Doskonałe dopasowanie.

Wyjątkowy, idealnie dopasowany do Twojego zastosowania system HMI.

VisuNet FLX — nowa modułowa platforma HMI do stref 2/22 i Div. 2

„Uniwersalna” konstrukcja zapewnia maksymalną elastyczność

VisuNet FLX to, jak sama nazwa wskazuje, szeroka gama bardzo elastycznych stacji operatorskich i systemów monitorowania firmy Pepperl+Fuchs przeznaczonych do zastosowań ATEX/IECEx w strefach 2/22 i Division 2 (oczekujemy na globalne certyfikaty), a także do zastosowań w strefach bezpiecznych. Nowa platforma jest dostosowana do potrzeb przemysłu petrochemicznego, chemicznego i farmaceutycznego. W pełni modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie rozwiązań HMI w celu zmaksymalizowania funkcjonalności, a platformę można szybko i łatwo dostosować na obiekcie.

Dostępne są trzy podstawowe konfiguracje oparte głównie na technologii klientów zubożonych, uzupełnione o stale powiększającą się gamę urządzeń peryferyjnych:

 • System HMI
 • Panelowy komputer PC
 • Skrzynkowy komputer PC

Oferujemy szeroką gamę wstępnie skonfigurowanych rozwiązań FLX, które są szybko dostępne, lub dostosowanych rozwiązań opartych na technologii FLX opracowanych przez nasze globalne centra Solution Engineering Center (SEC).

Najważniejsze cechy

Wysoka elastyczność i możliwość dostosowania do różnych zastosowań
Modułowy system do prostego montażu i wymiany podzespołów na obiekcie
Przyszłościowe rozwiązanie: Procesory Celeron oraz i5 siódmej generacji firmy Intel
Niezawodne działanie wszystkich podzespołów w szerokim zakresie temperatur
Pierwszy na rynku kompleksowy asortyment klientów zubożonych — od sterowni po zastosowania w strefach 1/21 i Division 1
Globalna obsługa i pomoc techniczna — międzynarodowa sieć i produkty z globalnym certyfikatem
Indywidualne rozwiązania z jednego źródła — światowe centra Solution Engineering Center (SEC)

360°

 • Technical data
 • RM-320S-* (Remote Monitor)
  PC-320S-* (Industrial PC)
  DM-320S-* (Direct Monitor)
 • 21,5" (16:9, Full HD: 1920x1080 px) 250 cd/m²
  21,5" (16:9, Full HD: 1920x1080 px) 300 cd/m², optically bonded
 • Non-Ex
  ATEX/IECEx Zone 2/22 [in preparation]
  UL Class I, II, III Div 2 [in preparation]
  Other local certificates: pending
 • 0 … 40 °C (32 … 104 °F)
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
VisuNet FLX System

Obejrzyj film

Ta animacja przedstawia skróconą prezentację platformy i sposób jej wykorzystania w terenie.

Rozwiązania HMI

Rozwiązania HMI
Globalne kompetencje w zakresie rozwiązań

W chwili wprowadzenia na rynek mamy już szeroką gamę wstępnie skonfigurowanych rozwiązań FLX dostępnych dla klientów jako „produkty preferowane”, obejmujących dużą część typowych zastosowań przemysłowych. Jednak w przypadku dodatkowych indywidualnych wymagań klienta można polegać wyłącznie na naszych centrach Solution Engineering Centers (SEC). W centrach tych tworzymy i produkujemy rozwiązania HMI na całym świecie.

Na przykład, do projektowania indywidualnych rozwiązań dostępny jest duży wybór zakwalifikowanych już przycisków. Projekt serii VisuNet FLX uwzględnia również rozwiązania do dwóch monitorów lub zastosowań mobilnych, które w razie potrzeby mogą być produkowane indywidualnie.

Przykłady zastosowań

Przemysł chemiczny i petrochemiczny
Seria VisuNet FLX została zaprojektowana specjalnie do zastosowań w przemyśle chemicznym i petrochemicznym. Stacje operatorskie wspierają pracowników podczas wykonywania manualnych czynności w takich procesach. Dzięki certyfikatowi dla strefy 2/22 (zatwierdzenie w toku) platforma stanowi rozwiązanie dla obszarów, w których odbywa się przesyłanie substancji wybuchowych oraz napełnianie nimi.
Przemysł farmaceutyczny
Dzięki bardzo dobrej czystości i odporności na agresywne i żrące substancje platforma VisuNet FLX jest również doskonałym rozwiązaniem do zastosowań w branży farmaceutycznej. Seria obejmuje obudowy wykonane ze stali nierdzewnej ze specjalnymi powierzchniami, które również z łatwością spełniają wymagania GMP.
Montaż tablicowy
Różne rozmiary wyświetlacza zapewniają dużą elastyczność montażu tablicowego. W zależności od wymagań można zainstalować wyświetlacz o wielkości 15,6", 19" lub 21,5". W połączeniu z rozszerzonym zakresem temperatur, jednolitą kompresją uszczelki oraz projektem spełniającym wymagania zastosowań farmaceutycznych rozwiązania VisuNet FLX mogą być używany do różnych zastosowań tablicowych.
Wyszukiwarka produktu

Skonfiguruj system

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów, aby szybko znaleźć system HMI VisuNet FLX idealnie dopasowany do Twojego zastosowania. Wystarczy kilka kliknięć, aby wybrać jedną z trzech podstawowych konfiguracji (system HMI, panelowy komputer PC, skrzynkowy komputer PC) i związane z nimi atrybuty produktu, takie jak typ procesora, pamięć RAM lub system operacyjny.

Po dokonaniu wyboru otrzymasz kod typu i możesz zażądać od nas niewiążącej wyceny. Jeśli potrzebna jest pomoc techniczna, spełnienie wymagań, które nie zostały uwzględnione w atrybutach wyszukiwarki, a nawet realizacja całkowicie niestandardowego rozwiązania HMI, należy użyć formularza kontaktowego w wyszukiwarce, aby bardziej szczegółowo określić żądanie. Nasi eksperci bardzo chętnie służą wszelką pomocą!

Kontakt