Rozwój innowacji technologicznych.
Zapewnienie stabilności.
Redefinicja bezpieczeństwa

Przekaźniki bezpieczeństwa ze zintegrowanymi funkcjami diagnostyki i przezroczystością dla błędów linii (LFT)

Przekaźniki bezpieczeństwa – potrójna ochrona

W przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej w instalacji procesowej konieczna jest szybka reakcja. Sygnalizatory akustyczne, światła ostrzegawcze lub aktywne systemy chłodzenia muszą zostać bezpiecznie uruchomione zgodnie z procedurą „obwód w stanie bezpiecznym pod napięciem” (ETS), podczas gdy sterowniki silników lub zawory odcinające są wyłączane zgodnie z procedurą „obwód w stanie bezpiecznym bez napięcia” (DTS). Aby zapewnić bezpieczne przesyłanie sygnałów, firma Pepperl+Fuchs wprowadza nowy poziom niezawodności dzięki nowo opracowanym przekaźnikom bezpieczeństwa. Dzięki trzem redundantnym zestykom przełączającym moduł interfejsu ze sprawdzonej serii system K zapewnia niezawodną i bezpieczną aktywację oraz dezaktywację w zakresie poszczególnych zastosowań zgodnie z normą IEC61508 aż do poziomu SIL 3.

Właściwości

Inteligentne przekaźniki bezpieczeństwa z architekturą 1oo3, diagnostyką i wykrywaniem usterek linii (LFT)
Certyfikat zgodności z normami ATEX/IECEx dla strefy 2 oraz UL
Identyczne obwody wejściowe dla wszystkich urządzeń z całej oferty
Odporność na impulsy testowe ze wszystkich popularnych paneli sterowania

Korzyści

Zwiększona dostępność

Zwiększona dostępność

Nowe przekaźniki bezpieczeństwa są oparte na architekturze 1oo3 (jeden z trzech) z potrójnymi redundantnymi zestykami. Zapewnia to niezawodne włączanie i wyłączanie nawet w przypadku dwóch uszkodzonych zestyków. Polegaj na wysokiej dostępności funkcji bezpieczeństwa w swojej instalacji!
Minimalny nakład pracy na testowanie

Minimalny nakład pracy na testowanie

Dzięki zintegrowanej funkcji diagnostycznej jeden z trzech zestyków jest automatycznie sprawdzany podczas każdej operacji przełączania. Powtarzanie tego procesu co roku oznacza, że moduł interfejsu zostanie w pełni przetestowany po trzech latach bez konieczności przeprowadzania dalszych testów, dzięki czemu można korzystać ze zintegrowanej diagnostyki zdolności przełączania.
Ciągłe monitorowanie

Ciągłe monitorowanie

Dzięki wykrywaniu usterek linii (LFT) przekaźniki bezpieczeństwa umożliwiają ciągłe monitorowanie linii sygnałowej. Możliwe uszkodzenia linii po stronie obiektowej i po stronie sterownika można lokalizować bez konieczności stosowania dodatkowego okablowania.
Nieograniczona zgodność

Nieograniczona zgodność

Przekaźniki bezpieczeństwa są odporne na impulsy testowe z paneli sterowania, co oznacza, że nie wyzwalają już niezamierzonych procesów przełączania. W ten sposób nowe moduły interfejsów są kompatybilne z wszystkimi popularnymi kartami wyjściowymi. Możesz polegać na bezproblemowej pracy w swojej instalacji.

Niezawodne działanie dzięki diagnostyce i wykrywaniu usterek linii (LFT)

Nowe przekaźniki bezpieczeństwa są oparte na architekturze 1oo3 (jeden z trzech) z potrójną redundancją przekaźników. Przekaźniki bezpieczeństwa, wraz ze zintegrowaną diagnostyką i wykrywaniem usterek linii, charakteryzują się wysoką niezawodnością i upraszczają testowanie. W tym filmie dowiesz się więcej o tych funkcjach…

Moduły z wykrywaniem usterek linii wymagają mniejszej ilości okablowania po stronie obiektu i znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Nie tylko monitorują one sygnały przełączania, ale także zapewniają bezproblemowe monitorowanie przewodów po stronie obiektu i systemu sterowania. Dowiedz się więcej na temat LFT... 

W sytuacjach awaryjnych, takich jak pożar w maszynowni, wymagana jest szybka reakcja: Instalacja tryskaczowa musi zostać uruchomiona, a dopływ paliwa do źródła pożaru zatrzymany. W tym filmie można zobaczyć, jak nowe przekaźniki bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs wyznaczają nowy standard niezawodności i bezpieczeństwa dzięki architekturze 1oo3…

Architektura 1oo3 zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo

Architektura 1oo3 — połączona szeregowo w zastosowaniach DTS i równolegle w zastosowaniach ETS — zapewnia maksymalną dostępnośćfunkcji bezpieczeństwanawet po awarii dwóch zestyków. Stanowi to istotną dla bezpieczeństwa korzyść w porównaniu z zestykami sterowanymi siłą: W przypadku uszkodzenia zestyku sterowanego siłą można taki fakt jedynie wykryć, ale siłownik nie będzie włączany ani wyłączany. Aby uzyskać informacje zwrotne o położeniu zestyku przełączającego, konieczne jest dodatkowe okablowanie do kanałów oceny w panelu sterowania oraz związane z tym koszty i robocizna. Nowy przekaźnik bezpieczeństwa o architekturze 1oo3 zapewnia większą niezawodność, a jednocześnie jest łatwiejszy w obsłudze.

Inteligentne przekaźniki bezpieczeństwa o architekturze 1oo3 i z funkcją LFT

Poziom nienaruszalności bezpieczeństwa (Safety Integrity Level, SIL)

Ponieważ wyposażenie techniczne może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, ważne jest, aby zidentyfikować, określić ilościowo i ograniczyć wynikające z tego ryzyko. Na podstawie metod analizy ryzyka określa się niezbędne zmniejszenie ryzyka.
Niski wymóg SIL (SIL 1) oznacza, że konieczne jest tylko stosunkowo niskie ograniczenie ryzyka, podczas gdy wyższy poziom nienaruszalności bezpieczeństwa (np. SIL 3) wiąże się z koniecznością wyższego stopnia ograniczenia ryzyka. Łatwiej jest ocenić dany system bezpieczeństwa, gdy znane jest ryzyko awarii poszczególnych podzespołów. Aby to umożliwić, firma Pepperl+Fuchs oferuje obszerną gamę produktów z określonym poziomem SIL/PL.

Poziom nienaruszalności bezpieczeństwa

Kontakt

Masz może jakieś pytania odnośnie do przekaźników bezpieczeństwa lub chcesz otrzymać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy, aby wysłać nam wiadomość.