Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Komunikacja sieciowa w przemyśle

Pełna integracja sieci do celów komunikacyjnych zapewnia efektywność procesów

Trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek procesy produkcyjne realizowane bez niezawodnego przepływu danych i przejrzystej komunikacji. Głównym celem komunikacji w przemyśle jest połączenie wszystkich części zakładu w jeden sieciowy system — od poziomu kierownictwa do szeregowych pracowników. Korzystanie z kompleksowych, wysokowydajnych sieci danych zwiększa dostępność i wydajność maszyn i całych zakładów. Czujniki i urządzenia polowe firmy Pepperl+Fuchs można w elastyczny sposób integrować z istniejącymi systemami, zapewniając przejrzystą komunikację i zwiększoną produktywność.

Obecnie komunikacja w ramach sieci przemysłowej umożliwia także integrację wszystkich jednostek biznesowych i staje się głównym czynnikiem warunkującym dostępność danych w sieci Przemysłowego Internetu rzeczy. Firma Pepperl+Fuchs oferuje wysokowydajne, inteligentne komponenty, umożliwiające niezawodne i wydajne przesyłanie dużych ilości danych, w tym pełną gamę produktów systemu AS-Interface, szeroki wybór urządzeń przemysłowej sieci Ethernet, moduły IO Ethernet, różne urządzenia IO-Link, mastery IO-Linkinterfejsy IO-Link.Zestaw startowy IoT

Podłącz czujniki do chmury i rozpocznij transformację cyfrową, korzystając z nowych zestawów startowych IIoT

Pobierz bezpłatnie: Opracowanie na temat protokołów komunikacyjnych opartych na TCP (PDF)

W tym bezpłatnym opracowaniu w formacie PDF porównano różne protokoły komunikacyjne oparte na protokole TCP (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API), które sprawdziły się w działaniu i uznawane są za podstawę rozwiązań IIoT oraz Przemysłu 4.0. Pobierz bezpłatny dokument już teraz!

Oferta rozwiązań Comtrol

Wraz z przejęciem Comtrol Corporation firma Pepperl+Fuchs uzupełnia portfolio przyszłościowych rozwiązań Przemysłu 4.0 dla zastosowań opartych na chmurze.