Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Ultrasonic Sensors for Collision Avoidance in Robotic Lawn Mowers

The Application

Robotic lawn mowers have become a common sight in private yards and public green spaces. They drastically reduce the time and effort required by manual lawn care. Almost all of these robots feature sophisticated sensor technology that enables autonomous navigation of the largely battery-powered mowers.


Cel

Aby uniknąć kolizji z kamieniami lub zabawkami pozostawionymi na trawniku, robot koszący musi być wyposażony we wbudowany, niezawodny system wykrywania kolizji z przedmiotami działający na zewnątrz budynków. Jego celem jest zapobieganie uszkodzeniom robota i obiektów znajdujących się na jego drodze.


Rozwiązanie

Podstawą tego rozwiązania są wzmocnione czujniki ultradźwiękowe.
Podstawą tego rozwiązania są wzmocnione czujniki ultradźwiękowe.

Dzięki odporności na warunki pogodowe technologia zastosowana w czujnikach ultradźwiękowych jest idealna do zastosowań na zewnątrz budynków i oferuje niezawodne wykrywanie. Czujnik używany w ramach tego zastosowania można dostosować do zmieniających się warunków otoczenia za pomocą układu sterowania robota, ponadto dopasowuje się on do konstrukcji robota koszącego dzięki dostosowanej obudowie.


Korzyści

Wytrzymały czujnik ultradźwiękowy niezawodnie wykrywa obiekty na drodze kosiarki bez zakłóceń ze strony pojedynczych źdźbeł trawy. Jeśli ukształtowanie terenu tego wymaga, układ sterowania robotem może zmienić czułość czujników. Dostosowany do potrzeb mechanizm zatrzaskowy umożliwia producentowi wygodną integrację czujnika z robotem. Jakość czujnika i przetwarzania sygnału spełnia wymagania zastosowań przemysłowych.


Najważniejsze informacje

  • Wytrzymałe i niezawodne wykrywanie obiektów w celu uniknięcia kolizji
  • Do użytku na zewnątrz
  • Dopasowany mechanizm zatrzaskowy i konstrukcja dostosowana do potrzeb klienta zapewniają bezproblemową integrację

amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Firma Pepperl+Fuchs oferuje różne dokumenty do pobrania zawierające informacje na temat czujników ultradźwiękowych.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj