Ulepszenie technologii.
Zapewnienie stabilności.
Doświadczenie niezawodności.

VariKont z
technologią aktywnego ekranowania

Zaprojektowane z myślą o elastycznościJako wynalazca czujnika zbliżeniowego i pionier w dziedzinie technologii czujników firma Pepperl+Fuchs nieustannie opracowuje nowe produkty i technologie, które można bezproblemowo zintegrować z unikalnymi zastosowaniami. Technologia aktywnego ekranowania została opracowana w celu uzyskania jak najlepszych wyników w zakresie tolerancji mechanicznych i uzyskania stałych, dużych odległości przełączania.

Technologia ta, po raz pierwszy zastosowana w serii VariKont, umożliwia czujnikom aktywne wykrywanie zarówno celu, jak i środowiska instalacji, utrzymując duże odległości przełączania niezależnie od warunków instalacji i otaczającego materiału. Skorzystaj z prostszej konstrukcji sprzętu i obniżonych kosztów!

Najważniejsze cechy

Stałe duże odległości przełączania — 30 mm w wersji wpuszczanej i 50 mm w niewpuszczanej — niezależnie od warunków instalacji!
Elastyczne planowanie systemu i łatwiejsze projektowanie urządzeń
Regulowana głowica czujnika umożliwia szybki i łatwy montaż
Wygodne monitorowanie stanu za pomocą narożnych diod LED o dobrej widoczności
Wewnętrzne testy jakości wykraczają poza wymagania docelowych zastosowań maszyn przemysłowych

Odpowiednie rozwiązanie do każdego środowiska

Działanie dostępnych na rynku czujników zbliżeniowych jest zazwyczaj ograniczone, ponieważ ich odległości przełączania mogą się znacznie zmieniać
w zależności od warunków instalacji i materiałów i otaczających materiałów. Czujniki indukcyjne VariKont z technologią aktywnego ekranowania
wykorzystują kombinację cewki pierwotnej i cewki wtórnej w celu uzyskania dużych odległości przełączania do 30 mm w trybie wpuszczanym i 50 mm w trybie niewpuszczanym.

Korzyści

ikona zakresu wykrywania

Niezawodna technologia

Niezależnie od warunków instalacji czujniki VariKont z technologią aktywnego ekranowania osiągają duże odległości przełączania do 30 mm w trybie wpuszczanym i 50 mm w trybie niewpuszczanym. Czujniki o wysokiej zgodności elektromagnetycznej (EMC) są niewrażliwe na wpływy zewnętrzne oraz obciążenia mechaniczne i mogą pracować w temperaturach od -25°C do +70°C.
ikona projektowania instalacji

Elastyczne projektowanie zastosowań

Technologia aktywnego ekranowania zapewniająca maksymalną elastyczność montażu bez pogorszenia odległości przełączania upraszcza projektowanie urządzeń i zmniejsza koszty.
ikona pola wyboru

Uproszczone monitorowanie stanu

Diody LED o dużej widoczności umieszczone w narożnikach zapewniają sprawdzanie stanu w dowolnym momencie i z dowolnej perspektywy.
ikona łatwego montażu

Szybki montaż i łatwa wymiana urządzeń

Obie wersje czujnika są wyposażone w regulowaną głowicę czujnika, która umożliwia łatwy montaż i wymianę. Głowicę czujnika można obracać w pięciu kierunkach, aby uzyskać optymalne dopasowanie do celu.

Większa elastyczność podczas projektowania zastosowań

Materiały montażowe i warunki instalacji mają wpływ na odległość przełączania czujników indukcyjnych, zwłaszcza tych o dużym zasięgu wykrywania. Wpływ ten musi być jak najmniejszy, aby czujniki mogły być stosowane przy możliwie największej odległości przełączania. Aby to osiągnąć, konwencjonalne czujniki wykorzystują środki ekranujące, ale często są one przyczyną strat i ograniczenia zakresów.

Dzięki nowo opracowanej technologii aktywnego ekranowania możliwe jest jednoczesna praca w trudnych warunkach instalacji i zachowanie dużych odległości przełączania. Zakres temperatur od -25°C do +70°C pozostaje stabilny w porównaniu z konkurencyjnymi czujnikami o zwiększonych odległościach przełączania. 

VariKont o dużej odległości przełączania
Czujnik VariKont z cewką pierwotną i wtórną

Cewka wtórna kompensuje wpływ czynników środowiskowych

Czujniki indukcyjne VariKont i VariKont L2 o dużych odległościach przełączania wykorzystują cewkę pierwotną i wtórną. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych czujników cewka pierwotna wykrywa cel. W tym samym czasie cewka wtórna dokonuje pomiaru warunków środowiskowych, w tym warunków instalacji i otaczającego materiału.

Uzyskane informacje są następnie wykorzystywane do kompensacji wpływu czynników środowiskowych. Pozwala to na uzyskanie dużych odległości przełączania — 30 mm w wersji wpuszczanej i 50 mm w niewpuszczanej.

Odległość przełączania w różnych warunkach instalacji

Kontakt

Masz pytania dotyczące serii VariKont z technologią aktywnego ekranowania lub chcesz uzyskać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.