Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Systemy oddalonych I/O

Modułowe systemy oddalonych I/O przesyłają dane procesowe z obszarów bezpiecznych lub zagrożonych wybuchem przez podłączenie czujników binarnych i analogowych oraz elementów wykonawczych do systemu sterowania za pośrednictwem interfejsu magistrali. System oddalonych I/O to właściwy wybór, gdy chcemy umieścić moduły I/O w pobliżu urządzeń obiektowych. Ze względu na zmniejszoną ilość pracy przy budowie okablowania zaoszczędzisz nie tylko kable, ale też czas, pieniądze i pracę. W związku z tym moduły obiektowych oddalonych I/O można instalować w rozproszonych lokalizacjach na obszarach zagrożonych wybuchem, a jednocześnie zachować możliwość łatwego sterowania i monitorowania czujników oraz elementów wykonawczych ze sterowni.

Do oddalonego I/O można podłączyć urządzenia z pętlą prądową 4–20 mA, w tym nadajniki przepływu wody, ustawniki zaworów, przetworniki ciśnienia i przetworniki temperatury. Można także podłączyć urządzenia takie jak termopary, rezystancyjne czujniki temperatury (RTD), zestyki mechaniczne czy wizualna lub dźwiękowa sygnalizacja alarmów. 

Nasze systemy oddalonych I/O są zgodne z następującymi protokołami sieciowymi:

  • PROFIBUS DP
  • PROFINET
  • MODBUS RTU
  • MODBUS TCP/IP
  • FOUNDATION Fieldbus H1

Firma Pepperl+Fuchs oferuje dwa rodzaje systemów oddalonych I/O dla różnych obszarów zagrożonych wybuchem:Bramka PROFINET

Nowe bramki PROFINET oddalonego I/O firmy Pepperl+Fuchs z certyfikatem strefy 2, klasy I/dz. 2 otwierają drzwi do zastosowań Przemysłu 4.0 w przemyśle przetwórczym.

Przewodnik szybkiego doboru produktów z dziedziny technologii interfejsów, FieldConnex® oraz zdalnych połączeń I/O jest pomocny w wyborze odpowiednich technologii i systemów podczas projektowania instalacji.