Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Monitory przemysłowe+Rozwiązania HMI

VisuNet — przemyślane rozwiązania

Prosta i bezpieczna technologia komunikacyjna VisuNet umożliwia firmie Pepperl+Fuchs rozwiązanie problemów związanych z użyciem interfejsów HMI w strefach zagrożonych wybuchem. Technologia komunikacyjna VisuNet jest oparta na dekadach doświadczenia w zakresie rozwiązań stosowanych w niebezpiecznych warunkach. Możliwość wyboru odpowiedniej dla danego zastosowania technologii komunikacyjnej z naszej oferty rozwiązań przemysłowych pozwala idealnie dostosować każde stanowisko do infrastruktury wizualizacji HMI. 


Monitory KVM

W przypadku połączeń, w których komputer nie musi znajdować się blisko monitora (przewód Cat5 do 120 m, światłowód do 400 m), używany jest przedłużacz KVM. KVM to elektroniczny przedłużacz, który po podłączeniu jest niewidoczny dla wyświetlacza oraz komputera.

Komputery panelowe

Do zastosowań w sieciowych stanowiskach roboczych dostępne są komputery i monitory klasy przemysłowej z otwartym, w pełni konfigurowalnym i dostępnym systemem operacyjnym. Komputery panelowe mogą być używane jako rozwiązania autonomiczne. Do komunikacji sieciowej wykorzystują one standardowe połączenia Ethernet, a także są wyposażone w złącza USB i szeregowe, umożliwiające łączność z innymi systemami, np. sterownikami programowalnymi (PLC).

Monitory zdalne

Zdalne monitory VisuNet to opatentowane, przemysłowe rozwiązanie typu cienki klient, przeznaczone do pracy w systemach automatyzacji procesów. W odróżnieniu od systemów KVM wiele stanowisk monitorów zdalnych może być podłączonych do serwera lub serwerów w jednej sieci. Odległość między zdalnym monitorem a komputerem-hostem jest w zasadzie nieograniczona.

 


VisuNet — odkrywcze rozwiązania

Niesprzyjające warunki wymagają innowacyjnych rozwiązań!

Wszystkie rozwiązania HMI VisuNet zostały opracowane z myślą o innowacyjności i bezpieczeństwie procesów. Od zdalnych monitorów sieciowych do w pełni zamkniętych dostosowanych stacji operatorskich — wszystkie urządzenia są zaprojektowane w celu spełnienia rygorystycznych wymagań układów sterowania procesami w czasie rzeczywistym:

  • Certyfikowane na całym świecie urządzenia do użytku w strefie 1 i 2 oraz Division 1 i 2

  • Długi czas eksploatacji i duża wydajność

  • Pewna ochrona

Technologia VisuNet opiera się na czterech różnych opcjach komunikacji i przesyłania danych. Bez względu na format wyświetlacza … rozwiązanie do montażu panelowego RM działa w sposób identyczny, jak RM EX1.