Dołączenie do rewolucji IIoT

Zaawansowane technologie i rozwiązania dla aplikacji Przemysłu 4.0

NOWOŚĆ! Zestaw startowy IIoT

Podłącz czujniki fabryki do chmury i rozpocznij cyfrową transformację swojego zakładu!

Zestaw startowy IIoTDzięki nowemu zestawowi startowemu IIoT oraz przyjaznym dla użytkownika urządzeniom Master IO-Link firmy Pepperl+Fuchs prosta wizualizacja i analiza danych z czujników staje się rzeczywistością. Odkryj zalety urządzenia IO-Link i skorzystaj z bezproblemowej integracji danych z czujników IO-Link w aplikacji Industry 4.0.

Zestaw zawiera między innymi:

  • urządzenie Master IO-Link, 3 czujniki IO-Link, przełącznik sieci Ethernet, zasilacz, znaczniki RFID i całe niezbędne okablowanie — wszystko, aby zacząć użytkowanie
  • Skrócona instrukcja podłączania urządzenia Master IO-Link i urządzeń IO-Link
  • Oprogramowanie do tworzenia połączenia między różnymi platformami, takimi jak AWS, PTC, AVEVA

Podłącz pulpit kontrolny oprogramowania za pomocą platformy OPC UA lub MQTT, aby łatwo interpretować dane w czasie rzeczywistym, a następnie rozpocznij cyfrową transformację swoich zakładów dzięki nowemu zestawowi startowemu IIoT firmy Pepperl+Fuchs!
Przemysłowy Internet rzeczy (IIoT) rozwija się dzięki kompleksowym informacjom uzyskiwanym przez czujniki z poziomu obiektu. Firma Pepperl+Fuchs, jako specjalista i pionier w dziedzinie automatyzacji fabryk i procesów, wcześnie dostrzegła to zjawisko i skupiła się na wspieraniu czwartej rewolucji przemysłowej poprzez swoją w pełni innowacyjną technologię o nazwie Sensorik4.0®.

Obecnie oferujemy kompleksowe rozwiązania umożliwiające bezproblemowe przesyłanie cennych informacji z maszyn i instalacji klienta do szerokiej gamy systemów oprogramowania. Wykorzystaj potencjał danych o stanie, położeniu oraz dostępności i zoptymalizuj swoje procesy i oszczędzaj zasoby. Na tej stronie internetowej dowiesz się, jak wdrożyć te rozwiązania wspólnie z naszą firmą.

Dowiedz się więcej i skontaktuj się z nami, aby wdrożyć rozwiązania Przemysłu 4.0 w swoich zastosowaniach. Nasi eksperci z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania.

Sensorik4.0® — dołączenie do rewolucji IIoT

Sensorik4.0® — dołączenie do rewolucji IIoT

Cztery warstwy zapewniające sukces

Projekt systemu

1. Projekt systemu

Jako pionier w dziedzinie automatyki przemysłowej dysponujemy bogatym doświadczeniem w projektowaniu topologii Przemysłu 4.0. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z systemem hybrydowym, czy w pełni bazującym na IIoT, możesz zaufać naszej wiedzy i wykorzystać wszystkie informacje ze swoich maszyn i instalacji.
Technologie

2. Technologie

Od IO-Link przez RFID do REST API, MQTT i OPC UA — różnorodność technologiczna jest kluczem do spełnienia najbardziej złożonych wymogów stawianym zastosowaniom, które działają w środowisku Przemysłu 4.0. Zobacz technologie i protokoły, w których się specjalizujemy.
Podzespoły

3. Podzespoły

Czujniki to oczy i uszy maszyn i instalacji przemysłowych. Dzięki pełnej gamie innowacyjnych czujników IoT, które wykorzystują wiele różnych zasad działania i powiązanych elementów infrastruktury, umożliwiamy ciągły przepływ informacji z Twoich maszyn do chmury. Poznaj wybrane pozycje z naszej oferty.
Integracja

4. Integracja

Jeśli chodzi o integrację Twoich zastosowań, to zawsze jesteśmy blisko: Oprócz własnej spółki zależnej Neoception, która specjalizuje się w opracowywaniu aplikacji IIoT, współpracujemy również z wieloma znanymi firmami z branży IT. Zobacz niektóre z naszych pomyślnie zrealizowanych projektów.

1. Projekt systemu

parallel operation of PLC and cloud.

Instalacje, produkty i systemy są coraz częściej łączone w sieć. Skutkuje to znaczącymi wysiłkami mającymi na celu ustalenie standardów komunikacji maszyna-maszyna (M2M). Protokoły IIoT, takie jak OPC UAMQTT REST API umożliwiają ten rodzaj komunikacji, a także wdrażanie systemów hybrydowych składających się ze sterownika PLC i chmury.

