłady, że nic nie powinno być tylko trochę bezpieczne! To samo dotyczy automatycznego zabezpieczenia drzwi. Czujnik zabezpieczenia drzwi ShieldScan zapewnia pełne bezpieczeństwo drzwi skrzydłowych zgodnie z normą EN16005. Dowiedz się więcej na temat nowej generacji czujników, która łączy bez żadnych kompromisów innowacyjną technologię, łatwe uruchamianie i minimalistyczne wzornictwo.

Zabezpieczenie drzwi przez Pepperl+Fuchs

Maksymalna niezawodność w każdym środowisku

Korzyści

Niezawodna ochrona przez cały czas

Niezawodna ochrona przez cały czas

Czujnik zabezpieczenia drzwi wymagający użycia jedynie jednego modułu na stronę i wykorzystujący specjalnie wyrównane pojedyncze wiązki monitoruje całe skrzydło drzwi oraz główne i dodatkowe krawędzie zamykające. Precyzyjne i niezawodne działanie dzięki zaawansowanej technologii czasu przelotu — nawet w przypadku polerowanych podłóg, zewnętrznych świateł i odbić.
Cicha praca i większa trwałość

Cicha praca i większa trwałość

Czujnik zabezpieczenia drzwi ShieldScan firmy Pepperl Fuchs został opracowany w oparciu o czujnik z technologią statycznego czasu przelotu, który pozwala wyeliminować problemy związane z tarciem, zużyciem czy uszkodzeniem łożysk. Zwiększa to trwałość i ogranicza hałas podczas pracy ruchomych części.

Kompaktowa, niskoprofilowa obudowa

ShieldScan o stopniu ochrony IP65 charakteryzuje się prostą, smukłą i kompaktową obudową. Pokrywa ze zintegrowaną uszczelką niezawodnie odchyla krople deszczu i można ją łatwo wymontować. Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych opcji kolorystycznych, dzięki czemu moduł jest praktycznie niewidoczny w każdej futrynie.
Łatwy montaż i instalacja

Łatwy montaż i instalacja

Dzięki funkcji plug-and-play wstępnie zmontowane zabezpieczenie SheldScan można zainstalować w kilku krokach. Użytkownicy mogą szybko i intuicyjnie uruchomić urządzenie za pomocą prostego sterowania gestami w celu dostosowania pola oraz dynamicznego dostosowania pola ochronnego.

Innowacyjna technologia bez kompromisów

Innowacyjna technologia bez kompromisów

Nowe zabezpieczenie drzwi ShieldScan wykorzystuje technologię czasu przelotu. Oblicza ona odległość na podstawie czasu przelotu wiązki światła i umożliwia bezpieczne pomiary o milimetrowej dokładności z wysoką powtarzalnością i krótkim czasem reakcji. Dzięki zoptymalizowanej geometrii wiązki czujnik jest dostosowany do różnych wymagań trzech obszarów drzwi. W ten sposób ShieldScan monitoruje główną krawędź zamykającą, skrzydło drzwi i drugą krawędź zamykającą za pomocą specjalnie ustawionych pojedynczych wiązek. Niezawodnie wykrywa, czy osoba lub przedmiot przerywa wiązkę zabezpieczającą. W zależności od wysokości i szerokości drzwi, które mają być zabezpieczone, droga wiązki światła dostosowuje się do warunków drzwi.

Zabezpieczenie głównej krawędzi zamykającej
Zabezpieczenie głównej krawędzi zamykającej

Ten obszar skanowania chroni strefę przy głównej krawędzi zamykającej. Ze względu na odsłoniętą ścieżkę wiązki, czujnik wykrywa minięcie poręczy i nie trafia w klamkę drzwi. 

Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem w obrębie krawędzi zawiasów
Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem w obrębie krawędzi zawiasów

Ten obszar wiązki otacza drugą krawędź zamykającą. Ze względu na zakrzywione pole wiązki na krawędzi zawiasu czujnik ShieldScan wykrywa boczne uchwyty. Zapewnia to optymalną ochronę między futryną drzwi a zawiasem. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać najlepszą na rynku ochronę przed przytrzaśnięciem.

Zabezpieczenie skrzydła drzwi
Zabezpieczenie skrzydła drzwi

Ta ścieżka wiązki zabezpiecza skrzydło drzwi automatycznych. Drzwi zatrzymają się, jeśli chroniony obszar zostanie przerwany przez osobę lub przedmiot.

Czujnik typu plug-and-play w kompaktowej obudowie

Urządzenie SieldScan, składające się z podstawowej obudowy i pokrywy, można zamontować zaledwie w kilku krokach przy użyciu maksymalnie trzech śrub na drugiej krawędzi zamykającej. Jeden czujnik na stronę drzwi wystarcza do zabezpieczenia całego skrzydła drzwi. Podczas uruchomienia system czujnika zapamiętuje najpierw odległość do ziemi. Za pomocą intuicyjnego sterowania gestami można najpierw zdefiniować odległość do głównej krawędzi zamykającej (szerokość drzwi), a następnie zdefiniować maksymalny kąt otwarcia drzwi.

Funkcje

„Wirtualna ściana” do dynamicznej regulacji pola chronionego

Czujnik ma dynamiczną, zależną od kąta regulację pola chronionego, dlatego nie jest konieczne wyraźne uczenie go ściany znajdującej się za otwartymi drzwiami. Po otwarciu drzwi poszczególne wiązki pola chronionego są kolejno wygaszane, aż do osiągnięcia maksymalnego kąta otwarcia drzwi. Zmiany za otwartymi drzwiami są w ten sposób ignorowane. Umożliwia to płynną pracę, nawet przy zmiennych warunkach otoczenia, takich jak rośliny.

Łatwy montaż i uruchomienie

Czujnik zabezpieczenia drzwi ShieldScan zapewnia szybki i łatwy montaż oraz uruchomienie. Wszystkie wymagane elementy znajdują się w zakresie dostawy. Film instruktażowy pokazuje szczegółowo sposób montażu i uruchomienia.

Minimalistyczne wzornictwo pasujące do każdego miejsca montażu

Czujnik zabezpieczenia drzwi ShieldScan jest wyposażony w sześcienną, wąską obudowę z tworzywa sztucznego, która umożliwia dyskretny montaż, na przykład na szklanych drzwiach z bardzo wąską futryną lub ramką.
Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji obudowy czujnik doskonale pasuje do każdych drzwi!

Kontakt

Czy masz jakieś pytania dotyczące czujnika zabezpieczenia drzwi ShieldScan? Chętnie pomożemy! Wystarczy, że wyślesz nam wiadomość lub ustalisz termin osobistej konsultacji z jednym z naszych ekspertów.