Niezależnie od tego, czy jest to produkcja akumulatorów lub modułów fotowoltaicznych (PV), produkcja i obsługa płytki obwodu drukowanego (PCB) czy montaż końcowyinteligentnych urządzeń – różne zadania w przemyśle elektronicznym wymagają precyzji i niezawodności. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach firmy Pepperl+Fuchs zapewniających płynne procesy w szerokim zakresie zastosowań w przemyśle elektronicznym.
Zapoznaj się z kompleksowym omówieniem naszych produktów i rozwiązań dla przemysłu elektronicznego.
Produkcja akumulatorów jest jednym z głównych obszarów rozwoju w branży elektronicznej. Odkryj nasze czujniki do zautomatyzowanej produkcji akumulatorów – od ogniwa akumulatorowego przez moduł akumulatorowy, aż po pakiet akumulatorów.
Czujniki ML100 są przeznaczone do najbardziej złożonych zastosowań w przemyśle elektronicznym, od wykrywania silnie zróżnicowanych płytek drukowanych (PCB) o złożonej konstrukcji po wykrywanie nieprawidłowości, otworów i szczelin.
Miniaturowe czujniki fotoelektryczne z serii R2, R3, R2F i R3F są dostępne w czterech różnych typach obudowy i w trzech trybach pomiarowych. Zintegrowana technologia laserowa DuraBeam idealnie nadaje się do procesów produkcyjnych, które wymagają niezawodnego i precyzyjnego wykrywania najmniejszych elementów elektronicznych.
Czujnik GL5 jest dostępny w siedmiu wersjach montażowych i charakteryzuje się dużą częstotliwością przełączania. Umożliwia ona wykrywanie z bardzo dużą prędkością, np. do sterowania chwytakiem przy obróbce płytek obwodu drukowanego lub wewnątrz maszyn „pick and place”, w której różne komponenty są obsługiwane z dużą prędkością.
Obudowy wzmacniaczy światłowodowe z serii SU18 i SU19 są wąskie, dzięki czemu można bezproblemowo zintegrować te urządzenia z różnymi procesami w celu zapewnienia precyzyjnego pozycjonowanie płytek obwodu drukowanego lub ołowianych ram.
Miniaturowe czujniki fotoelektryczne z serii R3F charakteryzują się niewielkimi wymiarami i minimalną martwą strefą, co oznacza, że czujnik z doskonałą niezawodnością wykrywa nawet obiekty znajdujące się w bardzo ograniczonej przestrzeni.
Czujniki ultradźwiękowe F77 z interfejsem IO-Link umożliwiają precyzyjne wykrywanie wszystkich typów powierzchni w automatycznych urządzeniach do sitodruku lub w zastosowaniach związanych z wybieraniem szkła podczas montażu końcowego, a hałas powodowany przez pracę maszyn lub oświetlenie kamery nie ma wpływu na działanie czujników.
Wytrzymałe i kompaktowe interfejsy sterowania RFID umożliwiają sterowanie operacjami odczytu/zapisu maksymalnie czterech różnych głowic odczytujących/zapisujących oraz przekazywanie przefiltrowanych danych nieprzetworzonych do systemów wyższego poziomu.
Podczas produkcji ogniwa słonecznego czujniki ultradźwiękowe UDC niezawodnie wykrywają prawidłowe podawanie płytek. Czujniki zapewniają przetwarzanie płytek tylko po jednym arkuszu na raz, a ich kolor lub jasność krzemu nie mają na nie negatywnego wpływu.