Odkrywa modułowość.

Zapewnia uniwersalność.

Zwiększamy wydajność.

VisuNet GXP zaprojektowany dla stref 1/21 i 2/22

Przeznaczone do stref 1/21 i 2/22: VisuNet GXP

System modułowy

System modułowy

Modułowość monitora VisuNet GXP umożliwia jego szybki i łatwy montaż oraz wymianę kluczowych komponentów na terenie obiektu. Wyświetlacz dostępny w dwóch rozmiarach, jednostka obliczeniowa oraz zasilacz są łatwe do zmontowania lub wymiany. Ułatwia to konserwację i zwiększa dostępność systemu HMI oraz procesu produkcji. 
Kompaktowa konstrukcja

Kompaktowa konstrukcja

Zależnie od ilości miejsca w zakładzie można wybrać jedną z dwóch wielkości monitorów z serii VisuNet GXP. Wersja ekranu 19" (48 cm) oraz 21,5" (55 cm) wyposażone są w powierzchnie bez szczelin z pełną konstrukcją ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie gromadzą się na nich płyny, brud i bakterie. Z tego powodu seria VisuNet GXP spełnienia wymagania dotyczące higieny zgodnie z zasadami GMP.
Lekka konstrukcja

Mała masa

W przeciwieństwie do innych rozwiązań stosowanych w strefach 1/21 zdalny monitor VisuNet GXP jest naprawdę lekki. Ze względu na ciężar poniżej 23 kg możliwy jest elastyczny montaż. Oprócz standardowego montażu panelowego można zastosować kilka opcji, takich jak montaż do podstawy, do sufitu i za pomocą uchwytu ściennego.
RM Shell 5

RM Shell 5

Moduł VisuNet GXP z najnowszym oprogramowaniem sprzętowym zubożonych klientów RM Shell 5 można łatwo skonfigurować i podłączyć w sieci Ethernet do systemu sterowania procesami w zakresie od strefy 1/21 do strefy bezpiecznej. W połączeniu z nowym oprogramowaniem do scentralizowanego zarządzania VisuNet Control Center rozwiązanie to przynosi korzyści Przemysłu 4.0 dla w strefach 1/21 i 2/22.

Kompaktowy, modułowy i łatwy w konserwacji

Wybierz swoje elementy
Modułowość systemu VisuNet GXP jest jedną z jego najważniejszych zalet. System składa się wyświetlacza, zasilacza i jednostki obliczeniowej, które są dostępne w różnych wersjach. Po wprowadzeniu elementu nowej generacji użytkownicy mogą go zastąpić samodzielnie, aby zapewnić aktualność systemu. Ułatwia to konserwację i zwiększa dostępność systemu HMI oraz obsługiwanych procesów.
Dwie wersje wyświetlacza
Monitor VisuNet GXP jest dostępny w dwóch wielkościach, dzięki czemu można idealnie dopasować go do indywidualnych potrzeb i dostępnego miejsca w zakładzie. Wybierz wielkość dopasowaną do potrzeb: Ekran 21,5 cala (55 cm) w wersji Full HD obsługuje większość rozdzielczości współczesnych systemów sterowania procesami. W nowej kompaktowej wersji 19-calowej (48 cm) zastosowano rozdzielczość ekranu XSGA, która jest nadal używana w wielu systemach sterowania procesami. Dzięki dwóm opcjom można wybrać monitor o odpowiedniej wielkości, dopasowany do danego systemu kontroli procesu lub projektu SCADA.
Zdalny monitor lub komputer
Moduł VisuNet GXP jest dostępny jako zdalny monitor lub jako komputer. Zdalne monitory są wyposażone w innowacyjną jednostkę zubożonego klienta i wyświetlają ekran komputera hosta w strefach zagrożonych wybuchem. Jeśli potrzebna jest autonomiczna wersja komputera, VisuNet GXP wyposażony jest w zaawansowaną jednostkę obliczeniową.
Zasilanie
Monitor VisuNet GXP jest wyposażony w mocny zasilacz. Urządzenie jest dostępne w wersji DC (18–36 V DC) i AC (115/230 V AC), co pozwala na jego zastosowanie w szerokim zakresie zastosowań. Zasilacz jest oddzielnym komponentem i nadaje się do montażu naściennego, ale można go także zamontować w obudowie lub bezpośrednio na jednostce obliczeniowej.

Rozwiązanie zubożonego klienta z oprogramowaniem RM Shell 5

Zdalne monitory VisuNet GXP są wyposażone w oprogramowanie układowe najnowszej generacji VisuNet RM Shell 5. Zapewnia ono łatwy dostęp i kontrolę systemów sterowania procesami w strefach zagrożonych wybuchem poprzez standardową sieć Ethernet. Ostatnia aktualizacja obsługuje najnowsze wersje zdalnego protokołu, takie jak RDP 10, VNC, NetC@P i Citrix.
 

Nowa generacja oprogramowania układowego RM Shell 5

 

Bezpieczeństwo i niezawodność

Oprogramowanie RM Shell 5 działa na systemie operacyjnym Microsoft® WindowsTM 10 IoT Enterprise. Funkcja Long-Term Servicing Channel (LTSC) oferowana w nowej wersji systemu Windows zapewnia długoterminową dostępność aktualizacji zabezpieczeń, gwarantując bezpieczeństwo systemu przez cały czas. Funkcje bezpieczeństwa oprogramowania RM Shell, takie jak dostęp zabezpieczony hasłem oraz określanie ról użytkowników, dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo.

