Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

FB (strefa 1)

Nowa seria zielonych oddalonych I/O FB ma wiele zoptymalizowanych funkcji, takich jak bardziej kompaktowa konstrukcja z jeszcze większą liczbą kanałów, uproszczona obsługa, ulepszona diagnostyka, globalne zatwierdzenia i wiele innych. Produkty z tej serii łączą się przez bramkę PROFINET z sieciami Ethernet, co pozwala na ich wykorzystanie nawet w zastosowaniach IIoT.  

Ponadto zapewniają one wszystkie dobrze znane funkcje, które są typowe dla stacji oddalonych I/O FB. Stacje oddalonych I/O FB są montowane w strefie 1 zagrożenia wybuchem. Tworzą one modułowy system kondycjonowania sygnałów w celu łączenia sygnałów przesyłanych z obszaru obiektu z systemem sterowania w strefie bezpiecznej. Oddalone I/O FB łączą tradycyjne czujniki i elementy wykonawcze z systemem DCS za pomocą pojedynczego standaryzowanego połączenia magistrali fieldbus (PROFIBUS, Modbus, Ethernet i inne).

Wtykowe moduły wejść i wyjść mogą być wymieniane bez odłączania zasilania (hot swap) w pracującym systemie bez konieczności uzyskiwania zezwolenia na pracę w strefie zagrożonej wybuchem (hot work permit). Dostępna jest szeroka gama jedno- i wielokanałowych modułów I/O, dzięki czemu projektowanie jest łatwe i dostosowane do potrzeb koncepcji zakładu.

System oddalonych I/O FB jest instalowany w obudowie. Standardowe obudowy są wykonane z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym (GRP), włókna szklanego lub stali nierdzewnej. Firma Pepperl+Fuchs oferuje kompletne rozwiązania oddalonych I/O, w tym certyfikowane obudowy z wbudowanymi systemami i podzespołami.


Bramka PROFINET

Nowe bramki PROFINET oddalonego I/O firmy Pepperl+Fuchs z certyfikatem strefy 2, klasy I/dz. 2 otwierają drzwi do zastosowań Przemysłu 4.0 w przemyśle przetwórczym.