Mastering challenges.
Opening communication channels.
Redefining flexibility.

Seria R10x i R20x
standardowe obudowy, pełen zestaw funkcji

Właściwości

Przyszłościowa konstrukcja produktu, czujnik fotoelektryczny, czujniki fotoelektryczne, R100, R101, przyszłościowa konstrukcja produktu

Nowoczesna konstrukcja

Każda seria stanowi połączenie szeregu funkcji różnych czujników fotoelektrycznych z innowacyjną technologią i jednolitą, standardową obudową. Czujniki R100, R101 i R103 nadają się idealnie do niewielkich odległości, a czujniki z nowej serii R200 i R201 — do dalszych. Poznaj nową elastyczność i większe możliwości integracji, nawet w ograniczonych przestrzeniach.
czujnik fotoelektryczny, czujniki fotoelektryczne, R100, R101, innowacyjne technologie, technologia Multi Pixel, technologia laserowa DuraBeam

Innowacyjne technologie

Dzięki bezpiecznej dla wzroku technologii laserowej DuraBeam i wypróbowanej technologii Multi Pixel czujniki fotoelektryczne Pepperl+Fuchs zapewniają maksymalną niezawodność i dokładność. Ciągła komunikacja poprzez interfejs IO-Link zapewnia pełne wykorzystanie możliwości czujnika i daje wiele uniwersalnych opcji. Przygotuj się na nadejście przyszłości!
Niewielkie rozmiary obudowy, czujnik fotoelektryczny, czujniki fotoelektryczne, R100, R101, obudowa oszczędzająca miejsce

Niewielkie rozmiary obudowy

Każdy czujnik R10x i R20x może być montowany na kilka sposobów, a ich obudowa jest wykonana w taki sam, standardowy w branży sposób. Nowe czujniki R20x do wykrywania dalszego zasięgu są także wyposażone w obracane złącza, które umożliwiają elastyczny montaż, nawet w ograniczonych przestrzeniach. Skorzystaj z możliwości łatwego montażu.
Intuicyjna koncepcja pacy, czujnik fotoelektryczny, czujniki fotoelektryczne, R100, R101, intuicyjna koncepcja pracy

Intuicyjny interfejs użytkownika

Podłączenie wszystkich pięciu modeli jest proste i intuicyjne. Koncepcja sterowania i wyświetlania jest taka sama we wszystkich czujnikach i składa się z przycisku, potencjometru oraz dobrze widocznych diod LED. Oprócz interfejsu użytkownika do konfiguracji można także wykorzystać interfejs IO-Link. Oszczędź czas i pieniądze podczas uruchamiania!

Seria R10x i R20x — najwyższe parametry działania

Kompaktowe czujniki z serii R100, R101 i R103 są przeznaczone do stosowania na niewielkich odległościach, a nowe, średniej wielkości czujniki R200 i R201 nadają się idealnie do wykrywania na dalszych odległościach.

Nowatorska elastyczność — uniwersalne rozwiązanie w każdej obudowie

Czujniki fotoelektryczne serii R10x i R20x

Serie R10x i R20x stanowią połączenie cech kilku różnych rodzajów czujników fotoelektrycznych z technologią zapewniającą wysoką wydajność i jednolitym rodzajem obudowy. Czujniki różnią się między sobą tylko sposobem montażu oraz konstrukcją obudowy. Po określeniu sposobu montażu czujnika można dowolnie wybrać funkcje potrzebne do danego zastosowania. To uniwersalne rozwiązanie zapewnia wyjątkową elastyczność oraz szereg różnorodnych możliwości stosowania.

360° — odkryj modele R100, R101, R103, R200 i R201

  • Dane techniczne
  • Seria R100
  • Wymiary obudowy: 11 x 21.5 x 44.5 mm
  • Montaż: mocowanie M3
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
R100

Serie czujników R100, R101 I R103 są dostępne z następującymi funkcjami:

Technologia Multi Pixel — sukces można zmierzyć

Technologia Multi Pixel — sukces można zmierzyć

Technologia Multi Pixel (MPT) stworzona przez firmę Pepperl+Fuchs umożliwia niezawodne, pozbawione zakłóceń pomiary odległości na krótkich odcinkach. Technologia stanowi połączenie funkcji pomiaru tradycyjnych czujników do wykrywania odległości ze sprawdzoną zasadą triangulacji.

Za pomocą tej geometrycznej metody emiter — dioda LED lub laser — wysyła wiązkę światła do obiektu docelowego, który ją odbija. Odbita wiązka zostaje przechwycona przez odbiornik światłoczuły w czujniku, w szyku wielopikselowym. W zależności od położenia punktu światła w odbiorniku odległość obiektu od czujnika jest obliczana na zasadzie triangulacji geometrycznej. Do tego celu wykorzystuje się algorytmy oprogramowania.

Umożliwia to pomiar i przełączanie za pomocączujników R10x i R20x, które dokładnie mierzą położenie obiektu i umożliwiają ich dokładne wyróżnienie od tła.

DuraBeam — połączenie zalet dwóch technologii

Technologia laserowa DuraBeam

Czujniki laserowe są wyjątkowo dokładne, ale cechuje je mniejsza wytrzymałość i niższy zakres temperatur niż czujniki LED. Firma Pepperl+Fuchs wykorzystuje najlepsze elementy obydwu technologii i łączy zalety czujników LED i czujników laserowych z zapewniającą efektywność technologią laserową DuraBeam.

Czujniki laserowe z serii R10x i R20x zapewniają dłuższy czas eksploatacji i nowe możliwości, nawet w temperaturze otoczenia do 60°C.

Technologia DuraBeam polega na wykorzystaniu specjalnego profilu wiązki, który zawsze odbija ostry i okrągły punkt światła od obiektu. Czujniki z bezpieczną dla wzroku technologią laserową DuraBeam nadają się idealnie do bardzo dokładnego wykrywania małych obiektów oraz pomiaru odległości do ich lokalizacji.

Profil Smart Sensor: Pionierska standaryzacja interfejsu IO-Link

 

Profil Smart Sensor jest standardem, który ma na celu zapewnienie takich samych funkcji interfejsu IO-Link przez wszystkich producentów. Dotyczy to dostępu do ustawień, parametrów, danych przetwarzania i diagnostyki.

Wszystkie czujniki wykonane zgodnie z profilem Smart Sensor umożliwiają wyświetlanie i ewaluację danych procesu w ten sam sposób. Umożliwia to wykorzystanie bloków funkcyjnych do prostej integracji sterowania. Dotychczasowe programy użytkownika można wykorzystać ponownie, co zapewnia prostsze programowanie.

Firma Pepperl+Fuchs należy do grona pierwszych producentów, którzy wdrażają drugą wersję profilu Smart Sensor, która jest najnowszym standardem opublikowanym przez konsorcjum IO-Link. Standard ten będzie także wdrażany w kolejnych produktach Pepperl+Fuchs. Szybkie i łatwe sterowanie procesami automatyki z zakładzie!

Technologia SmartBridge firmy Pepperl+Fuchs

Kontakt

Jakie korzyści daje wykorzystanie nowych czujników fotoelektrycznych w moim zakładzie? Jakie czujniki są odpowiednie do moich wymagań? Chętnie odpowiemy na te i inne pytania. Po prostu umów się na spotkanie!