W tej części przedstawiono różne zastosowania IIoT, aby pokazać, jak można z powodzeniem przejść z zastosowań opartych na sterowaniu do  zastosowań hybrydowych lub w pełni bazujących na IIoT bez nadrzędnego sterownika PLC .

Porównanie rozwiązań hybrydowych i w pełni bazujących na IIoT

Moduły IO-Link master z serii ICE2 i ICE3 tworzą podstawę zastosowań hybrydowych i w pełni bazujących na IoT. Lukas Pogoda, ekspert ds. komunikacji przemysłowej, pokazuje na różnych przykładach różnice oraz funkcje rozwiązań hybrydowych i w pełni bazujących na IIoT. Oprócz tego wyjaśnia również rolę, jaką odgrywają moduły IO-Link master firmy Pepperl+Fuchs.

Trzy zastosowania IIoT

Animacje przedstawiają trzy zastosowania IIoT przygotowane indywidualnie dla klientów, które zrealizowano przy użyciu komponentów dostarczanych przez Pepperl+Fuchs: montaż końcowy na linii produkcyjnej w branży motoryzacyjnej, inteligentne zarządzanie odpadami oraz system czujników do wykrywania wycieków z beczek z winem i whisky.

Model demonstracyjny IIoT

Model demonstracyjny IIoT

„Przejrzysta maszyna” to model demonstracyjny IIoT, który pokazuje łatwość przenoszenia danych dostarczanych przez wiele różnych czujników Pepperl+Fuchs z poziomu obiektu do chmury. Po dotarciu do chmury dane zagregowane z czujników są wizualizowane na pulpicie nawigacyjnym, aby np. generować alarmy zależne od stanu. Firma Pepperl+Fuchs z przyjemnością pomoże w zaplanowaniu i doborze odpowiednich komponentów, infrastruktury i oprogramowania dla Twojego indywidualnego rozwiązania IIoT.

„Przejrzysta maszyna”

W tym filmie Lukas Pogoda i Jörg Nagel omawiają elementy „przejrzystej maszyny”, na którą składają się sprzęt firmy Pepperl+Fuchs i oprogramowanie firmy Neoception. Dowiesz się, jak dane z czujników można przenosić do chmury, wyświetlać i analizować.

2. Technologie

Obecnie coraz bardziej popularne stają się nowoczesne określenia, takie jak Przemysł 4.0, IIoT, inteligentne fabryki i inteligentne urządzenia. Podstawową koncepcją tej nowej ery technologicznej jest łączność każdego urządzenia. Oznacza to, że urządzenia te powinny komunikować się w sposób niezależny od dostawcy, oparty na powszechnych standardach, skalowalny, odpowiedni do współpracy z technologią informatyczną (IT) i operacyjną (OT), interoperacyjny i bezpieczny. Można to osiągnąć tylko za pomocą inteligentnych protokołów komunikacyjnych IIoT, takich jak OPC UA, MQTT lub REST API.

W tym opracowaniu porównano różne protokoły komunikacyjne oparte na protokole TCP, które sprawdziły się w działaniu i które uznaje się za siłę napędową IIoT i Przemysłu 4.0.Pobierz opracowanie teraz!

Pobierz opracowanie teraz!

Nasza wiedza i doświadczenie obejmują szeroki zakres różnych technologii i standardów komunikacyjnych. Ta różnorodność pozwala nam z powodzeniem spełniać wymagania zróżnicowanych zastosowań.

REST:API
REST:API
Zestaw metod harmonizujący komunikację urządzeń.
MQTT
MQTT
Łatwy w implementacji protokół publikowania/subskrypcji.
OPC UA
OPC UA
Niezależna od platformy architektura zorientowana na usługi.
RFID
RFID
Popularna technologia łącząca rzeczy i informacje.
IO-Link
IO-Link
Standard technologii IO dla komunikacji dwukierunkowej.

Omówienie protokołów OPC UA, MQTT i REST API

W tym filmie Lukas Pogoda szczegółowo omawia protokoły IIoT OPC UA, MQTT oraz REST API, przedstawiając zalety i wady każdego z tych protokołów, a także wskazuje, które rozwiązania są najlepsze w danym zastosowaniu.

 

Wywiad: Protokoły komunikacji sieciowej w przemyśle dla IIoT

Protokoły IIoT są tak zróżnicowane jak przypadki ich zastosowań — więcej informacji o różnych protokołach IIoT i sposobach reagowania firmy Pepperl+Fuchs na stale ewoluujące wymagania znajdziesz w tym wywiadzie z Sebastianem Stöberem, kierownikiem zespołu badawczo-rozwojowego w Pepperl+Fuchs.

