Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Urządzenie do odczytu/zapisu IUT-F190-B40 UHF ze zintegrowanym przemysłowym interfejsem Ethernet oraz REST API rozszerza ofertę produktów RFID firmy Pepperl+Fuchs

2021-04-08

UHF-RFID-Read/Write Head F190-B40
Urządzenie do odczytu/zapisu IUT-F190-B40 UHF można szybko i łatwo zintegrować z systemami OT i IT

Firma Pepperl+Fuchs rozszerza swoją kompleksową ofertę rozwiązań do identyfikacji, wprowadzając urządzenie do odczytu/zapisu RFID IUT-F190-B40 UHF, które oferuje zintegrowany przemysłowy interfejs Ethernet oraz interfejs REST API. Dzięki tym interfejsom urządzenie IUT-F190-B40 zaprojektowane z myślą o średnich zakresach wykrywania może zostać łatwo i szybko zintegrowane z systemami OT i IT, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem do sterowania produkcją i jej monitorowania, zastosowań związanych ze śledzeniem oraz innych zastosowań Przemysłu 4.0 w automatyce przemysłowej.


Najmocniejsze urządzenie do odczytu/zapisu UHF w swojej klasie


Dzięki kompaktowym wymiarom obudowy i szerokiemu zakresowi temperatur urządzenie do odczytu/zapisu RFID idealnie nadaje się do jednoznacznej identyfikacji surowych opon, zanim zostaną włożone do prasy wulkanizacyjnej

Urządzenie IUT-F190-B40 oferuje takie same kluczowe zalety jak inne rozwiązania z rodziny produktów F190 firmy Pepperl+Fuchs: Wytrzymała odlewana obudowa o stopniu ochrony IP67 oraz szeroki zakres temperatur sprawiają, że nadaje się do stosowania nawet w trudnych warunkach przemysłowych. To oparte na technologii UHF RFID rozwiązanie umożliwia uzyskanie dużych zakresów (do 6 m) i szybkości wykrywania oraz obsługuje odczyt wielu znaczników.

Wbudowana, automatycznie przełączana polaryzacja anteny zapewnia niezawodną identyfikację nawet wtedy, gdy orientacja znaczników jest niespójna lub nieznana. Dzięki zintegrowanej antenie i bardzo kompaktowej obudowie urządzenie nadaje się do montażu w ograniczonej przestrzeni, bez ograniczania przy tym mocy transmisji oraz zakresu wykrywania: Dzięki mocy emisji 1000 mW ERP i wymiarom budowy zaledwie 114 x 112 x 63 mm model IUT-F190-B40 to najlepsze na rynku urządzenie pod względem wydajności.

Technologia RFID z interfejsem REST API umożliwia łatwą integrację z systemami IT

Podczas gdy inne głowice odczytująco-zapisujące RFID firmy Pepperl+Fuchs były używane głównie w systemach PLC za pośrednictwem bloków funkcyjnych i jednostki ewaluacyjnej IDENTControl, model IUT-F190-B40 można łatwo zintegrować z systemami IT za pomocą interfejsu REST API. Głowica odczytująco-zapisująca UHF może być w pełni sparametryzowana i obsługiwana za pośrednictwem tego interfejsu, co eliminuje konieczność programowania sterowników PLC. Ta zwiększona elastyczność zapewnia łatwą integrację i szybkie dostosowywanie do dynamicznie zmieniających się zadań identyfikacji. Ponadto zintegrowany interfejs sieci Web urządzenia IUT-F190-B40 może być używany do parametryzacji i wdrażania do eksploatacji.

Dodatkowe wejścia/wyjścia dla czujników wyzwalających lub kontrolek sygnalizacyjnych

Oprócz przemysłowego interfejsu Ethernet i interfejsu REST API urządzenie IUT-F190-B40 ma dwa wejścia i jedno wyjście. W rezultacie bariery świetlne mogą być połączone bezpośrednio przez urządzenie do odczytu/zapisu UHF, co umożliwia rozpoczęcie i zatrzymanie operacji odczytu zgodnie z wymaganiami lub wykrycie kierunku przepustowości bez dodatkowych komponentów wejścia-wyjścia. Wyjście umożliwia zastosowanie kontrolki do sygnalizacji, że urządzenie jest gotowe do pracy, lub że operacja odczytu powiodła się.

Rozwiązania do identyfikacji od jednego dostawcy

Firma Pepperl+Fuchs jako lider na rynku oferuje szeroką gamę czujników ułatwiających realizację takich zastosowań. Technologia wykorzystuje różne zasady wykrywania i może być bezproblemowo integrowana z urządzeniami do odczytu/zapisu RFID IUT-F190-B40. Ponadto firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę kabli i złączy do podłączania urządzeń do odczytu/zapisu RFID oraz czujników. Różne typy znaczników umożliwiają optymalne dostosowanie do odpowiedniego zastosowania. Oznacza to, że użytkownicy mogą cieszyć się z kompleksowej obsługi i otrzymują optymalnie dopasowane komponenty z jednego źródła.

Najważniejsze cechy urządzenia do odczytu/zapisu UHF IUT-F190-B40

  • Bezpośrednia integracja z systemami OT i IT za pośrednictwem interfejsu przemysłowego Ethernet i interfejsu REST API
  • Elastyczne wykorzystanie dzięki zintegrowanym wejściom i wyjściom (2 wejścia, 1 wyjście)
  • Kompaktowa i wytrzymała obudowa do zastosowań przemysłowych – nawet do trudnych warunków otoczenia
  • Wydajne urządzenie do odczytu/zapisu UHF do średnich zakresów wykrywania
  • Odczytywanie nawet do 40 znaczników zapewnia zwiększenie wydajności
  • Urządzenia do odczytu/zapisu, znaczniki, czujniki i technologia połączeń od jednego dostawcy

Kontakt


amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Odwiedź RFID Hub

Odwiedź „RFID Hub” — specjalną stronę internetową, która jest bazą wiedzy o RFID. Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania i zapoznaj się z typowymi zastosowaniami RFID…