Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Energetyka


Przemysł energetyczny polega na firmie Pepperl+Fuchs.

Wiele elektrowni jądrowych i zasilanych paliwami kopalnymi na całym świecie szybko się starzeje. Wiele z tych elektrowni planuje modernizację lub całkowitą wymianę systemów sterowania i kotłów.

Globalne zapotrzebowanie na niezawodną, niedrogą i przyjazną dla środowiska energię stale rośnie, co stanowi wyzwanie dla przemysłu elektroenergetycznego. Utrzymanie sprawności i łączności z siecią w elektrowni ma ogromne znaczenie. Modernizacja lub instalacja systemów automatyki przemysłowej stanowi niewielki procent kosztów początkowych. Ma jednak duży wpływ na projektowanie, budowę, uruchomienie, działalność i konserwację elektrowni. 

W wielu projektach modernizacji elektrowni w przemyśle energetycznym wprowadza się cyfrowe przesyłanie danych za pośrednictwem magistrali fieldbus. Magistrala fieldbus umożliwia zdalne parametryzację i odczyt informacji dotyczących konserwacji, które urządzenie polowe automatycznie przesyła do systemu sterowania. Nakłady inwestycyjne na te elektrownie są uzasadnione z uwagi na niski nakład pracy związanej z konserwacją i dłuższe, niezawodne działanie systemu.


Zastosowania


amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj