Dodává inteligenci.
Objevuje řešení.
Odblokuje všechny frekvence.

RFID od společnosti Pepperl+Fuchs

Funkce

Zvýšení efektivity pomocí technologie RFID od Pepperl+Fuchs

Zvýšení efektivity pomocí technologie RFID od Pepperl+Fuchs

Využíváním průmyslových řešení RFID společnosti Pepperl+Fuchs se vyhnete nespolehlivému ručnímu shromažďování dat. Využijte omezení možnosti vzniku administrativních chyb, lepší transparentnosti a výrazného zrychlení procesů.
Servis a podpora od odborníků na technologii RFID

Servis a podpora od odborníků na technologii RFID

Společnost Pepperl+Fuchs se věnuje výzkumu a vývoji technologií RFID již více než 25 let. Můžete se spolehnout, že vám naši zkušení specialisté budou moci poskytnout podporu ve stovkách aplikací RFID.
Identifikační řešení přizpůsobená na míru

Identifikační řešení přizpůsobená na míru

Od všech potřebných komponent (čtecí/zapisovací zařízení, štítky, řídicí rozhraní, kabely) až po všechna běžně používaná frekvenční pásma (LF, HF, UHF) — společnost Pepperl+Fuchs nabízí kompletní systémové řešení, které perfektně vyhovuje vašim potřebám.
Vysoká kompatibilita pro snadnou integraci

Vysoká kompatibilita pro snadnou integraci

Komponenty RFID společnosti Pepperl+Fuchs lze kombinovat s téměř jakýmkoli řídicím systémem na trhu. Naše řídicí rozhraní podporují všechny frekvenční rozsahy a obsluha našich řešení RFID zůstává stejná napříč všemi frekvencemi.

NOVINKA! Naše nejnovější přírůstky v portfoliu

Nejen vysokofrekvenční funkce: Kombinace výhod vysokofrekvenčního RFID s jedinečnými možnostmi čtecího dosahu

Nesrovnatelně vysoký čtecí dosah a široká škála užitečných doplňkových funkcí umístěných v prostorově úsporném, optimalizovaném plochém provedení: Díky nové řadě čtecích/zapisovacích zařízení pro systém RFID nyní společnost Pepperl+Fuchs nabízí tento atraktivní kompletní balíček jako řešení identifikačních úloh.

Další informace
RFID jednoduše: Nové čtecí/zapisovací zařízení UHF se standardizovaným rozhraním IO-Link

Společnost Pepperl+Fuchs rozšiřuje portfolio čtecích/zapisovacích zařízení UHF o nový model F191: Spojuje výhody průmyslové technologie UHF se standardizovaným komunikačním rozhraním IO-Link – a je tedy cenově výhodným základním zařízením pro širokou škálu standardních oblastí použití například v intralogistice, automobilovém průmyslu nebo při manipulaci s materiálem.

Další informace
Jedno základní zařízení, tři frekvence: Modulární ruční zařízení RFID pro průmyslová prostředí

Pomocí sofistikovaného mechanismu lze k základnímu modulu ručního zařízení rychle a snadno připojit čtecí / zapisovací hlavy RFID pro různé frekvence (LF, HF, UHF) bez použití jakýchkoli nástrojů. Uživatelé se tak mohou plně soustředit na aktuální identifikační úkol. K tomu přispívá i základní zařízení vybavené 4,8" tvrzeným kapacitním barevným dotykovým displejem, který je vždy dobře čitelný, a to i za neoptimálních okolních světelných podmínek. Krytí IP54 podtrhuje vhodnost zařízení pro použití ve venkovních a dalších náročných prostředích.

Další informace
Čtecí/zapisovací zařízení UHF s integrovaným průmyslovým rozhraním Ethernet a rozhraním REST API

Čtecí/zapisovací zařízení UHF pro systém RFID F190-B40 nabízí integrované průmyslové ethernetové rozhraní a rozhraní REST API. Pomocí těchto technologií rozhraní lze čtecí/zapisovací zařízení, které je určeno pro střední detekční dosahy, rychle a snadno integrovat do systémů OT a IT, takže představuje atraktivní řešení pro řízení a sledování výroby, aplikace sledování a dohledávání a další použití v oblasti průmyslové automatizace v rámci průmyslu 4.0.

Další informace

Produkty

Aplikace

Na poli technologie RFID nabízí společnost Pepperl+Fuchs kompletní portfolio dokonale sladěných komponent, které vyřeší širokou řadu požadavků na identifikaci. Podívejte se na další informace o možných oblastech použití.

Případy použití

Technologie RFID splňuje požadavky vozidel AGV – tři příklady použití v praxi

Technologie RFID na vozidlech AGV

Automaticky naváděná vozidla (AGV) ve všech možných provedeních, jako jsou praktické automaticky naváděné vozíky, pojízdné montážní plošiny nebo robustní samoříditelná vozidla pro přepravu kontejnerových nádrží, se stala nepostradatelnou součástí moderních výrobních procesů. Pomáhají výrazně usnadnit každodenní práci, šetří stávající zdroje a značně urychlují dopravní procesy. Jejich vzhled se podstatně liší a technologie, které umožňují automatické nebo nezávislé fungování vozidel, jsou velmi rozmanité.

