Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Systemy do obudów przewietrzanych

Looking for a purge and pressurization system and not quite sure of your options? The purge quick configurator tool will guide you quickly and easily through the most important points.


Configure your Pepperl+Fuchs Bebco EPS Purge and Pressurization Systems


Systemy do obudów przewietrzanych Pepperl+Fuchs Bebco EPS pozwalają w prosty i ekonomiczny sposób instalować urządzenia elektryczne w strefie zagrożonej wybuchem. Wewnątrz standardowej obudowy wytwarzają strefę bezpieczną, dzięki czemu urządzenia bez ochrony przeciwwybuchowej mogą być instalowane w strefach Ex.

Dzięki systemom przewietrzania obudów Bebco EPS:

  • Urządzenia standardowe, bez zabezpieczenia Ex, mogą być montowane w strefie zagrożonej wybuchem (w obudowie przewietrzanej).
  • System usuwa z obudowy przewietrzanej zgromadzony w niej łatwopalny gaz, a nadciśnienie nie pozwala na gromadzenie się w niej mogących wybuchnąć gazów i pyłów.


Jedną z największych zalet przewietrzania jest możliwość stosowania standardowej obudowy NEMA Type 4/12 jako obudowy chronionej. Pozwala to na oszczędność pieniędzy, wagi i miejsca.

Pepperl+Fuchs oferuje szereg rozwiązań do przewietrzania obudów. Nasza grupa „Systems and Solutions” może również zaprojektować specjalne rozwiązania spełniające dokładnie oczekiwania Klienta.


Ten system przewietrzania i utrzymywania ciśnienia przeznaczony do obszarów niebezpiecznych wynosi innowacyjność i zaufanie na całkowicie nowy poziom. Przeznaczony do obszarów klasy I lub II/Div. 2 i strefy 2/22 charakteryzuje się wyjątkowymi funkcjami zawartymi w bardzo małej obudowie …

Poznaj najlepszy sposób zapewnienia ochrony w strefach zagrożonych wybuchem i skonfiguruj system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia przystosowany do indywidualnych potrzeb!

Nasza interaktywna aplikacja pozwala szczegółowo symulować proces programowania systemów ochrony typu Ex p. Pobierz bezpłatną aplikację na urządzenia z systemem iOS lub Android…