Nasze rozwiązania, wyjątkowe jak każdy klient.

Niestandardowe rozwiązania

Wyjątkowe jak każdy klient

Wraz z postępującą automatyzacją zakładów produkcyjnych i złożonością zakładów przetwórczych zmieniają się zadania i wyzwania stojące przez naszymi klientami. Będąc ekspertami ds. automatyki, chętnie podejmiemy współpracę, która pomoże utorować drogę do cyfrowej przyszłości — za pomocą rozwiązań tak wyjątkowych, jak Twoja firma.

Specjaliści Pepperl+Fuchs projektują, budują i wdrażają niestandardowe rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb klientów i zastosowań w branżach automatyzacji produkcji i procesów. Dostrzegamy wyjątkowość każdego projektu i klienta. Zajmujemy się wszystkimi etapami — od sporządzenia pierwszych szkiców, aż po przekazanie rozwiązania do eksploatacji. Dzięki temu klient może się skupić na swojej podstawowej działalności, a wprowadzenie systemów automatyki pozostawić w rękach fachowców.

Bez względu na to, czy potrzebujesz unikatowego projektu, nowej opcji montażu, czy kompletnego pakietu z podzespołami i oprogramowaniem, dzięki naszej pasji do automatyki i bezkonkurencyjnej wiedzy technicznej znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Ponieważ dla nas rozwiązania są technicznie doskonałe tylko wtedy, gdy całkowicie rozwiązują problemy klientów.

Ogólne informacje o dostosowanych rozwiązaniach

Dokładnie tak, jak potrzebujesz

W zależności od wymagań konkretnego zastosowania indywidualne rozwiązania tworzone przez Pepperl+Fuchs mogą obejmować drobne korektyi specjalnie opracowane produkty, ale również kompletne pakiety z integracją i certyfikacją. Bez względu na zakres adaptacji i dedykowanych prac nasze rozwiązania zawsze bazują na indywidualnych konsultacjach i regularnej komunikacji z klientem. Dotyczy to automatyzacji zarówno produkcji, jak i procesów. Dokładne poznanie przez nas cech zastosowania oraz wiedza, jaką posiadamy w dziedzinie automatyki, tworzą solidny fundament rozwiązania dokładnie spełniającego oczekiwania klienta.

Indywidualne rozwiązania do automatyzacji produkcji

Dział automatyzacji produkcji w Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę produktów dla różnych gałęzi przemysłu. Jeśli dysponujemy produktem, który prawie idealnie pasuje do wyznaczonego celu, zmodyfikujemy go tak, aby w pełni spełniał wymagania klienta. Może to być dopasowanie długości kabla, rodzaju połączenia czy inna drobna korekta. Jeśli produkty z naszej standardowej oferty nie wystarczą do wykonania zadania, podejmiemy ścisłą współpracę z klientem w celu opracowania niestandardowego rozwiązania wykorzystującego istniejące technologie. Rozwiązanie to może obejmować modyfikację projektu, sposobu montażu, sprzętu i oprogramowania. Jeśli dostosowane rozwiązanie musi zostać zintegrowane z systemem klienta, specjaliści Pepperl+Fuchs przygotują odpowiednie narzędzia, a następnie wykonają integrację, połączenie z systemem ERP i programowanie systemu sterowania.

Przykłady

Eksperci firmy Pepperl+Fuchs zoptymalizowali czujniki indukcyjne, ultradźwiękowe i fotoelektryczne, aby uzyskać maksymalną trwałość i optymalne wykrywanie w programach myjni samochodowych z wodą rozpyloną i rozpryskową. 

W celu niezawodnego monitorowania jakże ważnego procesu sprzęganiaobrotnicy siodłowej firma Pepperl+Fuchs wdrożyła kompletne rozwiązanie składające się z indywidualnej technologii czujników i opracowanych specjalnie w tym celu komponentów:

Firma Pepperl+Fuchs opracowała podwójny czujnik i specjalną obudowę, która pasuje do każdego z zaworów sterujących klienta. Poza wielkością elektroniki, decydującą rolę odgrywała również certyfikacja dla stref zagrożonych wybuchem.

Więcej przykładów

Indywidualne rozwiązania dla przemysłu przetwórczego

Dział automatyzacji procesów w Pepperl+Fuchs ma ponad 60-letnie doświadczenie w budowie systemów ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych. W połączeniu z kompleksową wiedzą techniczną sprawia to, że nasi specjaliści są doskonale przygotowani do zaspokajania wszelkich potrzeb i tworzenia rozwiązań idealnie dopasowanych do konkretnego zastosowania, nawet w miejscach zagrożonych wybuchem i innych trudnych warunkach. Firma Pepperl+Fuchs powołała na całym świecie centra rozwiązań inżynieryjnych (Solution Engineering Center, SEC), które zajmują się takimi dedykowanymi rozwiązaniami do automatyzacji procesów. Podczas opracowywania strony technicznej i wdrażania nasi specjaliści wyręczają klienta we wszystkim: od sporządzenia propozycji i wstępnego rozwiązania, przez zaprojektowanie i wykonanie kompletnego rozwiązania, aż po uzyskanie niezbędnej certyfikacji. Zawsze ściśle współpracujemy z klientami.

Przykłady

Systemy przewietrzania i utrzymywania ciśnienia znanej marki Bebco EPS® firmy Pepperl+Fuchs mogą stanowić rozwiązanie dla różnych wymagających zastosowań automatyzacji procesów.

Firma Pepperl+Fuchs opracowuje i projektuje niestandardowe rozwiązania HMI dostosowane do konkretnych wymagań klienta. 

Firma Pepperl+Fuchs opracowała stojak BGT ze zintegrowanymi modułami systemu K, który ułatwia wymianę przestarzałej technologii Eurocard na najnowszą technologię interfejsów.

Więcej rozwiązań

Potężna sieć fachowców

Oferujemy im nie tylko rozległą specjalistyczną wiedzę z dziedziny ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych i technologii czujników przemysłowych. Zapewniamy też dostęp do potężnej sieci specjalistów działających w obszarach takich jak inżynieria opracowywania produktów, budowa spersonalizowanych systemów, inteligentne systemy automatyki dla przemysłu lotniczego, indywidualne analizowanie procesów i tworzenie rozwiązań informatycznych.

Na przykład powołana niedawno spółka Neoception tworzy nowatorskie oprogramowanie i przemysłowe usługi IoT dostosowane do konkretnych procesów biznesowych i wymagań klientów. Na podstawie szczegółowych analiz sytuacji klienta zespół pomaga poprawić efektywność zakładów i procesów oraz wykorzystać ukryty potencjał.

Potężna sieć fachowców

Dla nas priorytetem są zawsze indywidualne wymagania klientów. Podchodząc z pasją do automatyki przemysłowej oraz dysponując przełomowymi technologiami, firmy z grupy Pepperl+Fuchs mocno angażują się we współpracę każdym klientem.

Rzuć nam wyzwanie!

Masz pytania lub zadanie, któremu możemy pomóc sprostać? Skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie służymy wszelką pomocą.