Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujniki ultradźwiękowe UC-F77— seria do wszelkiego rodzaju zastosowań

2017-03-17

The ultrasonic sensor F77
Czujnik ultradźwiękowy UC-F77 to wielofunkcyjne urządzenie o wzmocnionej konstrukcji.

Czujniki ultradźwiękowe firmy Pepperl+Fuchs to element, bez którego systemy automatyki przemysłowej nie mogłyby się obejść. Nowa seria UC-F77 łączy zalety technologii ultradźwiękowej z wyjątkowo bogatym zestawem funkcji oraz opcjami regulacji. Oferowany czujnik może być podstawą dla elastycznych rozwiązań, które posłużą do różnych zastosowań.

„W trakcie prac nad czujnikiem UC-F77 członkowie zespołu zdali sobie sprawę, że powstający model będzie miał potężne możliwości!” Jeśli wziąć pod uwagę niewielkie rozmiary czujnika, to dalsze zwiększanie liczby jego funkcji i poprawa wydajności byłyby już praktycznie niemożliwe”, twierdzi Carsten Heim, menedżer produktu. Ten wielofunkcyjny czujnik jest dostępny w wersji standardowej i wersji z czołem bocznym. W obu wersjach czujnik ma imponujący zakres detekcji, biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary — przy wysokości 31 mm wykrywa obiekty oddalone nawet o 800 mm.


Minimalna martwa strefa pozwala na niezawodne wykrywanie na niewielkich odległościach

Czujnik dzięki swym szczególnym możliwościom wyróżnia się nawet przy małych odległościach wykrywania. Heim uważa, że: „Martwa strefa jest niezwykle mała, co oznacza, że czujnik z doskonałą niezawodnością wykrywa nawet obiekty znajdujące się bardzo blisko”. Dodatkowo jest on wyposażony w przycisk programowania, który pozwala na łatwą i bezpośrednią regulację punktów przełączania, trybu i logiki sygnału wyjściowego oraz wiązki dźwięku. W modelu F77 połączono doskonałe działanie na małych i dużych dystansach, niewielkie rozmiary i ogromne możliwości adaptacji. Powstał w ten sposób uniwersalny czujnik, który może być z powodzeniem użyty w szeregu różnych zastosowań.


Zaawansowane funkcje czujnika gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa procesów

Kolejnym aspektem decydującym o przewadze konkurencyjnej tego czujnika jest jego wyjątkowa niezawodność: oprócz możliwości precyzyjnej regulacji wiązki dźwiękowej w samym urządzeniu z użyciem oprogramowania PACTware™, użytkownicy mają także możliwość precyzyjnego tłumienia echa fałszywych celów. F77 jest także jedynym czujnikiem w swojej klasie gabarytowej, który umożliwia automatyczną synchronizację. Oznacza to, że nawet dziesięć czujników może bez interwencji zewnętrznej działać w tym samym cyklu lub w trybie multipleksu. Zapobiega to wzajemnemu zakłócaniu pracy czujników zamontowanych w niewielkiej odległości od siebie, a także gwarantuje najkrótszy możliwy czas reakcji.Automatyczna synchronizacja umożliwia korzystanie nawet z dziesięciu czujników ultradźwiękowych F77 bardzo blisko siebie bez zakłóceń sygnału.

Szybkie wdrażanie dzięki integracji z interfejsem IO-Link

Dopełnieniem bogatego wyboru funkcji jest integracja z interfejsem IO-Link, która pozwala na szybkie wdrożenie czujnika za pośrednictwem panelu sterowania i zapewnia dostęp do cennych danych diagnostycznych. „Najważniejszą cechą modelu F77 jest jego uniwersalność. Jest on przeznaczony dla odbiorców, którzy chcieliby obsłużyć możliwie najszerszy zakres zastosowań za pomocą jednego typu czujnika ultradźwiękowego i w ramach tego oczekują bardzo precyzyjnych opcji regulacji”, uważa Heim.


W skrócie

  • Doskonałe możliwości adaptacji: ten sam czujnik ultradźwiękowy może być dostosowany do różnego rodzaju zadań
  • Precyzja i niezawodność: bardzo duża odporność na szum i zdolność do pracy w trybie multipleksu zapewniają najwyższą niezawodność
  • Łatwa integracja: zwarta, niewielka obudowa i wersje z otworem przelotowym oraz do montażu powierzchniowego
  • Wygoda wdrażania: intuicyjne programowanie przyciskiem lub poprzez oprogramowanie PACTware
  • Parametryzacja i sterowanie: komunikacja z czujnikiem przez interfejs IO-Link

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj