WILSEN.sonic.level


Senzor IoT pro chytré řízení úrovně naplnění

WILSEN.sonic.level

Průmyslové použití

Ultrazvukové senzory IoT pro průmyslové použití

Ultrazvukový senzor IoT WILSEN.sonic.level od společnosti Pepperl+Fuchs napájený z baterie byl vyvinut podle požadavků průmyslových odvětví. Zaznamenává hladinu naplnění a zeměpisnou polohu kontejnerů, ve kterých je instalován, a přenáší tato data zabezpečeným způsobem na internet.
Správa zařízení

Pohodlná správa zařízení z aplikace pro mobilní zařízení

Pomocí snadno použitelné aplikace pro mobilní zařízení se systémem Android a iOS lze nakonfigurovat senzor WILSEN.sonic.level pro zamýšlený účel přímo na provozním místě přes připojení Bluetooth® LE.
Flexibilita systému

Standardizovaná technologie LPWAN pro vysokou flexibilitu

Použití standardizovaných nízkoenergetických vysokofrekvenčních technologií, jako je LoRaWAN®, poskytuje uživateli svobodu při výběru nejlepšího softwarového řešení pro své potřeby.
Lídr trhu

Ultrazvuková odbornost od lídra trhu

Společnost Pepperl+Fuchs zaujímá první místo na trhu v oblasti průmyslových ultrazvukových senzorů. Naše portfolio zahrnuje rozsáhlý sortiment standardních senzorů. Jsme také schopni provést přizpůsobení související s projektem pro jednotlivé zákazníky.
Pepperl+Fuchs is a member of the LoRa Alliance®

Optimalizujte své firemní procesy pomocí senzorů pro internet věcí

Bezdrátové senzory IoT vytvářejí z kontejnerů, nádrží a sil chytrá prostředí. Bezdrátové senzory hladiny naplnění WILSEN.sonic.level napájené z baterie se používají především v oblastech, jako jsou chytrá města, chytrá logistika, chytré zemědělství nebo chytré prostředí. Parametry senzoru jej umožňují nastavit pro velmi různorodou škálu instalačních podmínek a pro detekci různých materiálů.

Standardizovaná technologie LoRaWAN® umožňuje senzoru autonomně přenášet relevantní data v rozsahu mnoha kilometrů po dobu několika let. Senzor WILSEN.sonic.level proto kombinuje všechny důležité vlastnosti požadované v náročných scénářích průmyslových aplikací s konektivitou a řiditelností senzoru IoT.

Jako člen aliance LoRa Alliance® se společnost Pepperl+Fuchs zavázala zajišťovat interoperabilitu produktů a celosvětově nasazovat tuto technologii.

Systém IoT

Systém IoT

Kromě senzorů a přenosu dat zahrnuje systém senzorů IoT také bod pro příjem dat ze senzorů na internetu. V systémech LoRaWAN® je brána zodpovědná za převod dat senzorů do protokolu podporovaného sítěmi Ethernet.

Odesílá převedené informace na síťový server LoRa. Nejprve tyto informace dešifruje a poté je předá příslušnému aplikačnímu serveru. Tam jsou data ze senzorů podrobena počátečnímu zpracování a poté jsou přenesena na platformu IoT, na které jsou graficky zobrazena a podrobněji analyzována.

Senzory WILSEN.sonic.level lze pohodlně parametrizovat pro optimální použití v dané aplikaci přímo na místě pomocí aplikace pro mobilní zařízení.

Jak to funguje?

Senzor IoT

Senzor IoT WILSEN.sonic.level

Vícenásobný senzor

Senzor WILSEN.sonic.level přenáší více než jen pouhé údaje o hladině naplnění. Data GPS ze senzoru umožňují sledovat kontejnery, zatímco další informace, jako jsou hodnoty teploty a stav nabití baterie, umožňují provádět prediktivní údržbu.

Aplikace pro mobilní zařízení

Senzor WILSEN.sonic.level eliminuje potřebu pracně nastavovat jednotlivé senzory pomocí tlačítek, protože parametrizace a registrace v sítí jsou prováděny na mobilním zařízení pomocí aplikace pro systém Android a iOS přes připojení Bluetooth® LE.

Standardizované provedení

Senzor WILSEN.sonic.level není vázán na konkrétní systémy, ale lze jej integrovat do libovolné sítě LoRaWAN®. Lze jej snadno používat se softwarem od různých dodavatelů a umožňuje rychle vyvíjet a přizpůsobovat řešení IoT.

Průmyslové použití

Senzor WILSEN.sonic.level se odlišuje od jiných senzorů IoT svou vhodností pro průmyslové použití. Je opatřen odolným krytem poskytujícím krytí IP66/67 a lze jej používat i mimo budovy při teplotách od –25 °C do +70 °C.

Chytré prostředí

Bezdrátový senzor WILSEN.sonic.level sleduje hladiny v řekách, jezerech a povodňových nádržích. Přenáší další informace, jako jsou teplota, zeměpisná poloha a stav baterie, a to i na mnoho kilometrů, čímž přispívá k lepší ochraně před povodněmi.

Aplikace

Chytré zemědělství

Moderní zemědělství dodává potraviny i energii. Senzor WILSEN.sonic.level pomáhá zemědělcům sledovat na dálku hladinu naplnění distribuovaných sil na krmivo nebo jímky bioplynové stanice. Při použití takového systému IoT nemusí zemědělec provádět kontrolní prohlídky, a získá tak časový prostor pro důležité úkoly k zajištění efektivních operací.

Chytrá logistika

Chytrá logistika

Efektivním dodavatelským řetězcům v globalizovaném světě nesmí docházet suroviny a zásoby. Senzor WILSEN.sonic.level pomáhá určit hladinu naplnění v nádržích nebo silech a poskytuje dodavateli možnost nabídnout svým zákazníkům zásobovací logistický systém, který je přizpůsoben jejich potřebám.

Chytrá města

Chytrá města

Požadavky kladené na města a obce, aby občanům poskytly pohodlné a ekologické prostředí pro život, se neustále zvyšují. Senzor WILSEN.sonic.level umožňuje zajistit inteligentní správu odpadů, v rámci které jsou na dálku monitorovány hladiny naplnění kontejnerů na použité sklo, staré oděvy a recyklovatelné materiály, aby byly kontejnery vyváženy pouze po naplnění na stanovenou úroveň.

Topologie LoRa

Technologie LoRa

Četné výhody pro vaše aplikace

Technologie LoRa se vyznačuje řadou výhod a je obzvláště vhodná pro použití se senzory IoT, jako je WILSEN.sonic.level:

  • Připojení zařízení do vzdálenosti 15 km, které dokáže proniknout i zdmi staveb
  • Globální dostupnost a nezávislost dodavatelů pro rychlé nasazení aplikací IoT
  • Minimální spotřeba energie během přenosu, takže senzor může fungovat po celá léta bez výměny baterie
  • Vysokofrekvenční přenos dat, takže není potřebná žádná kabeláž od senzorů
  • Vysoké úrovně zabezpečení a integrity díky ověřování a koncovému šifrování
  • Nízké provozní náklady zásluhou použití frekvenčního pásma nevyžadujícího licenci

Tyto vlastnosti umožňují použít technologii LoRa k vytváření velmi rozsáhlých bezdrátových sítí k implementaci aplikací pro města a obce. Lze ji také použit k vytváření nákladově efektivních soukromých sítí v areálech společností. Na schématu vpravo jsou zobrazeny topologické rozdíly verzí.

Pokud se chcete dozvědět více o výhodách technologie LoRaWAN®, přečtěte si náš online článek:

Kontakty