Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

IO-Link

Interfejs IO-Link toruje drogę dla sieci cyfrowych


Interfejs IO-Link umożliwia  bezproblemową komunikację i cyfrowy przesył danych z poziomu układu sterowania do poziomu czujników. IO-Link pozwala w pełni wykorzystać potencjał inteligentnych urządzeń i toruje drogę dla koncepcji Przemysłu 4.0 w technologii automatyzacji. Ten zgodny z międzynarodowymi standardami interfejs może przynieść korzyść na wszystkich etapach — od projektowania zakładów przez montaż aż po eksploatację i konserwację, zapewniając znaczne zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności.

Standaryzowane opisy urządzeń (pliki IODD) oraz parametryzacja poprzez narzędzia programowe zapewniają wygodne konfigurowanie oraz integrację czujników i elementów wykonawczych IO-Link. Inteligentne i transparentne zarządzanie parametrami zwiększa elastyczność w zakresie zastosowań i minimalizuje czas przestojów. Parametry mogą być regulowane łatwo i szybko, nawet podczas skomplikowanych zmian produkcji i partii. Dzięki transparentności aż do poziomu czujnika użytkownicy mają dostęp do kompleksowej gamy opcji parametryzacji i funkcji diagnostycznych urządzeń, pozwalających na prowadzenie konserwacji zapobiegawczej.

Firma Pepperl+Fuchs oferuje kompleksowe rozwiązanie systemu IO-Link, które obejmuje szeroki wybór czujników IO-Link oraz masterów IO-Link. Ta kombinacja ułatwia bezproblemową komunikację pomiędzy urządzeniami IO-Link i poziomem urządzeń polowych oraz systemami zarządzania i sterowania wyższego poziomu. Jako standard komunikacji IO-Link redukuje liczbę stosowanych interfejsów i w konsekwencji także liczbę potrzebnych wejść sterujących. W dłuższej perspektywie redukuje to koszty planowania i koszty administracyjne przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności.

Przygotuj zakład na przyszłość, skorzystaj dzięki transparentnej wymianie danych aż do poziomu urządzeń polowych i trwale zmniejsz koszty na wszystkich poziomach. Interfejs IO-Link jest zgodny z międzynarodowymi standardami (IEC 61131-9), więc Twoja inwestycja będzie bezpieczna na długi czas.Zestaw startowy IoT

Podłącz czujniki do chmury i rozpocznij transformację cyfrową, korzystając z nowych zestawów startowych IIoT

Pobierz bezpłatnie: Opracowanie na temat protokołów komunikacyjnych opartych na TCP (PDF)

W tym bezpłatnym opracowaniu w formacie PDF porównano różne protokoły komunikacyjne oparte na protokole TCP (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API), które sprawdziły się w działaniu i uznawane są za podstawę rozwiązań IIoT oraz Przemysłu 4.0. Pobierz bezpłatny dokument już teraz!

Rozwiązania systemowe IO-Link firmy Pepperl+Fuchs

Zgodny z międzynarodowymi standardami i urządzeniami wielu dostawców interfejs IO-Link stanowi integralną część rozwiązań Sensorik4.0® firmy Pepperl+Fuchs. Dowiedz się więcej o inteligentnej technologii komunikacyjnej…