Leading the way.
Reinventing positioning.
Revolutionizing safety.

safePXV i safePGV
SIL 3/PL e — systemy pozycjonowania absolutnego

Pewność maksymalnego bezpieczeństwa

W zastosowaniach, w których jest wymagany poziom bezpieczeństwa SIL 3/PL e konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń dotyczących najwyższego poziomu bezpieczeństwa w celu zapewnienia stałej, optymalnej ochrony ludzi i maszyn. Taki poziom bezpieczeństwa wcześniej wiązał się z wysokimi kosztami i czasochłonnymi procedurami, ale teraz można go osiągnąć łatwiej niż kiedykolwiek — to zasługa nowych i unikalnych w skali światowej systemów pozycjonowaniasafePXV i safePGV.

Systemy te bazują na technologii, w której wykorzystano wielokrotną nadmiarowość i jako pierwsze umożliwiają bezpieczne pozycjonowanie absolutne zgodnie z SIL 3/PL e z użyciem zaledwie jednego czujnika. Układ safePXV jest idealnym rozwiązaniem do liniowego pozycjonowania absolutnego; safePGV zapewnia niezawodne kierowanie pojazdami sterowanymi automatycznie (AGV). Skorzystaj z tej innowacyjnej technologii czujników w celu uzyskania maksymalnego bezpieczeństwa!

Prawdziwa innowacja

Bezpieczne pozycjonowanie absolutne zgodnie z SIL 3/PL e z użyciem zaledwie jednego czujnika
W skład rozwiązania, w którym wykorzystano wielokrotną nadmiarowość wchodzi bezpieczne oprogramowanie sprzętowe, głowica odczytująca 2D oraz dwukolorowa taśma kodowa macierzy danych
Bezpośredni i bezpieczny transfer danych do bezpiecznego sterownika PLC za pośrednictwem protokołu PROFINET PROFIsafe — bez potrzeby stosowania żadnych dodatkowych bloków funkcyjnych
Osiągnięcie zgodności z Dyrektywą maszynową w celu ochrony osób i urządzeń nigdy nie było tak łatwe.

Korzyści

Maksimum bezpieczeństwa i wydajności

Maksimum bezpieczeństwa i wydajności

Dzięki systemom pozycjonowania safePXV i safePGV jeden czujnik może dostarczać do specjalnego sterownika PLC bezpieczne dane zgodne z SIL 3/PL e. Nowe rozwiązanie zabezpieczające bez problemu spełnia wymagania bezpieczeństwa i działa wydajnie. Gdy chodzi o bezpieczeństwo, nie uznajemy kompromisów!
Innowacyjna technologia i duża elastyczność

Innowacyjna technologia i duża elastyczność

Nowe systemy pozycjonowania są oparte na sprawdzonej, innowacyjnej technologii. Ze względu na ich wielokrotną nadmiarowość, poszerzone okno skanowania oraz doskonałą głębię ostrości systemy safePXV oraz safePGV cechuje znakomita trwałość i elastyczność. Polegaj na najnowocześniejszych systemach pozycjonowania na rynku!
Łatwy i szybki montaż

Łatwy i szybki montaż

Taśma kodowa macierzy danych jest samoprzylepna i dostępna w żądanej długości. Głowica odczytująca może być w przybliżeniu wyrównana względem taśmy kodowej. Ze względu na szerokie okno skanowania czujnika oraz dużą głębię ostrości skomplikowane i dokładne ustawianie kamerynie jest konieczne. Skorzystaj z szybkiego i łatwego montażu!
Wdrażanie metodą Plug&Play

Wdrażanie metodą Plug&Play

Kamerę 2D można w prosty sposób sparametryzować z użyciem pliku PROFINET-GSDML za pośrednictwem bezpiecznego sterownika PLC. Różne warianty Fieldbus są dostępne bezpośrednio za pośrednictwem kontrolera. Dodatkowo integrację systemu ułatwiają interfejsy wbudowane w obudowę czujnika. Skorzystaj z możliwości łatwego wdrażania!

Zaawansowana technologia

Bezpieczne dane bezpośrednio z czujnika

Systemy pozycjonowania safePGV i safePXV

Głowica odczytująca 2D nowego systemu pozycjonowania absolutnego służy do odczytu kolorowych kodów z taśmy macierzy danych. Innowacyjne oprogramowanie przetwarza otrzymane informacje na podstawie bezpiecznego algorytmu czujnika i przekazuje je jako bezpieczne dane zgodnie z SIL 3/PL e do bezpiecznego sterownika PLC. Po raz pierwszy tak wysoki poziom bezpieczeństwa można osiągnąć z użyciem jednego czujnika.

Wielokrotna nadmiarowość i elastyczność

Systemy pozycjonowania safePGV i safePXV

Korzystanie z kodów macierzy danych jako nośników informacji umożliwia nadmiarowe mapowanie danych. Dodatkową nadmiarowość zapewnia duże okno skanowania, które w pojedynczej operacji odczytuje do pięciu kodów macierzy danych. Systemy pozycjonowania działają niezawodnie, nawet jeśli kilka kodów ulegnie zabrudzeniu lub uszkodzeniu. Mały promień krzywizny, strome wzniesienia, ostre spadki oraz przerwy w linii do 75 mm nie są przeszkodą — przy wyjątkowo dalekiej odległości nawet 100 000 m!

Nowa generacja systemów pozycjonowania do obejrzenia na YouTube

Najnowsze systemy pozycjonowania firmy Pepperl+Fuchs wyznaczają nowe standardy w zakresie niezawodności, odporności na zakłócenia i obsługi.
Co dokładnie wyróżnia tę generację czujników? Ten film dostępny w kanale YouTube ukazuje specyfikę systemów na przykładach konkretnych zastosowań (podane w filmie wartości są całkowicie fikcyjne).

Uniwersalność w zastosowaniach, w których jest wymagane zachowanie bezpieczeństwa

safePXV — bezpieczne pozycjonowanie

System pozycjonowania safePXV

System safePXV oferuje niezrównaną niezawodność liniowego pozycjonowania absolutnego. Ze względu na łatwą obsługę może być używany w różnorodnych zastosowaniach. Ilustracja ukazuje system safePXV zapewniający dokładność pozycjonowania przenośników jednoszynowych na linii produkcyjnej. Dodatkowo system jest używany z dźwigami magazynowymi do przeładunku materiałów, ze stołami obrotowymi, z windami oraz turbinami wiatrowymi.

safePGV — bezpieczna nawigacja

safePGV — bezpieczna nawigacja

Oprócz pozycjonowania absolutnego system safePGV zapewnia wszystkie dane niezbędne do niezawodnego sterowania pojazdami AGV. Są one używane w liniach produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki przesyłaniu sygnału położenia w osi Y oraz kąta możliwe jest stałe korygowanie odchyleń toru. Dzięki bezpiecznemu pozycjonowaniu w osi X system safePGV zapewnia bezpieczną odległość między pojazdami AGV, a tym samym chroni personel.

Kontakt

Czy masz jakieś pytania dotyczące naszych nowych systemów pozycjonowania safePXV i safePGV lub chcesz otrzymać więcej informacji? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.