Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Maksymalna dokładność w najmniejszej skali

2017-07-18

Miniaturowe czujniki fotoelektryczne z technologią laserową DuraBeam

R2, R3, and R2F, R3F series miniature photoelectric sensors
Miniaturowe czujniki fotoelektryczne z technologią laserową DuraBeam.

Dwa przypadki zastosowania nigdy nie są takie same, dlatego miniaturowe czujniki fotoelektryczne z serii R2, R3, R2F i R3F zapewniają szeroki wybór różnych czujników. Wybierz idealny czujnik do danego zastosowania na podstawie czterech różnych typów obudowy, trzech trybów pomiarowych oraz dwóch rodzajów technologii - w tym innowacyjnej technologii laserowej DuraBeam. Zapoznaj się ze specjalnymi funkcjami DuraBeam oraz możliwościami zwiększenia wydajności, jakie oferuje ta technologia.


DuraBeam — połączenie zalet dwóch technologii

Tradycyjne czujniki laserowe są niezwykle dokładne, ale cechuje je mniejsza wytrzymałość i niższy zakres temperatur niż czujniki LED. Nowa technologia DuraBeam jako pierwsza łączy w sobie zalety czujników LED i czujników laserowych oraz udostępnia je w obudowach o najmniejszej wielkościach.

Ta technologia imponuje wydłużoną żywotnością i oferuje użytkownikom możliwości pracy w wyższych temperaturach otoczenia do 60°C. Technologia DuraBeam wykorzystuje specjalny profil wiązki, który różni się od tradycyjnych czujników fotoelektrycznych. Dzięki ostrej i okrągłej plamce świetlnej czujniki z większą precyzją wykrywają nawet najmniejsze obiekty niezależnie od ustawienia czujnika.


Bardziej wydajne zastosowania

Laserowa technologia DuraBeam jest dostępna dla wszystkich miniaturowych czujników fotoelektrycznych z serii R2 i R3 ― nawet w przypadku płaskich modeli R2F i R3F. Stosując tego typu czujniki laserowe, można sprostać wymaganiom najróżniejszych zastosowań w elastyczny, ekonomiczny i bardzo wydajny sposób.Czujniki z technologią laserową DuraBeam zwiększają przepustowość i maksymalizują wydajność maszyn.

W tym zastosowaniu pokazano montaż płytek drukowanych, na których instalowane są najmniejsze elementy elektroniczne. W takim przypadku podczas procesu produkcyjnego konieczne są czujniki, które niezawodnie i precyzyjnie wykrywają każdy z tych najmniejszych elementów. Tradycyjne czujniki LED wymagają znacznej ilości miejsca między poszczególnymi elementami. Dzięki małej plamce świetlnej i krótkiemu czasowi odpowiedzi czujników DuraBeam wymagana jest znacznie mniejsza przestrzeń między elementami. Umożliwia to rozmieszczenie produktów bliżej siebie, co oznacza, że obiekty mogą być szybciej i efektywniej wykrywane.


Najważniejsze cechy miniaturowych czujników fotoelektrycznych z technologią DuraBeam

  • Dłuższy okres eksploatacji
  • Najlepsza dokładność wykrywania najmniejszych obiektów
  • Większy zakres temperatur roboczych do 60 C
  • Wyjątkowo mała obudowa usprawniająca projektowanie nawet w ograniczonych przestrzeniach mniejszych niż 200 mm