Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujniki radarowe

Please note that due to site maintenance, not all functionalities of the Pepperl+Fuchs website will be available. Thank you for your understanding.

Przemysłowe czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs wykorzystują do działania fale elektromagnetyczne lub fale radarowe. Fale radarowe mają specjalne właściwości, dzięki którym idealnie nadają się do takich zastosowań w automatyzacji, w których wykorzystanie czujników działających w oparciu o inne zasady osiąga swoje granice: Są one niewrażliwe na interferencje, rozprzestrzeniają się z prędkością zbliżoną do prędkości światła i są odbijane w różnym stopniu przez praktycznie wszystkie materiały. Jednocześnie są w stanie do pewnego stopnia penetrować większość materiałów.


Czujniki radarowe FMCW o dużym zasięgu


Trzy tryby pomiaru zapewniają niemal pełną swobodę: 1. Najmniejsza odległość, 2. Najlepsze odbicie, 3. Największa prędkość

Przemysłowe czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs wykorzystują te właściwości i w sposób ciągły transmitują falę radarową o modulowanej częstotliwości w paśmie ISMod 122 do 123 GHz. Ta zasada działania, znana jako radar FMCW (fala ciągła modulowana częstotliwościowo), umożliwia obsługę szerokiej gamy funkcji przy użyciu tylko jednego typu czujnika radarowego. Na przykład pomiary odległości i prędkości mogą być przeprowadzane z odległości większej niż 25 metrów, można również wykrywać kierunek ruchu obiektów docelowych bez względu na warunki otoczenia, takie jak deszcz, mgła, wiatr lub pył, które mogą mieć istotny wpływ na dokładność wyników pomiarów.

Trzy tryby pomiaru zapewniają niemal pełną swobodę:

  • Najmniejsza odległość: niezależne od materiału wykrywany jest obiekt znajdujący się najbliżej czujnika radarowego
  • Najlepsze odbicie: Wykrywanie obiektu o najlepszych właściwościach odbicia, nawet w przypadku interferencji innych obiektów
  • Największa prędkość: Wykrywanie obiektu, najszybciej zbliża się do czujnika radarowego lub oddala się od czujnika radarowego

Czujniki radarowe do maszyn mobilnych

Dzięki częstotliwości próbkowania do 200 Hz, porównywalnych z E1 wartościach EMC i zintegrowanemu interfejsowi CAN (zgodność z CIA-301), czujniki radarowe Pepperl+Fuchs szczególnie nadają się do integracji z maszynami mobilnymi (np. w dźwigach ruchomych, budownictwie drogowym, maszynach rolniczych). Typowe dla pojazdów złącza, takie jak AMP Superseal lub DEUTSCH zapewniają niezawodne i dokładne połączenia w każdych warunkach. Jednak czujniki radarowe stanowią również niezawodne rozwiązanie w innych obszarach zastosowań, takich jak unikanie kolizji w pojazdach sterowanych automatycznie (AGV), w wózkach widłowych, a nawet monitorowanie poziomu napełnienia zbiorników.

Reflektory narożne jako przydatne akcesoria


Jeśli właściwości odbijające obiektu docelowego mają zostać poprawione lub nie jest możliwe idealne dopasowanie do czujnika radarowego FMCW, firma Pepperl+Fuchs oferuje dodatkowe reflektory narożne jako akcesoria. Przymocowanie takiego metalowego reflektora narożnego do obiektu docelowego znacznie zwiększa powierzchnię odbicia radarowego (RCS) obiektu docelowego oraz wykrywanie przez czujnik radarowy.


Czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs

Przemysłowe czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs zapewniają pozbawione zakłóceń pomiary odległości i prędkości — nawet w deszczu, mgle, pyle lub na wietrze. Dowiedz się więcej o tej wyjątkowej zasadzie działania czujnika i wszystkich korzyściach, jakie ona zapewnia.