Çeşitlilik sağlama.
Entegrasyonu basitleştirme.
Güvenliği sağlama.

SIL 2/PL d Endüktif Güvenlik Sensörleri

Avantajlar

Ölü bölgesi olmayan sensör

Ölü Bölge Olmadan Güvenilir Algılama

Diğer güvenlik yaklaşım sensörlerinin aksine Pepperl+Fuchs endüktif güvenlik sensörlerinin ölü bölgesi yoktur. Bu, veri aktarımının minimum mesafe olmadan gerçekleşebileceği anlamına gelir. Kullanıcılar, hedef veya makine parçasını ayarlamak zorunda kalmadan standart aktüatör başlıklarını kullanabilir.
Performans Seviyesi d Simgesi

SIL 2/PL d'ye Uygun Yüksek Proses Güvenliği

Yeni güvenlik sensörleri, SIL 2 fonksiyonel güvenlik ve PL d Makine Direktifi onaylarıyla birlikte temin edilir. Yedekli uygulama ile SIL 3/PL e seviyesine bile ulaşılabilir. Yüksek karakteristik güvenlik değerleri, güvenlik döngüsüne kolay entegrasyon sağlar ve önemli ölçüde uzun çalışma aralıkları sağlar.
kolay kullanım simgesi

Basitleştirilmiş Entegrasyon ve Kullanım

Standartlaştırılmış bir çıkış sinyali anahtarlama cihazı (OSSD) arayüzü, güvenlik kontrolü veya G/Ç modülüyle doğrudan bağlantı sağlar. Kapsamlı güvenlik belgeleri, entegrasyonu destekler. Sensörler, kablo veya standartlaştırılmış M12 fiş ile bağlanabilir.
sıcaklık simgesi

Dış Mekanda Kullanım için Tasarlanmıştır

Portföy, farklı tasarımlara (silindirik, dikdörtgen) ve anahtarlama mesafelerine sahip dört model içerir ve çok çeşitli uygulama olanakları sunar. Özellikle sağlam silindirik versiyonların özelliği, -40°C ila +85°C'lik geniş bir sıcaklık aralığına ve E1 onayına sahiptir. Bu da onu mobil ekipman uygulamaları için ideal çözüm yapar.

Zorlu Ortamlar için Optimize Edilmiş Portföy

Optimize edilmiş sensör serisi, çeşitli muhafaza türleri ve paslanmaz çelik modeller sunar. Uygulamanızdaki personelin ve makinelerin güvenliğini artıran Pepperl+Fuchs'un yeni SIL 2/PL d endüktif güvenlik sensörlerini keşfedin!

M12, M18, M30 ve Varikont L2M Gövde Tasarımlarını Keşfedin

  • Technical data
  • Varikont L2M
  • Compact, cubical housing design with metal base
  • Non-flush mounting
  • M12 plug connector
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
Varikont L2M

Ölü Bölge Olmadan Kolay Çalışma ve Güvenilir Algılama

ölü bölge olmadan algılama

Endüktif güvenlik sensörleri, özel olarak kodlanmış bir hedef gerektirmez ve standart metal aktüatör başlıklarıyla kullanılabilir. Ölü bölgenin olmaması nedeniyle kolayca monte edilebilir ve ek ayar gerektirmez. Bu hem zaman hem de para tasarrufu sağlar. Buna ek olarak standartlaştırılmış OSSD arayüzü, temassız güvenlik sensörlerinin kolayca ve doğrudan güvenlik kontrol ünitelerine bağlanmasını sağlar.

SIL 3/PL e'ye kadar Yüksek Proses Güvenliği SüresiSIL 2/PL d Endüktif Güvenlik Sensörleri

Yeni endüktif güvenlik sensörleri sayesinde kullanıcılar, SIL 2/PL d güvenlik sistemlerinin yüksek performansından ve esnek uygulanmasından faydalanır. Yedekli uygulama ile SIL 3/PL e seviyesine bile ulaşılabilir. Yüksek güvenlik değerleri sadece güvenlik döngüsüne entegrasyonu kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda düzenli testlerin daha az sıklıkta yapılmasını ve dolayısıyla çalışma aralıklarının uzamasını sağlar. Düzenli test döngüleri geçmişte kaldı.

