Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Pozycjonowanie liniowe za pomocą kamery (PCV, PXV)

Systemy pozycjonowania Data Matrix PCV, PXV i safePXV firmy Pepperl+Fuchs wykorzystują kody Data Matrix do precyzyjnego pozycjonowania. Składają się one z systemu kamer 2D, głowicy do odczytu i taśmy kodowej Data Matrix. To wyjątkowe połączenie zapewnia najwyższą precyzję i niewiarygodnie niezawodne pozycjonowanie.

Samoprzylepna taśma kodowa jest przymocowana do stałej części systemu lub instalacji, np. do ściany szybu windy lub szyny montażowej elektrycznego systemu kolejkowego (EMS). Głowica do odczytu 2D jest zamontowana na „pojeździe”, który porusza się równolegle do niej, np. na kabinie windy lub na wózku systemu EMS. Nadmiarowość kodu i duże okna odczytu zapewniają systemom pozycjonowania Data matrix PCV, PXV i safePXV niezawodne wykrywanie pozycji, nawet jeśli taśma kodowa jest zabrudzona lub uszkodzona. Pozwalają również na ciągły odczyt, pomimo przerw w taśmie kodowej. Systemy różnią się pod względem okna odczytu i rozmiaru kodu Data Matrix: Systemy PXV i safePXV pozwalają na jeszcze większą tolerancję montażu dzięki dużym oknom odczytu. Systemy pozycjonowania można parametryzować z wykorzystaniem kodu sterującego Data Matrix, komputera PC lub sterownika, co ułatwia ich uruchomienie.

Typowe zastosowania systemów pozycjonowania Data Matrix obejmują pozycjonowanie w systemach szynowych i elektrycznych systemach kolejowych, systemach podnoszenia i windach, technologiach studyjnych i dźwigach. 


Niezrównane bezpieczeństwo: Bezpieczna wersja: safePXV

System safePXV umożliwia bezpieczne pozycjonowanie absolutne zgodnie z SIL 3/PL e przy użyciu zaledwie jednego czujnika. Nowa bezpieczna wersja jest oparta na połączeniu technologii kamery 2D i wielokolorowej taśmy kodowej Data Matrix. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie układowe sprawdza zgodność wartości pozycji X z wykorzystaniem czerwonych i niebieskich diod LED, a następnie przekazuje je do sterownika PLC o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa. Dane można następnie przetwarzać w sterowniku PLC bez dodatkowych kontroli zgodności dzięki niezawodnej technologii czujników z samoczynnym monitorowaniem.


Oferta


Korzyści

  • Najlepszy i najbardziej niezawodny system pozycjonowania absolutnego na świecie - wyjątkowe połączenie kamery 2D i taśmy kodowej Data Matrix
  • Bezkontaktowe pozycjonowanie do 100 000 m
  • Bezkompromisowa niezawodność: Wielokodowa nadmiarowość zapewnia odporność na zanieczyszczenia i uszkodzenia
  • Szybka i elastyczna instalacja z samoprzylepną taśmą kodową, szerokie okno odczytu oraz duża głębia ostrości
  • Szybka i prosta parametryzacja z wykorzystaniem protokołu PROFINET PROFIsafe

Systemy pozycjonowania absolutnego safePXV i safePGV

Po raz pierwszy zupełnie nowe systemy pozycjonowania absolutnego safePXV i safePGV zapewniają poziom bezpieczeństwa SIL 3/PL e z wykorzystaniem jednego czujnika…

„Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” firmy Pepperl+Fuchs

Kilkaset produktów z oceną kategorii SIL/PL oraz bezpłatne narzędzia i broszury w jednym miejscu — „Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” to Twój punkt wyjścia przy wdrażaniu funkcji bezpieczeństwa.