Dołączenie do rewolucji IIoT
Zaawansowane technologie i rozwiązania dla aplikacji Przemysłu 4.0
Dzięki nowemu zestawowi startowemu IIoT oraz przyjaznym dla użytkownika urządzeniom Master IO-Link firmy Pepperl+Fuchs prosta wizualizacja i analiza danych z czujników staje się rzeczywistością. Odkryj zalety urządzenia IO-Link i skorzystaj z bezproblemowej integracji danych z czujników IO-Link w aplikacji Industry 4.0.
Zestaw zawiera między innymi:
Podłącz pulpit kontrolny oprogramowania za pomocą platformy OPC UA lub MQTT, aby łatwo interpretować dane w czasie rzeczywistym, a następnie rozpocznij cyfrową transformację swoich zakładów dzięki nowemu zestawowi startowemu IIoT firmy Pepperl+Fuchs!
Przemysłowy Internet rzeczy (IIoT) rozwija się dzięki kompleksowym informacjom uzyskiwanym przez czujniki z poziomu obiektu. Firma Pepperl+Fuchs, jako specjalista i pionier w dziedzinie automatyzacji fabryk i procesów, wcześnie dostrzegła to zjawisko i skupiła się na wspieraniu czwartej rewolucji przemysłowej poprzez swoją w pełni innowacyjną technologię o nazwie Sensorik4.0®.
Obecnie oferujemy kompleksowe rozwiązania umożliwiające bezproblemowe przesyłanie cennych informacji z maszyn i instalacji klienta do szerokiej gamy systemów oprogramowania. Wykorzystaj potencjał danych o stanie, położeniu oraz dostępności i zoptymalizuj swoje procesy i oszczędzaj zasoby. Na tej stronie internetowej dowiesz się, jak wdrożyć te rozwiązania wspólnie z naszą firmą.
Dowiedz się więcej i skontaktuj się z nami, aby wdrożyć rozwiązania Przemysłu 4.0 w swoich zastosowaniach. Nasi eksperci z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania.
Instalacje, produkty i systemy są coraz częściej łączone w sieć. Skutkuje to znaczącymi wysiłkami mającymi na celu ustalenie standardów komunikacji maszyna-maszyna (M2M). Protokoły IIoT, takie jak OPC UA, MQTT i REST API umożliwiają ten rodzaj komunikacji, a także wdrażanie systemów hybrydowych składających się ze sterownika PLC i chmury.
W tej części przedstawiono różne zastosowania IIoT, aby pokazać, jak można z powodzeniem przejść z zastosowań opartych na sterowaniu do zastosowań hybrydowych lub w pełni bazujących na IIoT bez nadrzędnego sterownika PLC .
Moduły IO-Link master z serii ICE2 i ICE3 tworzą podstawę zastosowań hybrydowych i w pełni bazujących na IoT. Lukas Pogoda, ekspert ds. komunikacji przemysłowej, pokazuje na różnych przykładach różnice oraz funkcje rozwiązań hybrydowych i w pełni bazujących na IIoT. Oprócz tego wyjaśnia również rolę, jaką odgrywają moduły IO-Link master firmy Pepperl+Fuchs.
Animacje przedstawiają trzy zastosowania IIoT przygotowane indywidualnie dla klientów, które zrealizowano przy użyciu komponentów dostarczanych przez Pepperl+Fuchs: montaż końcowy na linii produkcyjnej w branży motoryzacyjnej, inteligentne zarządzanie odpadami oraz system czujników do wykrywania wycieków z beczek z winem i whisky.
„Przejrzysta maszyna” to model demonstracyjny IIoT, który pokazuje łatwość przenoszenia danych dostarczanych przez wiele różnych czujników Pepperl+Fuchs z poziomu obiektu do chmury. Po dotarciu do chmury dane zagregowane z czujników są wizualizowane na pulpicie nawigacyjnym, aby np. generować alarmy zależne od stanu. Firma Pepperl+Fuchs z przyjemnością pomoże w zaplanowaniu i doborze odpowiednich komponentów, infrastruktury i oprogramowania dla Twojego indywidualnego rozwiązania IIoT.
W tym filmie Lukas Pogoda i Jörg Nagel omawiają elementy „przejrzystej maszyny”, na którą składają się sprzęt firmy Pepperl+Fuchs i oprogramowanie firmy Neoception. Dowiesz się, jak dane z czujników można przenosić do chmury, wyświetlać i analizować.