Innowacyjne zarządzanie scentralizowane

W połączeniu z innowacyjnym oprogramowaniem VisuNet Control Center oprogramowanie RM Shell 5 jest efektywnym rozwiązaniem do przyszłościowych systemów zarządzania zdalnymi monitorami VisuNet oraz zubożonymi klientami. Dzięki scentralizowaniu funkcji zarządzania użytkownicy mogą zdalnie konfigurować i monitorować instalacje ze zdalnymi monitorami i zubożonymi klientami. Administratorzy nie muszą już dokonywać obchodu całego zakładu w celu skonfigurowania urządzeń HMI, ponieważ mogą to zrobić z jednego centralnego miejsca.

Zaawansowana jednostka komputerowa

Jednostki obliczeniowe VisuNet GXP generacji 2020 są teraz wyposażone w wydajne procesory Intel® Apollo Lake. Jednostki obliczeniowe VisuNet GXP w wersji komputerowej są oparte na otwartym systemie operacyjnym Microsoft® Windows®, który oferuje większą moc obliczeniową i elastyczność oprogramowania. Umożliwia to użytkownikom instalację indywidualnych pakietów oprogramowania do aplikacji wizualnych w zastosowaniach przemysłowych oraz strefach zagrożonych wybuchem.

Jednostka komputerowa udostępnia różne interfejsy.

 

Różne interfejsy

Dzięki szerokiej gamie dostępnych interfejsów jednostka obliczeniowa GXP może być podłączona bezpośrednio do systemu sterowania lub innych urządzeń peryferyjnych, co skraca czas i zmniejsza koszty okablowania. Użytkownicy mogą wybrać odpowiednią technologię komunikacji dla swoich zastosowań spośród interfejsów: RS-232, RS-485 czy Ethernet. Dodatkowe dostępne urządzenia peryferyjne ułatwiają proces instalacji. Na przykład opcjonalne interfejsy światłowodowe zapewniają niezawodne połączenie nawet na większych odległościach. Ogromną zaletą interfejsu światłowodowego jest to, że można go podłączyć do standardowych światłowodowych switchy IT, które nie są klasyfikowane jako „optycznie iskrobezpieczne” (Ex op is), nawet ze strefy 1/21.

Wyświetlacz 21,5 cala z ekranem Full HD

Wyświetlacz 21,5 cala (55 cm) obsługuje rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), czyli ma taki sam format jak popularne wyświetlacze panoramiczne, gwarantując kompatybilność proporcji ekranu i rozdzielczości obrazów procesu, które są dostosowane do nowoczesnych stacji operatorskich z ekranami panoramicznymi. Hartowane szkło ochronne chroni czujnik Multi-touch, który umożliwia obsługę dotykowego interfejsu użytkownika nawet w rękawicach. Wytrzymałe i odporne na zarysowania bezpieczne szkło bez szczelin jest łatwe w czyszczeniu i doskonale spełnia wysokie wymagania dla stref 1/21 i 2/22.

Monitor VisuNet GXP 21,5"

Kompaktowy 19-calowy monitor

Najnowszy monitor z serii VisuNet GXP ma kompaktową obudowę i jest dostępny w wersji 19" (48 cm) w formacie 5:4. Zapewnia on oszczędność miejsca oraz jest kompatybilny z poprzednią linią produktów VisuNet EX1. Oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo zmodernizować dotychczasowe instalacje poprzez wymianę i nadal używać dotychczasowych klawiatur lub czytników kodów kreskowych. Podobnie jak w przypadku większej wersji 21,5-calowej model 19-calowy jest wyposażony w pojemnościowy panel dotykowy, umożliwiający używanie interfejsów zoptymalizowanych do obsługi dotykowej. 

Monitor VisuNet GXP 19"

Spełnia wymogi Przemysłu 4.0

W firmie Pepperl+Fuchs koncepcja Przemysł 4.0 jest definiowana jako kompletna sieć systemów produkcyjnych. Systemy te charakteryzują się wymianą danych w ramach procesu produkcyjnego, ale także z systemami informacyjnymi wyższego poziomu poza granicami przedsiębiorstwa. To połączenie w sieć wszystkich elementów automatyki wymaga nowych technologii, które umożliwiają bezpośredni pionowy i poziomy dostęp do informacji z systemu produkcyjnego — na poziomie urządzeń polowych w strefach zagrożonych wybuchem. Oznacza to komunikację wzdłuż łańcucha procesowego, w systemach informacyjnych wyższego poziomu, takich jak MES lub ERP, a jednocześnie bezpośredni dostęp do poziomu pola.

Nowy monitor z serii VisuNet GXP firmy Pepperl+Fuchs z nowatorskim oprogramowaniem VisuNet RM Shell 5 pozwala wykorzystać możliwości technologii Przemysłu 4.0. Po raz pierwszy inteligentny system interfejs człowiek-maszyna umożliwia komunikację w ramach procesu produkcji i bezpośredni dostęp do czujnika na każdym poziomie hierarchii, w tym w strefach zagrożonych wybuchem.

Ochrona przeciwwybuchowa 4.0

Kontakt

Masz jakieś pytania odnośnie do VisuNet GXP lub może chcesz otrzymać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.