Tworzymy w oparciu o doświadczenie.
Wprowadzamy innowacje technologiczne.
Zwiększamy wydajność.

Seria czujników ultradźwiękowych
UC18GS z obsługą komunikacji IO-Link

Korzyści

Wyposażone w każdą funkcjonalność

Spełniają wszystkie oczekiwania

Seria UC18GS naprawdę spełnia wszystkie oczekiwania — pod względem funkcjonalności zawiera wszystko, czego można oczekiwać od najnowocześniejszych czujników ultradźwiękowych. 
Adaptacja do potrzeb danego zastosowania

Adaptacja do potrzeb danego zastosowania

Regulowana szerokość wiązki dźwiękowej, mała strefa martwa i wbudowana funkcja tłumienia zakłóceń umożliwiają optymalne dostosowanie czujników ultradźwiękowych UC18GS do ustawień aplikacji, jednocześnie zwiększając w znacznym stopniu niezawodność procesu.
Łatwa synchronizacja wielu czujników

Łatwa synchronizacja wielu czujników

Dzięki funkcji automatycznej synchronizacji urządzenia z serii UC18GS umożliwiają łatwą synchronizację wielu czujników bez konieczności parametryzacji.
Szerokie możliwości programowania

Szerokie możliwości programowania

Czujniki ultradźwiękowe UC18GS zapewniają użytkownikom maksymalną swobodę w zakresie opcji programowania — za pomocą tradycyjnych przycisków lub interfejsów, takich jak IO-Link czy IrDA.

Więcej szczegółów…

Wszystkie oczekiwania spełnione…
Seria UC18GS naprawdę spełnia wszystkie oczekiwania. Urządzenia z tej serii łączą w sobie wszystkie funkcje i cechy, których można oczekiwać od najnowocześniejszych czujników ultradźwiękowych. Seria ta, stworzona w oparciu o cały nasz dorobek wiedzy w dziedzinie technologi ultradźwiękowej, powstała w jednym celu — aby zapewnić naszym klientom wysoce elastyczne, a zarazem niezawodne rozwiązanie, niezależnie od zastosowania. Więcej informacji na temat wszystkich cech i korzyści urządzeń z tej serii przedstawiono na slajdach…
Tłumienie zakłóceń
Wbudowana funkcja tłumienia zakłóceń umożliwia optymalne dostosowanie czujników ultradźwiękowych UC18GS do ustawień aplikacji, jednocześnie zwiększając niezawodność procesu. Zakłócenia wywoływane przez echa elementów maszyn można z łatwością tłumić za pomocą oprogramowania bez wpływu na pomiar. Odległości docelowe (np. poziomy cieczy) są precyzyjnie wykrywane nawet w zakresie tłumienia. Na przykład możliwe jest wytłumienie elementu na krawędzi zbiornika i przeprowadzenie pomiaru na jego środku.
Regulowana szerokość wiązki dźwiękowej i mała strefa martwa
Mała strefa martwa i regulowana szerokość wiązki dźwiękowej czujnika ultradźwiękowego UC18GS umożliwiają bezawaryjne działanie w najróżniejszych zastosowaniach, nawet w trudnych warunkach i w ograniczonych przestrzeniach pomiarowych. Wiązkę dźwiękową czujnika można regulować bez utraty zasięgu. Istnieje możliwość zawężenia sygnału dźwiękowego, jeżeli obiekty, takie jak stopnie na wewnętrznej ścianie zbiornika lub elementy maszyny, wywołują zakłócenia. Oznacza to, że nie trzeba dokonywać żadnych kosztownych modyfikacji zbiornika.
Automatyczna synchronizacja
Dzięki funkcji automatycznej synchronizacji urządzenia z serii UC18GS umożliwiają łatwą synchronizację wielu czujników bez konieczności parametryzacji. Każdy czujnik jest wyposażony w wejście synchronizacyjne do wytłumiania wzajemnych zakłóceń ultradźwiękowych („przeniku sygnałów”) — można zsynchronizować ze sobą do 10 czujników poprzez połączenie ich wejść synchronizacyjnych. W takim przypadku każdy czujnik na przemian wysyła impulsy ultradźwiękowe w trybie multipleksowania. Dostępne są również inne tryby synchronizacji (tryb wspólny / wyzwalanie zewnętrzne).
Szerokie możliwości programowania
Czujniki ultradźwiękowe UC18GS zapewniają użytkownikom maksymalną swobodę w zakresie opcji programowania — za pomocą tradycyjnych przycisków lub interfejsów, takich jak IO-Link czy IrDA. Interfejs IrDA umożliwia dostęp w czasie rzeczywistym do danych pozyskiwanych w trakcie pracy urządzeń dla celów utrzymania ruchu bądź analizy, a moduł nadrzędny IO-Link lub DTM pozwalają na wygodną i szczegółową konfigurację poszczególnych zastosowań. Konfigurację wyjścia oraz szerokość wiązki dźwiękowej można również ustawić bezpośrednio na czujniku za pomocą przycisków programowania.

