Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Tamamen Ağ Tabanlı Haberleşme, Proses Verimliliği Sağlar

Güvenilir veri akışı ve şeffaf haberleşme, tüm üretim proseslerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Endüstriyel haberleşmenin temel amacı, tesisin yönetim seviyesinden saha seviyesine kadar uzanan tüm bölümlerini ağ tabanlı tek bir sistemde birleştirmektir. Sonuçta uçtan uca, yüksek performans sunan veri ağlarının kullanılması, makineler ve tesislerin kullanılabilirlik seviyesini ve verimini artırır. Pepperl+Fuchs sensörleri ve saha cihazları, mevcut sistemlere esnek bir şekilde entegre edilebilir, şeffaf haberleşme sağlar ve üretkenliği artırır.

Günümüzün endüstriyel ağ haberleşmesi, tüm işletme ünitelerinin entegre edilmesine olanak sağlar. Bu özelliğiyle Endüstriyel Nesneler Ağındaki verilerin kullanılabilirliği konusunda temel bileşen görevini üstlenir. Pepperl+Fuchs, tüm seviyelerde yüksek miktarda güvenilir ve etkin veri aktarımı yapabilmek için yüksek performanslı ve akıllı bileşenler sunar. Bunlar arasında AS Arayüzü sistemi bileşenleri, geniş endüstriyel Ethernet cihazları serisi, Ethernet IO modülleri, çeşitli IO-Link cihazları, IO-Link ana sistemleri ve arayüzler yer alır.IIoT Starter Kit

Connect your factory floor sensors to the cloud and start your digital transformation with the new IIoT starter kits.

Free Download: White Paper on TCP-Based Communication Protocols (PDF)

This free PDF white paper compares the different TCP-based communication protocols (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API) that have found their way up and are considered the enablers of IIoT and Industry 4.0. Get your free download now!

Comtrol Portföyü

Comtrol Corporation kuruluşunu bünyesine katan Pepperl+Fuchs, bulut tabanlı uygulamalar için gelecek odaklı Endüstri 4.0 çözümleri portföyünü tamamlamaktadır.