Na každé rovině.

Měření až do třetího rozměru – ve čtyřech rovinách skenování nebo s frekvencí 100 Hz.

Používá technologii PRT (Pulse Ranging Technology)

Nový 3D senzor LiDAR řady R2300 je vybaven technologií Pulse Ranging Technology (PRT), která poskytuje spolehlivá a mimořádně precizní měření s vysokou přesností a krátkou dobou odezvy. Technologie PRT nepřetržitě měří vzdálenost cíle pomocí rychlosti světla jako konstantní veličiny. Vysílá mimořádně krátké, ale velmi silné světelné impulzy a vypočítává dobu mezi časem vyslání impulzu a časem jeho přijetí. Mechanické oddělení emitující a přijímající oblasti poskytuje výjimečně vysokou toleranci znečištění. Díky 1000 bodů na skenovaný řádek a frekvenci skenování 50 kHz zvládne 3D senzor LIDAR širokou škálu aplikací průmyslové automatizace.

3D senzor LiDAR řady R2300 používá technologii Pulse Ranging Technology

Výhody

Všestrannost a nákladová efektivita

Všestrannost a nákladová efektivita

Řada R2300 integruje čtyři roviny snímání do jednoho senzoru LiDAR. Na rozdíl od jednovrstvých zařízení vytváří v podstatě 3D sken, který poskytuje více informací a spolehlivější výsledky měření. Možnost použití jednoho senzoru namísto několika výrazně snižuje náklady na pořízení, zapojení a integraci.
Přesnost a flexibilita pro vaši aplikaci

Přesnost a flexibilita pro vaši aplikaci

Zásluhou velmi vysokého úhlového rozlišení 0,1°, vysoké vzorkovací rychlosti a přesného světelného bodu fotoelektrický senzor přesně a spolehlivě detekuje struktury a obrysy i těch nejmenších objektů. Navíc maximální rozsah horizontálního měření 100° lze zmenšit na libovolnou velikost, takže uživatelé obdrží pouze data měření, která jsou relevantní pro jejich aplikaci.
Snadná instalace a uvedení do provozu

Snadná instalace a uvedení do provozu

Lze zapnout integrovaný pomocný laser, aby uživatelé mohli jednoduše seřídit senzor řady R2300 a uvést jej do provozu bez dalších nástrojů. V závislosti na požadovaném zorném poli je možné instalovat samostatně jeden nový 3D senzor LiDAR nebo více 3D senzorů LIDAR vedle sebe.
Kompaktní a robustní pouzdro

Kompaktní a robustní pouzdro

Polovodičová elektronika zajišťuje výjimečnou odolnost nového 3D senzoru LiDAR řady R2300 od společnosti Pepperl+Fuchs. Senzor je navržen tak, aby poskytoval dlouhou životnost a dokázal odolat nárazům a vibracím. Díky kompaktní konstrukci pouzdra je vícevrstvý senzor také ideální pro aplikace ve stísněných prostorech, jako je použití v automaticky řízených vozidlech (AGV).

Řada R2300 v kostce

Toto ukázkové video krátce představuje 3D snímač LIDAR, včetně jeho nejdůležitějších výhod a vlastností, jako jsou rotující zrcadlová krychle a mechanická koncepce.

Vnímání objektů v 3D prostoru

Seznamte se se čtyřmi skenovacími vrstvami senzoru a zjednodušenou instalací díky přepínatelnému viditelnému pomocnému laseru. Dva příklady aplikace vysvětlují výhody senzoru při praktickém použití: senzory instalované v automaticky řízeném vozidle pro zabránění kolizím a pro sledování zadní zóny.

Řada R2300 – vysvětleno na veletržním stánku

Thorsten Schroeder, produktový manažer společnosti Pepperl+Fuchs, představuje 3D senzor LiDAR řady R2300 určený pro širokou škálu aplikací.

Případy použití

Podpora navigace a zabránění kolizím
Při integraci do automaticky řízených vozidel 3D snímač LiDAR řady R2300 umožňuje sledovat objekty, následovat osoby a spolehlivě předcházet kolizím. Fotoelektrický senzor sleduje prostor před vozidlem, od podlahy až po nohy osoby. Ty slouží jako referenční body pro rozpoznání směru pohybu osoby a pro její následování ve stanovené vzdálenosti. Díky čtyřem rovinám skenování a přesnému světelnému bodu detekuje senzor řady R2300 i ty nejmenší překážky, a zajišťuje tak plynulý průběh procesů.
Detekce nosiče v robotických aplikacích
Po montáži na robotické rameno může 3D senzor LiDAR řady R2300 poskytovat prostřednictvím čtyř rovin skenování data o nosičích, jejich poloze a nákladu, který přepravují. Tím robotu umožňuje zjistit relativní polohu mezi nosičem a jeho nákladem, aniž by potřeboval pevné referenční body. Uživatelé tak získají cenově výhodné řešení poskytující spolehlivou detekci.
Sledování zadní zóny
3D senzor LiDAR řady R2300 lze namontovat na zadní část vidlicového vysokozdvižného vozíku. Když vysokozdvižný vozík couvá, fotoelektrický senzor sleduje oblast za vozíkem podle úhlu natočení kol a rychlosti vozíku. Vysoká vzorkovací frekvence a hustota měření senzoru řady R2300 zajišťují detekci objektů a struktur všech velikostí. Je-li zjištěna překážka, může být spuštěn výstražný signál a vozidlo může být zastaveno.
Sledování polic ve skladech s vysokými regály
Při kontrole, zda je police nebo přihrádka obsazena, je nutné skenovat několik hloubek police. Vzhledem k tomu, že je 3D senzor LiDAR řady R2300 vybaven technologií PRT a čtyřmi rovinami skenování, je pro tento úkol ideální. Přesný světelný bod umožňuje detekovat struktury a hrany. Kromě toho vícevrstvý senzor poskytuje cenné informace o rozložení nákladu na paletě. Tím výrazně převyšuje schopnosti jiných senzorových řešení.

Kontakty

Máte dotazy k 3D senzoru LIDAR řady R2300? Chcete získat další informace?
Rádi vám pomůžeme! Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat nám zprávu.