360°

Bezpieczne w razie awarii wykrywanie butelek w maszynach napełniających

Czujniki ultradźwiękowe UC18GS do bezpiecznego w razie awarii wykrywania butelek

Czujniki ultradźwiękowe serii UC18GS niezawodnie wykrywają obecność butelek w pozycjach końcowych. Emitowana przez nie wiązka dźwięku uderza nie w jeden punkt pomiarowy, a w szeroki obszar na powierzchni pojemnika. Umożliwia to wykrywanie nawet przy różnych konturach i odchyleniach położenia oraz sprawia, że kolor i tekstura powierzchni pojemnika przestają być istotne. Konfigurację wyjścia oraz szerokość wiązki dźwiękowej można ustawić za pomocą przycisków na urządzeniu.

Interfejs IO-Link umożliwia wszechstronną parametryzację z poziomu sterownika bez konieczności fizycznego dostępu do czujnika. Dzięki temu uruchamianie jest wyjątkowo łatwe, a wprowadzanie zmian w produkcji jest szybkie i nie wiąże się z koniecznością czasochłonnej parametryzacji. IO-Link umożliwia nawet całkowite przystosowanie do indywidualnych wymagań w postaci partii jednostkowych.

Przykłady zastosowań

Możliwość dostosowania pomiaru poziomu w ograniczonej przestrzeni

Adaptacyjny pomiar poziomu z wykorzystaniem czujników ultradźwiękowych UC18GS

Czujniki ultradźwiękowe z serii UC18GS niezawodnie wykrywają poziom napełnienia płynem lub granulkami, niezależnie od ich koloru i innych właściwości optycznych. Do zamontowania wystarczy niewielki otwór w pokrywie zbiornika. Średnicę wiązki dźwięku w kształcie stożka można dostosować do obszaru docelowego. Uderza ona w powierzchnie medium na dużym obszarze. W przypadku nieregularnych lub ruchomych powierzchni czujnik określa wartość średnią, dzięki czemu wskazuje rzeczywisty poziom zamiast potencjalnie przekłamanej wartości punktowej.

Źródła zmiennych zakłóceń, takie jak podpory lub inne obiekty docierające do pola pomiarowego, są tłumione przez oprogramowanie (PACTware). Poziom jest precyzyjnie wykrywany nawet w tłumionym obszarze. Szerokość wiązki dźwiękowej można łatwo ustawić za pomocą przycisków na urządzeniu lub z poziomu oprogramowania. Regulacje te nie wpływają na zasięg — wykrywanie poziomu w zakresie pomiarowym jest zawsze wiarygodne.

IO-Link: inteligentna technologia komunikacyjna

Zgodny z międzynarodowymi normami i urządzeniami wielu dostawców interfejs IO-Link stanowi integralną część rozwiązań Sensorik4.0® firmy Pepperl+Fuchs. Jest zgodny z normą IEC 61131-9 oraz z dowolną magistralą fieldbus dostępną na rynku.

Czujniki IO-Link, takie jak UC18GS, można konfigurować za pomocą systemu sterowania. Rozwiązanie to upraszcza uruchomienie i umożliwia szybką zmianę formuły bez dłuższych przestojów. Możliwe jest nawet całkowite przystosowanie do indywidualnych wymagań w postaci partii jednostkowych. Na przykład szerokość wiązki czujnika ultradźwiękowego UC18GS można dostosować do pomiaru poziomu w zbiornikach o różnych kształtach.

IO-Link: inteligentna technologia komunikacyjna

Zaufaj ekspertom w dziedzinie czujników ultradźwiękowych

Jakość wyrobów własnych, na której można polegać

Doświadczenie wewnętrznych ekspertów w dziedzinie czujników ultradźwiękowych

Czujniki ultradźwiękowe firmy Pepperl+Fuchs powstają w naszym centrum technologicznym, gdzie są opracowywane i produkowane przetworniki. Już od ponad 30 lat nasz myślący o przyszłości zespół ekspertów pracuje nad rozwojem technologii ultradźwiękowej w celu zapewnienia rozwiązań jutra. Oznacza to, że nasi klienci zawsze otrzymują produkty o najwyższej wydajności na rynku.

Dzięki takiemu podejściu mamy najszerszy asortyment w branży, wspierany licznymi patentami i innowacjami, co pozwala nam zapewnić najwyższy poziom elastyczności w doborze produktów i optymalnych rozwiązań do różnych zastosowań. Oprócz standardowej oferty Pepperl+Fuchs dysponuje wiedzą i infrastrukturą, które umożliwiają dostosowanie produktu do potrzeb klienta w szybki i elastyczny sposób.

Oferujemy również szeroką gamę akcesoriów obejmującą moduły do indywidualnej integracji, do instalacji w trudnych warunkach lub zastosowań specjalnych, oprogramowanie dostosowane do potrzeb oraz skoordynowaną technologię łączności. Dzięki temu każdy przetwornik może być stosowany w wysokowydajnych, przyszłościowych systemach.


Przewodniki po technologii ultradźwiękowej — pobierz bezpłatnie już teraz!

Przewodniki po technologii ultradźwiękowej

W naszych dokumentach do pobrania dzielimy się wiedzą z naszymi klientami — zarejestruj się, aby otrzymać bezpłatne kopie cyfrowe naszych przewodników po technologi ultradźwiękowej już teraz! Pomogą one wybrać idealny czujnik do danego zastosowania i w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

Kontakt