Často je využívána technologie RFID a při inteligentním použití může tato metoda rádiové identifikace provádět na vozidlech AGV řadu úkolů. Tento článek na blogu představuje tři možné varianty.

Technologie RFID v prostředích s nebezpečím výbuchu – tři příklady z praxe

Technologie RFID v prostředích s nebezpečím výbuchu

Rozsah použití technologie RFID se v žádném případě neomezuje na diskrétní výrobu. Vzhledem k rozsáhlejším požadavkům na označování produktů a pracovních zařízení je stále populárnější také ve zpracovatelských závodech. Často je však nutné vzít v úvahu požadavky na ochranu proti výbuchu, protože všude, kde vznikají hořlavé plyny, páry nebo prach, představují elektrická zařízení značné bezpečnostní riziko.

V tomto článku na blogu se seznámíte s třemi příklady použití, které vám pomohou pochopit, jak úspěšně a bezpečně používat technologii RFID v prostředích s nebezpečím výbuchu.

Případy použití

Další příklady použití technologie RFID

Další příklady použití technologie RFID

RFID je extrémně univerzální technologie, kterou lze využít v mnoha oborech. Připravili jsme pro vás dalších deset příkladů použití z deseti průmyslových odvětví. Nechte se inspirovat příklady použití a podívejte se, jak flexibilní technologie RFID podporuje spolehlivost a celkovou efektivitu za různých podmínek…

Technologie RFID podporuje Průmysl 4.0

Technologie RFID podporuje Průmysl 4.0

RFID je klíčovým prvkem budoucích digitálních továren ve smyslu konceptu Průmysl 4.0: produkt je označen štítkem RFID, který nese informace o potřebných výrobních krocích nebo zvláštních požadavcích. Navíc může ukládat nové další informace po dokončení výrobního kroku. Připojování štítků RFID k výrobním položkám přináší dynamickou strukturu a flexibilitu do všech oblastí výroby. Získejte další informace o technologii pro Průmysl 4.0 od společnosti Pepperl+Fuchs — označované jako "Sensorik4.0®".

Řešení RFID

Ve výzkumném projektu v Karlsruhe Institute of Technology (KIT) spojilo síly dvanáct partnerů z průmyslu a vědeckých oborů při vývoji všestranného přepravního systému. Výsledkem je KARIS PRO, autonomní vozidlo, které je nyní zkoušeno v provozu. Tento projekt nám představí Dieter Schneider, vedoucí týmu R&D Identification Systems ve společnosti Pepperl+Fuchs…

Produktový manažer pro RFID, Dr. Klaus Schmitt, vás vezme na prohlídku a seznámí vás s naším řešením přizpůsobeným speciálně pro potřeby masného průmyslu.

Doporučujeme přečíst: 5 důvodů, proč byste ve vašem závodu měli používat průmyslovou RFID

Nejčastější dotazy na RFID

Část 1: Obecné dotazy na RFID

Část 1: Obecné dotazy na RFID

Zajímáte se o technologii RFID, ale nevíte kde začít? V první části našich často kladených dotazů získáte celkový přehled o technologii RFID. Seznámíte se se základními komponenty, historií a hlavními výhodami, které technologie RFID může přinést úlohám identifikace ve vašich procesech…

Část 2: Čtecí/zapisovací zařízení pro systém RFID

Část 2: Čtecí/zapisovací zařízení pro systém RFID

Spolehlivost bezkontaktní identifikace závisí na vysoké kvalitě čtecích/zapisovacích zařízení. Seznamte se s funkčními principy čtecích/zapisovacích zařízení RFID. Jak fungují a jaké typy jsou k dispozici na trhu? Jakou roli hraje polarizace antény a jak se vyhnout vzájemnému rušení? Získejte také tipy pro výběr čtecího/zaposovacího zařízení pro systém RFID, které bude nejlépe vyhovovat vašemu použití…

Část 4: Štítky RFID

Část 4: Štítky RFID

Štítky RFID jsou různé produkty, které můžeme najít jak v průmyslu, tak v běžném životě. Zjistěte více o funkčních principech a různých typech štítků. Kdy bych měl použít aktivní štítek namísto pasivního? Kolik informací může obsahovat jeden štítek? Jak dobře štítky odolávají používání v náročných aplikacích? …

Část 3: Frekvence používané technologií RFID

Část 3: Frekvence používané technologií RFID

Pro bezkontaktní výměnu dat využívá systém RFID rádiové vlny. Podle požadavků konkrétních aplikací využívají systémy RFID různá frekvenční pásma. Získejte informace o vlastnostech těchto pásem. Co je definuje? Jak jsou využívána? Co může mít vliv na přenos signálu? …

Kontakty