Obecnie coraz bardziej popularne stają się nowoczesne określenia, takie jak Przemysł 4.0, IIoT, inteligentne fabryki i inteligentne urządzenia. Podstawową koncepcją tej nowej ery technologicznej jest łączność każdego urządzenia. Oznacza to, że urządzenia te powinny komunikować się w sposób niezależny od dostawcy, oparty na powszechnych standardach, skalowalny, odpowiedni do współpracy z technologią informatyczną (IT) i operacyjną (OT), interoperacyjny i bezpieczny. Można to osiągnąć tylko za pomocą inteligentnych protokołów komunikacyjnych IIoT, takich jak OPC UA, MQTT lub REST API.
W tym opracowaniu porównano różne protokoły komunikacyjne oparte na protokole TCP, które sprawdziły się w działaniu i które uznaje się za siłę napędową IIoT i Przemysłu 4.0.
W tym filmie Lukas Pogoda szczegółowo omawia protokoły IIoT OPC UA, MQTT oraz REST API, przedstawiając zalety i wady każdego z tych protokołów, a także wskazuje, które rozwiązania są najlepsze w danym zastosowaniu.
Protokoły IIoT są tak zróżnicowane jak przypadki ich zastosowań — więcej informacji o różnych protokołach IIoT i sposobach reagowania firmy Pepperl+Fuchs na stale ewoluujące wymagania znajdziesz w tym wywiadzie z Sebastianem Stöberem, kierownikiem zespołu badawczo-rozwojowego w Pepperl+Fuchs.
Publishing process and status data from sensors to cloud applications in manufacturing plants is one of the key requirements for the IIoT and Industry 4.0 principles. With the official qualification of the ICE2 and ICE3 IO-Link masters as “AWS Partner Devices”, Pepperl+Fuchs is offering users in the AWS ecosystem access to a broad portfolio of sensors for their predictive maintenance and condition monitoring applications.
These fieldbus modules not only support real-time fieldbus protocols (Ethernet/IP or PROFINET) for the connection to deterministically operating industrial controllers, but also offer a completely web-based configuration concept and OPC UA, MQTT and REST API communication. This makes it possible for users without knowledge of fieldbus systems and PLC programming to implement stand-alone applications quickly and easily.
Thanks to the multilink technology, hybrid approaches can be implemented, in which the PLC runs time-critical processes and aggregated status data is transmitted in parallel via OPC UA or MQTT to AWS-hosted systems (e.g. by GE Digital or by Syntax).
Jako lider rynku automatyki przemysłowej firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę czujników, komponentów interfejsów, a nawet urządzeń mobilnych dostosowanych do Przemysłu 4.0.
Poznaj niektóre z naszych najnowszych osiągnięć, które są częścią naszej oferty:
Konwergencja technologii informatycznej (IT) i technologii operacyjnej (OT) staje się rzeczywistością w zastosowaniach, w których nasze dedykowane produkty są używane do wdrażania technologii Przemysłu 4.0. Obsługa standardowych protokołów i interfejsów, a także wbudowane łączniki programowe umożliwiają bezproblemową integrację z istniejącymi strukturami i platformami IT. Usługi oparte na oprogramowaniu świadczone przez naszych partnerów IT stanowią dodatkową wartość dla naszych klientów.
Energia wykorzystywana przez prasę hydrauliczną może kosztować producentów kilka tysięcy euro rocznie. Znaczna część tej energii jest zużywana podczas statycznego ściskania elementów spiekanych. Firma LCM GmbH opracowała system, który może pomóc rozwiązać ten problem. System ten jest połączony z czujnikami i elementami infrastruktury firmy Pepperl+Fuchs, aby stworzyć cyfrowe podejście do hydrauliki.
Dowiedz się więcejFirma Pepperl+Fuchs we współpracy ze swoimi partnerami — SAP i Smart City Solutions — opracowała niestandardowe rozwiązanie, które wykorzystuje technologię ultradźwiękową i LoRaWAN® do inteligentnego opróżniania na żądanie pojemników na odpady w niemieckim mieście Heidelberg.
Dowiedz się więcejFirma Staudinger, specjalizująca się w automatyce, używa oferowanych przez Pepperl+Fuchs systemów kamer dostosowanych do poziomu SIL 3/PL e, aby zapewnić bezpieczne poruszanie się po torze ich najnowocześniejszych pojazdów sterowanych automatycznie. Dzięki temu firma może dostarczać klientom kompletne rozwiązanie obejmujące technologię sterowania i napędu oraz sam pojazd z jednego źródła.
Dowiedz się więcejCzy masz pytania dotyczące rozwiązań Sensorik4.0® firmy Pepperl+Fuchs? Czy chcesz otrzymać dodatkowe informacje? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.