Absolutní špička.

Ověřený systém s maximální přesností i v extrémním počasí, při znečištění nebo v náročných podmínkách.

Systémy absolutní polohy WCS

Výhody

Přesná detekce absolutní polohy

Systém kódování polohy WCS od společnosti Pepperl+Fuchs, který je na trhu od roku 1989, je neustále vyvíjen a optimalizován prostřednictvím nesčetného množství projektů. Umožňuje spolehlivě detekovat polohu i v případě zakřivených tras, stoupání, klesání, přerušení nebo odboček.

Flexibilní integrace

Hodnotu polohy lze přenášet přímo ze čtecí hlavy do řídicí jednotky přes četná integrovaná rozhraní, jako jsou RS-485, SSI, CANopen, PROFINET, EtherCAT nebo EthernetIP. Pro připojení k dalším rozhraním provozních sběrnic je dostupná rozsáhlá řada modulů rozhraní.

Odolná konstrukce

Zásluhou provedení ve tvaru U je systém WCS odolný vůči okolnímu světlu a dokáže díky svým výkonným diodám LED číst dokonce i znečištěné kódové lišty. Bezkontaktní fotoelektrické skenování chrání systém WCS před opotřebením a doplněk Outdoor poskytuje ochranu až do krytí IP69.

Jednoduché nastavení

Verze WCS Outdoor je opatřena průsvitným pouzdrem, které nabízí dobrou viditelnost kontrolky LED a displeje. Umožňuje tak rychle a snadno zjistit informace o poloze nebo přečíst chybové zprávy.

Přesná detekce absolutní polohy

Díky modulární konstrukci lze systém kódování dráhy přizpůsobitlibovolným aplikacím nebo podmínkám prostředí. Vždy se skládá z čtecí hlavy, kódové lišty a příslušného montážního systému. Čtecí hlava je dostupná s různými doplňky, jako jsou WCS Outdoor pro drsná prostředí nebo WCS Extended pro obzvláště velké vzdálenosti, které lze také vzájemně kombinovat. Po výběru čtecí hlavy a kódové lišty si lze vybrat ze tří různých montážních systémů.

 

Přesná detekce absolutní polohy

Odolnost a přesnost za všech podmínek

Doplněk Outdoor
Doplněk WCS „O“ pro venkovní použití je určen pro aplikace s extrémními podmínkami vnějšího prostředí. Robustní pouzdro s krytím IP69 poskytuje čtecí hlavě odolnost proti prachu, vlhkosti a nárazům. To znamená, že ji lze použít také v prostředí s vysokotlakými čističi nebo tam, kde WCS přichází do styku s látkami jako je slaná voda, kyseliny a alkálie. V případě závady je možné na čtecí hlavě WCS snadno provést údržbu, protože indikační LED a displej jsou dobře čitelné přes průhledné pouzdro.
Doplněk Display
Do čtecí hlavy je zabudován šestimístný (sedmisegmentový) displej, který lze přizpůsobit montážní poloze. Displej lze snadno otočit o 180°, což urychluje a zjednodušuje uvedení systému do provozu bez ohledu na to, zda se jedná o stojící nebo závěsnou instalaci. Displej může zobrazit hodnotu aktuální polohy a diagnostické funkce, a může upoutat pozornost na znečištěné nebo poškozené segmenty kódové lišty.
Doplněk Extended
Pokud aplikace vyžaduje obzvláště dlouhou vzdálenost, speciální verze WCS Extended umožní pokrýt vzdálenost až 629 m. Sestavení a integrace dvou standardních segmentů kódových lišt jsou flexibilní. Prodloužená čtecí hlava může načítat prodlouženou vzdálenost bez dalšího programování.
Doplněk Heating
Po přidání doplňku „H“ lze systém WCS používat v prostředích s nízkými teplotami až do –40 °C. Vyhřívání je napájeno přes čtecí hlavu a lze kombinovat s verzí pro venkovní použití. Umožňuje tak uvést systém do provozu na ledu a sněhu a chrání před jej před kondenzací.

Kódové lišty a identifikační štítky pro drsná prostředí

Kódová lišta systému WCS

 

 

 

Laminátové kódové lišty:

Laminátové kódové lišty od společnosti Pepperl+Fuchs jsou vyrobeny z polyesterového laminátu odolného vůči roztržení a také proti působení olejů, maziv a rozpouštědel. Odolnost vůči chemickým látkám, kyselinám, zásadám a agresivním plynům umožňuje používat kódovou lištu také v aplikacích elektrického pokovování.

Kódové lišty z nerezové oceli:

Kódové lišty z nerezové oceli od společnosti Pepperl+Fuchs jsou korozivzdorné a lze je používat za teplot v rozsahu od –40 °C do 80 °C. Jsou odolné vůči odletujícím jiskrám ve svařovnách a silnému znečištění. V kombinace se systémem WCS Outdoor zaručují bezpečné a spolehlivé určování polohy.

Detekce pomocí identifikačního štítku:

Identifikační štítky se připevňují na pohyblivé objekty a umožňují čtecí hlavě identifikovatpodvozek při jeho průchodu kolem čtecí hlavy. Identifikační štítky umožňují dosáhnout přesného polohování a jsou odolné pro použití v extrémních prostředích.

Společnost Pepperl+Fuchs nabízí tři kategorie montážních systémů

Přesné polohování za všech povětrnostních podmínek

Používání systémů WCS v přístavech

Přesná detekce polohy je zajištěna i při kolísání teploty. Při použití kombinace doplňků Outdoor a Extended již dlouhé vzdálenosti v moderních přístavních operacích nepředstavují problém. Kontejnerové jeřáby tak mohou přemisťovat kontejnery z jednoho místa na druhé až do vzdálenosti 629 metrů, přičemž polohování jeřábu probíhá s milimetrovou přesností. Jak je vidět na obrázku, systém WCS umožňuje také přesně určit polohu kočky jeřábu během nakládání kontejnerů. Obě varianty jsou založeny na odolných kódových lištách z nerezové oceli a použití čtecí hlavy WCS.

Použití systému WCS v přístavu

Verze WCS Outdoor se speciálním ochranným pouzdrem byla vyvinuta pro extrémní venkovní aplikace – slanou vodu, slaný vzduch nebo jakýkoli jiný typ vlhkosti. S krytím až IP69 nabízí nejvyšší stupeň utěsnění. Navíc nárazuvzdorná čtecí hlava je odolná vůči krupobití a poskytuje ochranu před mechanickými vlivy.

Systém WCS lze použít i v galvanických aplikacích

Ochranné pouzdro čtecí hlavy u venkovní verze systému WCS zajišťuje odolnost vůči agresivním látkám. Totéž platí také pro dostupné plastové kódové proužky se speciální povrchovou úpravou. Dokonce ani složité trasy, zatáčky, stoupání a klesání nepředstavují pro systém WCS problém.

Odolný vůči kyselinám a zásadám

Systém WCS lze použít i v galvanických aplikacích

V galvanických závodech se mohou vyskytovat vysoké teploty a vzduch je často nasycen výpary z roztoků. V tomto drsném prostředí jsou zpracovávané součásti obvykle připevněny ke kovovému rámu a automaticky dopravovány do ponořovacích lázní s mimořádně agresivními roztoky.

Kontakty