Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Firma Pepperl+Fuchs publikuje kompendium na temat ultradźwiękowego wykrywania podwójnych materiałów w postaci bezpłatnego pliku PDF

2019-05-06

Pepperl+Fuchs offers two technology guides on ultrasonic sensor technology.
Firma Pepperl+Fuchs publikuje nowy przewodnik technologiczny, koncentrujący się na wykrywaniu podwójnych materiałów...

Firma Pepperl+Fuchs opublikowała „Przewodnik po technologii ultradźwiękowego wykrywania podwójnych materiałów” w formie dostępnego do pobrania, bezpłatnego pliku PDF. Obszerne kompendium zawiera dużą część „Przewodnika po technologii czujników ultradźwiękowych” firmy Pepperl+Fuchs, ale ze szczególnym naciskiem na wykrywanie podwójnych materiałów. W tym miejscu określenie „wykrywanie podwójnego materiału” odnosi się do wspólnego procesu wykrywania, w którym czujniki ultradźwiękowe mierzą tłumienie materiału pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.


Typowe zastosowania wykrywania podwójnych materiałów

Oprócz fizycznych podstaw technologii wykrywania podwójnych materiałów, przewodnik po technologii obejmuje szereg typowych zastosowań, takich jak wykrywanie podwójnych arkuszy w przemyśle poligraficznym. Czujniki służą do sprawdzania, czy do drukarki podawany jest jeden lub więcej arkuszy. Przewodnik po technologii zawiera również szczegółowe objaśnienia innych zastosowań, takich jak ultradźwiękowe wykrywanie połączeń i kontrola etykiet, a także czytelne ilustracje i schematy.

Pomoc w wyborze czujnika

Przewodnik po technologiach opisuje czynniki (środowisko, materiał, dokładność wyrównania), które wpływają na dokładność pomiaru przy wykrywaniu podwójnych materiałów. Ponadto w jednej części dokumentu omówiono kryteria, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania właściwego czujnika.

Kierownik ds. produktu Carsten Heim wyjaśnia cel publikacji: „Wykrywanie podwójnych materiałów wymaga specjalistycznej wiedzy. Jako lider na rynku czujników ultradźwiękowych mamy ponad 15-letnie doświadczenie w opracowywaniu i produkcji technologii wykrywania podwójnych materiałów. Cieszymy się, że możemy podzielić się naszą rozległą wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, publikując wysokiej jakości poradnik”.

„Przewodnik po ultradźwiękowym wykrywaniu podwójnych materiałów” i ogólny „Przewodnik po technologii czujników ultradźwiękowych” można pobrać, klikając łącze w prawym górnym rogu tej strony.


Bezpłatny plik PDF

Pobierz teraz!

Bezpłatny przewodnik po czujn. ultradźw. i wykrywaniu podw. materiałów.