 

NOWOŚĆ! Kwalifikowani partnerzy AWS programu IO-Link Masters

Kwalifikowani partnerzy AWS programu IO-Link Masters firmy Pepperl+Fuchs

Jednym z kluczowych wymogów zasad IIoT i Przemysłu 4.0 jest publikowanie danych czujników dotyczących procesów i stanu zakładowych aplikacjach w chmurze. Dzięki oficjalnemu zakwalifikowaniu partnerów IO-Link ICE2 i ICE3 jako „Urządzeń partnerskich AWS” firma Pepperl+Fuchs zapewnia użytkownikom ekosystemu AWS dostęp do szerokiej gamy czujników do zastosowań związanych z konserwacją zapobiegawczą i monitorowaniem stanu.

Moduły magistrali fieldbus obsługują nie tylko protokoły działające w czasie rzeczywistym (Ethernet/IP lub PROFINET) do połączenia z deterministycznymi sterownikami przemysłowymi, ale także koncepcję w pełni sieciowej konfiguracji oraz komunikację z OPC UA, MQTT i REST API. Dzięki temu użytkownicy bez wiedzy o systemach magistrali fieldbus i programowaniu sterowników PLC mogą szybko i łatwo wdrażać autonomiczne aplikacje.

Technologia łączy wielokrotnych umożliwia wdrożenie podejścia hybrydowego, w którym sterownik PLC obsługuje procesy o znaczeniu krytycznym, a zbiorcze dane o stanie są przesyłane równolegle za pośrednictwem OPC UA lub MQTT do systemów hostowanych przez AWS (np. przez GE Digital lub Syntax).

3. Podzespoły

Niektóre z naszych najnowszych osiągnięć

Jako lider rynku automatyki przemysłowej firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę czujników, komponentów interfejsów, a nawet urządzeń mobilnych dostosowanych do Przemysłu 4.0.

Poznaj niektóre z naszych najnowszych osiągnięć, które są częścią naszej oferty:

4. Integracja

Integracja rozwiązań IIoT

Konwergencja technologii informatycznej (IT) i technologii operacyjnej (OT) staje się rzeczywistością w zastosowaniach, w których nasze dedykowane produkty są używane do wdrażania technologii Przemysłu 4.0. Obsługa standardowych protokołów i interfejsów, a także wbudowane łączniki programowe umożliwiają bezproblemową integrację z istniejącymi strukturami i platformami IT. Usługi oparte na oprogramowaniu świadczone przez naszych partnerów IT stanowią dodatkową wartość dla naszych klientów.

Dostawcy IIoT, z którymi współpracujemy:

Amazon Web Services
AVEVA
Bosch Connected Industry
GE Digital
Neoception
PTC
SAP
Software AG
Syntax
Nie ma dwóch identycznych projektów. Niezmienne pozostają jednak nasza pasja do automatyzacji i cel naszego działania, jakim jest oferowanie klientom gotowych rozwiązań o wyjątkowej wartości dodanej. Tutaj możesz poznać niektóre z pomyślnie wdrożonych i zintegrowanych projektów Przemysłu 4.0.
Cyfrowe podejście do hydrauliki

Energia wykorzystywana przez prasę hydrauliczną może kosztować producentów kilka tysięcy euro rocznie. Znaczna część tej energii jest zużywana podczas statycznego ściskania elementów spiekanych. Firma LCM GmbH opracowała system, który może pomóc rozwiązać ten problem. System ten jest połączony z czujnikami i elementami infrastruktury firmy Pepperl+Fuchs, aby stworzyć cyfrowe podejście do hydrauliki.

Dowiedz się więcej
Inteligentne zarządzanie odpadami

Firma Pepperl+Fuchs we współpracy ze swoimi partnerami — SAP i Smart City Solutions — opracowała niestandardowe rozwiązanie, które wykorzystuje technologię ultradźwiękową i LoRaWAN® do inteligentnego opróżniania na żądanie pojemników na odpady w niemieckim mieście Heidelberg.

Dowiedz się więcej
Całkowite bezpieczeństwo w prowadzeniu po torach pojazdów sterowanych automatycznie (AGV)

Firma Staudinger, specjalizująca się w automatyce, używa oferowanych przez Pepperl+Fuchs systemów kamer dostosowanych do poziomu SIL 3/PL e, aby zapewnić bezpieczne poruszanie się po torze ich najnowocześniejszych pojazdów sterowanych automatycznie. Dzięki temu firma może dostarczać klientom kompletne rozwiązanie obejmujące technologię sterowania i napędu oraz sam pojazd z jednego źródła.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Czy masz pytania dotyczące rozwiązań Sensorik4.0® firmy Pepperl+Fuchs? Czy chcesz otrzymać dodatkowe informacje? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.