Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Systemy zdalne I/O

Modułowe systemy zdalne I/O przesyłają dane procesowe z obszarów bezpiecznych lub zagrożonych wybuchem przez podłączenie czujników binarnych i analogowych oraz elementów wykonawczych do systemu sterowania za pośrednictwem interfejsu magistrali. System zdalny I/O to właściwy wybór, gdy chcemy umieścić moduły I/O w pobliżu urządzeń polowych. Ze względu na zmniejszoną ilość pracy przy budowie okablowania zaoszczędzisz nie tylko kable, ale też czas, pieniądze i pracę. W związku z tym zdalne moduły polowe I/O można zainstalować w sposób zdecentralizowany w obszarach niebezpiecznych, a jednocześnie zachować możliwość łatwego sterowania i monitorowania czujników i elementów wykonawczych ze sterowni.

Do systemu zdalnego I/O można podłączyć urządzenia od 4 mA do 20 mA, w tym nadajniki przepływu wody, ustawniki zaworów, przetworniki ciśnienia i przetworniki temperatury. Można także podłączyć urządzenia takie jak termopary, rezystancyjne czujniki temperatury (RTD), styki mechaniczne i wizualna lub dźwiękowa sygnalizacja alarmów. 

Nasze systemy zdalne I/O są zgodne z następującymi protokołami sieciowymi:

  • PROFIBUS DP
  • MODBUS RTU
  • MODBUS TCP/IP
  • FOUNDATION Fieldbus H1

Firma Pepperl+Fuchs oferuje dwa rodzaje systemów zdalnych I/O dla różnych obszarów niebezpiecznych/zagrożonych wybuchem:PROFINET Gateway

The new, Zone 2, Class I/Div. 2 certified remote I/O PROFINET gateway from Pepperl+Fuchs opens the door for Industry 4.0 applications in process industries.

Przewodnik szybkiego doboru produktów z dziedziny technologii interfejsów, FieldConnex® oraz zdalnych połączeń I/O jest pomocny w wyborze odpowiednich technologii i systemów podczas projektowania instalacji.