SIL 2/PL d Endüktif Güvenlik Sensörleri için Uygulamalar

AGV'lerle Malzeme Arabalarının Güvenilir Şekilde Taşınması
Verimli üretim için sorunsuz bir malzeme akışı esastır. Bu sebeple otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV'ler), bir tesis içindeki farklı konumlarda gerekli olan parçaları dağıtmak için giderek daha fazla kullanılıyor. Endüktif güvenlik sensörleri, malzeme arabalarının AGV'lerde doğru şekilde konumlandırılmasını sağlar.
Otomotiv Üretiminde Makaslı Liftlerde Seviye Kontrolü
Otomotiv üretim hatlarında SIL 2/PL d'ye uygun makaslı liftlerin güvenilir bir şekilde algılanması için endüktif güvenlik sensörleri kullanılır. Asansör tamamen uzatıldığında güvenlik sensörleri, liftin son konumunu kontrol eder.
Otomatik Üretim Süreçlerinde Koruyucu Kapak Kontrolü
İzlenen koruyucu kapaklar, presler ve takım tezgahlarında çalışma için saha personelinin güvenliğini sağlar. Endüktif sensörler, prosesler devam etmeden önce koruyucu kapağın kapatılmasını sağlar.
Mobil Vinçlerde Cıvata Algılama
Endüktif güvenlik sensörleri, vinçlerde ve diğer mobil ekipmanlarda kullanılır. Vincin teleskobik kolu uzatıldığında sensörler, uzatma mekanizmasındaki cıvataları algılar. Sadece güvenlik cıvataları algılandığında ek uzatma yapılabilir.
Kaynak Hücrelerinde Kapı Koruması
Endüktif güvenlik sensörleri, kişisel güvenliği sağlamak amacıyla kaynak hücrelerinde kapı koruması için kullanılır. Burada kaynak işleminin yalnızca güvenlik kapıları kapalıyken gerçekleştirilmesi sağlanır.

AGV ve Makaslı Liftlerde Endüktif Güvenlik Sensörleri

SIL2/PL d sınıfı endüktif güvenlik sensörleri, personel ve makinenin kapalı alanlarda birlikte çalıştığı her durumda kullanılır. Kompakt gövdeleri sayesinde tesislere veya Otomatik Yönlendirmeli Araçlar (AGV'ler) gibi makinelere entegrasyon için idealdir.Makaslı liftlerde endüktif güvenlik sensörleri

 

Standartlaştırılmış OSSD arayüzü, cihazların mevcut güvenlik kontrol ünitelerine ve G/Ç modüllerine kolayca ve doğrudan bağlanmasını sağlar. Üretim hatlarında endüktif güvenlik sensörleri, makaslı liftlerin içine monte edilerek güvenli uç konumlarını güvenilir bir şekilde tespit edilebilirler.

Uygulamalarınız için Fonksiyonel Güvenlik

Elektrikli fonksiyonel güvenlik bileşenlerinde pazar lideri Pepperl+Fuchs, gerekli standartları karşılamanıza yardımcı olur.

İster SIL 3 sınıfı arayüz modülü ister PL e sınıfı sensörü arayışında olun, SIL/PL değerlendirmesine sahip 700'den fazla cihazdan oluşan kapsamlı portföyümüz, size tek kaynaktan çok sayıda seçenek sunar. Bu şekilde, bireysel uygulamanız için her zaman en iyi çözümü elde etmenizi sağlarız.

Fonksiyonel Güvenlik

Bize Ulaşın

Uygulamamdaki yeni endüktif güvenlik sensörlerinin avantajları nelerdir? Bunun için en uygun modeller hangileridir? Bu ve diğer soruları yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Bize bir mesaj gönderin ve uzmanlarımızdan biriyle kişisel danışmanlık planlayın.