Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Bezpieczeństwo funkcjonalne — poziom nienaruszalności bezpieczeństwa (Safety Integrity Level, SIL) oraz poziom zapewnienia bezpieczeństwa (Performance Level, PL)

Podstawowa wiedza na temat poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa (SIL) i poziomu zapewnienia bezpieczeństwa (PL)

Korzystanie z urządzeń technicznych może się wiązać z zagrożeniem bezpieczeństwa, które może stać się tak wysokie, że obsługa maszyn i urządzeń staje się niemożliwa. W takich przypadkach ryzyko należy ograniczyć, aby umożliwić bezpieczne działanie maszyn i urządzeń. Do tego celu konieczne jest określenie w sposób wymierny stopnia ograniczenia ryzyka.

Udostępniane przez nas informacje zawierają opis norm i metod zapewniających bezpieczne funkcjonowanie zakładów oraz maszyn i urządzeń. Uzyskaj wiedzę na temat poziomu nienaruszalności bezpieczeństwa (SIL) oraz poziomu zapewnienia bezpieczeństwa (PL) i skorzystaj z naszej wyszukiwarki, aby znaleźć produkty, które zapewnią Ci bezpieczeństwo pracy. Poznaj przydatne narzędzia oraz dodatkowe publikacje w naszej ofercie. 


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
„Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” firmy Pepperl+Fuchs

Kilkaset produktów z oceną kategorii SIL/PL oraz bezpłatne narzędzia i broszury w jednym miejscu — „Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” to Twój punkt wyjścia przy wdrażaniu funkcji bezpieczeństwa.