Otwórz drzwi.

 

 

Przygotuj swoją instalację na IIoT i bądź gotowy na przyszłe wyzwania.

Bramki PROFINET oddalonych I/O — korzyści

Ekonomiczne połączenie

Ekonomiczne połączenie

Bramki PROFINET są urządzeniami umożliwiającymi modernizację technologii sterowania przy użyciu rozwiązania PROFINET i ponowne wykorzystanie istniejących czujników analogowych i siłowników, co pozwala zmniejszyć koszty i złożoność.
Gotowość na Big Data

Gotowość na IIoT

Bramki PROFINET LB/FB są przeznaczone do zastosowań, które agregują i analizują duże ilości danych. Są to idealne bramki do zastosowań IIoT w automatyce procesowej. Dzięki jednoczesnemu użyciu rozwiązań PROFINET i HART IP dane procesowe i informacje o stanie urządzenia są przesyłane do systemu głównego w czasie rzeczywistym za pośrednictwem tego samego połączenia.
Wbudowana redundancja

Wbudowana redundancja

Bramki PROFINET zapobiegają przestojom, zapewniając stabilność sieci w krytycznych zastosowaniach. Dwa interfejsy Ethernet umożliwiają inteligentną koncepcję redundancji — bramki są wyposażone w zintegrowany switch, który zapewnia ciągłe funkcjonowanie sieci.
Intuicyjna obsługa

Intuicyjna obsługa

Bramki PROFINET, wyposażone w największy na rynku wyświetlacz dotykowy dla tego typu urządzeń, oferują niezwykłą użyteczność. Diody LED RGB i symbole na wyświetlaczu są zgodne z normą NAMUR 107 i wyświetlają informacje w jasny i standardowy sposób.

Ex-Protection 4.0 — zintegrowana komunikacja w zakładach przetwórczych

Logo Ex Protection 4.0

Urządzenia obiektowe w instalacjach procesowych gromadzą cenne dodatkowe dane o ich stanie i otoczeniu. Do tej pory informacje te były rzadko wykorzystywane ze względu na brak ciągłych kanałów komunikacyjnych z obiektu do sterowni.

Jednak pewne kwestie związane z koncepcją Przemysłu 4.0, takie jak monitorowanie stanu czy konserwacja predykcyjna, wymagają tych informacji. Dlatego też tworzymy produkty, takie jak nowe bramki PROFINET, które są dostosowane do tych wymagań. Dzięki wydajnemu procesorowi i dużej pamięci stanowią one pomost pomiędzy siecią na poziomie obiektu i siecią Ethernet.

Oprócz zaawansowanych rozwiązań produktowych współpracujemy również z różnymi partnerami w celu maksymalizacji dostępności danych, zarówno w sterowni, w systemach opartych na chmurze, jak i na urządzeniach mobilnych. Dla nas jest to Ex-Protection 4.0.

Nowa generacja komunikacji danych w przemyśle przetwórczym

Rozwiązanie oddalonych I/O z bramką PROFINET

Bramki PROFINET obsługują protokół HART/HART IP, umożliwiając przesyłanie zmiennych procesowych i dodatkowych informacji o statusie z urządzeń obiektowych. Protokół HART IP można również wykorzystać do efektywnego zarządzania zasobami.

Ponadto, dzięki dwóm interfejsom Ethernet oraz zintegrowanemu protokołowi MRP (Media Redundancy Protocol), nowe bramki PROFINET nadają się idealnie do konfiguracji sieci o wysokiej dostępności w topologii pierścieniowej. W razie konieczności menedżer redundancji zapoczątkowuje automatyczną rekonfigurację sieci, zapewniając komunikację w obszarze segmentów, w których nie nastąpiła awaria.

Bramki PROFINET zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. Funkcje bezpieczeństwa obejmują zaporę sieciową i system plików tylko do odczytu, aby zapewnić ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Duży wyświetlacz dotykowy do diagnostyki na miejscu i wyświetlania informacji o stanie

Regulowany wyświetlacz bramki Profinet

Bramki PROFINET LB i FB ma największy wyświetlacz dotykowy dostępny na rynku dla tego typu urządzeń. Diody LED RGB oraz symbole wyświetlacza są zgodne z normą NAMUR 107 i wskazują stan urządzenia i modułu obiektowego poprzez wyświetlanie informacji dotyczących diagnostyki i statusu w przejrzysty i ustandaryzowany sposób.

Ewentualne kontrole dotyczą stanu komunikacji z systemem nadrzędnym, stanu magistrali wewnętrznej, rozpoznania urządzenia HART oraz identyfikacji awaryjnych modułów. Pozwala to na ograniczenie przestojów i kosztów. Bramki można wygodnie konfigurować na obiekcie za pomocą wyświetlacza dotykowego.

Duża elastyczność dzięki dynamicznej rekonfiguracji

Dynamiczna rekonfiguracja oddalonych I/O

Dzięki dynamicznej rekonfiguracji systemy oddalonych I/O PROFINET LB i FB firmy Pepperl+Fuchs umożliwiają nie tylko zmianę ustawień urządzeń polowych. Rozszerzają one tę koncepcję na podłączane moduły I/O, które można dowolnie konfigurować pod względem typu i liczby sygnałów. Zapewnia to maksymalną elastyczność oraz ograniczenie ilości pracy i czasu na przykład podczas wymiany modułu.

Urządzenie współużytkowane — zarządzanie maks. 184 moduły I/O

Urządzenie współużytkowane — oddalone I/O

Oddalone I/O to również urządzenie współużytkowane dla wielu sterowników i systemów. Za pośrednictwem działu inżynieryjnego można skonfigurować i przypisać do dowolnego sterownika do 184 wejść lub wyjść na jednej oddalonej stacji I/O LB lub FB. Dzięki temu użytkownicy mogą znacznie zmniejszyć liczbę przyrządów, instalacji rurowych, okablowania i szaf sterowniczych.

Różne informacje — jedno połączenie

Bramka PROFINET obsługuje protokół HART/HART IP, umożliwiając przesyłanie zmiennych procesowych i dodatkowych informacji o statusie z urządzeń obiektowych z dużą szybkością.

Otwarcie drogi do Przemysłu 4.0

Nowa, zatwierdzona dla strefy 2, Class I/Div. 2 bramka PROFINET oddalonych I/O firmy Pepperl+Fuchs umożliwia przejście do zastosowań Przemysłu 4.0 w przetwórstwie przemysłowym, jednocześnie wyznaczając nowe standardy w dziedzinie użytkowania, łatwej obsługi i bezpieczeństwa.

Bramki PROFINET LB i FB

Doskonała wydajność i duża gęstość upakowania nawet w przypadku IIoT
Rozwiązania od jednego dostawcy
Eksperci w zakresie ochrony przed wybuchem

Kontakt