Nasze rozwiązania, wyjątkowe jak każdy klient.

Dostosowane rozwiązania

Wyjątkowe jak każdy klient

Wraz z postępującą automatyzacją zakładów produkcyjnych i złożonością zakładów przetwórczych zmieniają się zadania i wyzwania stojące przez naszymi klientami. Będąc ekspertami ds. automatyki, chętnie podejmiemy współpracę, która pomoże utorować drogę do cyfrowej przyszłości — za pomocą rozwiązań tak wyjątkowych, jak Twoja firma.

Specjaliści Pepperl+Fuchs projektują, budują i wdrażają niestandardowe rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb klientów i zastosowań w branżach automatyzacji produkcji i procesów. Dostrzegamy wyjątkowość każdego projektu i klienta. Zajmujemy się wszystkimi etapami — od sporządzenia pierwszych szkiców, aż po przekazanie rozwiązania do eksploatacji. Dzięki temu klient może się skupić na swojej podstawowej działalności, a wprowadzenie systemów automatyki pozostawić w rękach fachowców.

Bez względu na to, czy potrzebujesz unikatowego projektu, nowej opcji montażu, czy kompletnego pakietu z podzespołami i oprogramowaniem, dzięki naszej pasji do automatyki i bezkonkurencyjnej wiedzy technicznej znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Ponieważ dla nas rozwiązania są technicznie doskonałe tylko wtedy, gdy całkowicie rozwiązują problemy klientów.

Ogólne informacje o dostosowanych rozwiązaniach

Dokładnie tak, jak potrzebujesz

W zależności od wymagań konkretnego zastosowania indywidualne rozwiązania tworzone przez Pepperl+Fuchs mogą obejmować drobne korektyi specjalnie opracowane produkty, ale również kompletne pakiety z integracją i certyfikacją. Bez względu na zakres adaptacji i dedykowanych prac nasze rozwiązania zawsze bazują na indywidualnych konsultacjach i regularnej komunikacji z klientem. Dotyczy to automatyzacji zarówno produkcji, jak i procesów. Dokładne poznanie przez nas cech zastosowania oraz wiedza, jaką posiadamy w dziedzinie automatyki, tworzą solidny fundament rozwiązania dokładnie spełniającego oczekiwania klienta.

Indywidualne rozwiązania do automatyzacji produkcji

Dział automatyzacji produkcji w Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę produktów dla różnych gałęzi przemysłu. Jeśli dysponujemy produktem, który prawie idealnie pasuje do wyznaczonego celu, zmodyfikujemy go tak, aby w pełni spełniał wymagania klienta. Może to być dopasowanie długości kabla, rodzaju połączenia czy inna drobna korekta. Jeśli produkty z naszej standardowej oferty nie wystarczą do wykonania zadania, podejmiemy ścisłą współpracę z klientem w celu opracowania niestandardowego rozwiązania wykorzystującego istniejące technologie. Rozwiązanie to może obejmować modyfikację projektu, sposobu montażu, sprzętu i oprogramowania. Jeśli dostosowane rozwiązanie musi zostać zintegrowane z systemem klienta, specjaliści Pepperl+Fuchs przygotują odpowiednie narzędzia, a następnie wykonają integrację, połączenie z systemem ERP i programowanie systemu sterowania.

Przykłady

Eksperci firmy Pepperl+Fuchs zoptymalizowali czujniki indukcyjne, ultradźwiękowe i fotoelektryczne, aby uzyskać maksymalną trwałość i optymalne wykrywanie w programach myjni samochodowych z wodą rozpyloną i rozpryskową. 

W celu niezawodnego monitorowania jakże ważnego procesu sprzęganiaobrotnicy siodłowej firma Pepperl+Fuchs wdrożyła kompletne rozwiązanie składające się z indywidualnej technologii czujników i opracowanych specjalnie w tym celu komponentów:

Firma Pepperl+Fuchs opracowała podwójny czujnik i specjalną obudowę, która pasuje do każdego z zaworów sterujących klienta. Poza wielkością elektroniki, decydującą rolę odgrywała również certyfikacja dla stref zagrożonych wybuchem.

Więcej przykładów

Indywidualne rozwiązania dla przemysłu przetwórczego

Dział automatyzacji procesów w Pepperl+Fuchs ma ponad 60-letnie doświadczenie w budowie systemów ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych. W połączeniu z kompleksową wiedzą techniczną sprawia to, że nasi specjaliści są doskonale przygotowani do zaspokajania wszelkich potrzeb i tworzenia rozwiązań idealnie dopasowanych do konkretnego zastosowania, nawet w miejscach zagrożonych wybuchem i innych trudnych warunkach. Firma Pepperl+Fuchs powołała na całym świecie centra rozwiązań inżynieryjnych (Solution Engineering Center, SEC), które zajmują się takimi dedykowanymi rozwiązaniami do automatyzacji procesów. Podczas opracowywania strony technicznej i wdrażania nasi specjaliści wyręczają klienta we wszystkim: od sporządzenia propozycji i wstępnego rozwiązania, przez zaprojektowanie i wykonanie kompletnego rozwiązania, aż po uzyskanie niezbędnej certyfikacji. Zawsze ściśle współpracujemy z klientami.

Przykłady

Firma Pepperl+Fuchs opracowuje i projektuje niestandardowe rozwiązania HMI dostosowane do konkretnych wymagań klienta. 

Firma Pepperl+Fuchs opracowała stojak BGT ze zintegrowanymi modułami systemu K, który ułatwia wymianę przestarzałej technologii Eurocard na najnowszą technologię interfejsów.

Dla klienta szukającego technologii sterowania firma Pepperl+Fuchs opracowała niestandardowe rozwiązanie wykorzystujące dostępne urządzenia spoza kategorii Ex w strefie zagrożonej wybuchem

Potężna sieć fachowców

Oferujemy im nie tylko rozległą specjalistyczną wiedzę z dziedziny ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych i technologii czujników przemysłowych. Zapewniamy też dostęp do potężnej sieci specjalistów działających w obszarach takich jak inżynieria opracowywania produktów, budowa spersonalizowanych systemów, inteligentne systemy automatyki dla przemysłu lotniczego, indywidualne analizowanie procesów i tworzenie rozwiązań informatycznych.

Na przykład powołana niedawno spółka Neoception tworzy nowatorskie oprogramowanie i przemysłowe usługi IoT dostosowane do konkretnych procesów biznesowych i wymagań klientów. Na podstawie szczegółowych analiz sytuacji klienta zespół pomaga poprawić efektywność zakładów i procesów oraz wykorzystać ukryty potencjał.

Potężna sieć fachowców

Dla nas priorytetem są zawsze indywidualne wymagania klientów. Podchodząc z pasją do automatyki przemysłowej oraz dysponując przełomowymi technologiami, firmy z grupy Pepperl+Fuchs mocno angażują się we współpracę każdym klientem.

Rzuć nam wyzwanie!

Masz pytania lub zadanie, któremu możemy pomóc sprostać? Skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie służymy wszelką pomocą.