WILSEN.sonic.level


Senzor IoT pro chytré řízení úrovně naplnění

WILSEN.sonic.level

Průmyslové použití

Ultrazvukové senzory IoT pro průmyslové použití

Ultrazvukový senzor IoT WILSEN.sonic.level od společnosti Pepperl+Fuchs napájený z baterie byl vyvinut podle požadavků průmyslových odvětví. Zaznamenává hladinu naplnění a zeměpisnou polohu kontejnerů, ve kterých je instalován, a přenáší tato data zabezpečeným způsobem na internet.
Správa zařízení

Pohodlná správa zařízení z aplikace pro mobilní zařízení

Pomocí snadno použitelné aplikace pro mobilní zařízení WILSENcontrol pro systém Android lze nakonfigurovat senzor WILSEN.sonic.level pro zamýšlený účel přímo na provozním místě přes připojení Bluetooth® LE.
Flexibilita systému

Standardizovaná technologie LPWAN pro vysokou flexibilitu

Použití standardizovaných nízkoenergetických vysokofrekvenčních technologií, jako je LoRaWAN®, poskytuje uživateli svobodu při výběru nejlepšího softwarového řešení pro své potřeby.
Lídr trhu

Ultrazvuková odbornost od lídra trhu

Společnost Pepperl+Fuchs zaujímá první místo na trhu v oblasti průmyslových ultrazvukových senzorů. Naše portfolio zahrnuje rozsáhlý sortiment standardních senzorů. Jsme také schopni provést přizpůsobení související s projektem pro jednotlivé zákazníky.
Sensorik4.0®: Připravujeme cestu k Průmyslu 4.0

Optimalizujte své firemní procesy pomocí senzorů pro internet věcí

Bezdrátové senzory IoT vytvářejí z kontejnerů, nádrží a sil chytrá prostředí. Bezdrátové senzory hladiny naplnění WILSEN.sonic.level napájené z baterie se používají především v oblastech, jako jsou chytrá města, chytrá logistika, chytré zemědělství nebo chytré prostředí. Parametry senzoru jej umožňují nastavit pro velmi různorodou škálu instalačních podmínek a pro detekci různých materiálů.

Standardizovaná technologie LoRaWAN® umožňuje senzoru autonomně přenášet relevantní data v rozsahu mnoha kilometrů po dobu několika let. Senzor WILSEN.sonic.level proto kombinuje všechny důležité vlastnosti požadované v náročných scénářích průmyslových aplikací s konektivitou a řiditelností senzoru IoT.

Jako člen aliance LoRa Alliance® se společnost Pepperl+Fuchs zavázala zajišťovat interoperabilitu produktů a celosvětově nasazovat tuto technologii.

Systém IoT

Popis systému senzorů IoT WILSEN

Kromě senzorů a přenosu dat zahrnuje systém senzorů IoT také bod pro příjem dat ze senzorů na internetu. V systémech LoRaWAN® je brána zodpovědná za převod dat senzorů na protokol kompatibilní se sítěmi Ethernet.

Převedená data odesílá na síťový server, který data nejprve dešifruje a poté je předá příslušnému aplikačnímu serveru. Na aplikačním serveru jsou data senzorů zpracována a připravena k zobrazení na grafickém displeji.

Senzory WILSEN.sonic.level lze pohodlně parametrizovat pomocí aplikace pro mobilní zařízení, takže jsou optimálně konfigurovány pro požadovanou aplikaci přímo na provozním místě.

Jak to funguje?

Senzor IoT

Senzor IoT WILSEN.sonic.level

Vícenásobný senzor

Senzor WILSEN.sonic.level přenáší více než jen pouhé údaje o hladině naplnění. Data GPS ze senzoru umožňují sledovat kontejnery, zatímco další informace, jako jsou hodnoty teploty a stav nabití baterie, umožňují provádět prediktivní údržbu.

Aplikace pro mobilní zařízení

Senzor WILSEN.sonic.level odstraňuje potřebu pracně nastavovat jednotlivé senzory pomocí tlačítek, protože parametrizace a registrace v sítí jsou prováděny na mobilním zařízení pomocí aplikace pro systém Android (WILSENcontrol) přes připojení Bluetooth® LE.

Standardizované provedení

Senzor WILSEN.sonic.level není vázán na konkrétní systémy, ale lze jej integrovat do libovolné sítě LoRaWAN®. Lze jej snadno používat se softwarem od různých dodavatelů a umožňuje rychle vyvíjet a přizpůsobovat řešení IoT.

Průmyslové použití

Senzor WILSEN.sonic.level se odlišuje od jiných senzorů IoT svou vhodností pro průmyslové použití. Je opatřen odolným krytem poskytujícím krytí IP66/67 a lze jej používat i mimo budovy při teplotách od –25 °C do +70 °C.

Chytré prostředí

Bezdrátový senzor WILSEN.sonic.level sleduje hladiny v řekách, jezerech a povodňových nádržích. Přenáší další informace, jako jsou teplota, zeměpisná poloha a stav baterie, a to i na mnoho kilometrů, čímž přispívá k lepší ochraně před povodněmi.

Aplikace

Chytré zemědělství

Moderní zemědělství dodává potraviny i energii. Senzor WILSEN.sonic.level pomáhá zemědělcům sledovat na dálku hladinu naplnění distribuovaných sil na krmivo nebo jímky bioplynové stanice. Při použití takového systému IoT nemusí zemědělec provádět kontrolní prohlídky, a získá tak časový prostor pro důležité úkoly k zajištění efektivních operací.

Chytrá logistika

Chytrá logistika

Efektivním dodavatelským řetězcům v globalizovaném světě nesmí docházet suroviny a zásoby. Senzor WILSEN.sonic.level pomáhá určit hladinu naplnění v nádržích nebo silech a poskytuje dodavateli možnost nabídnout svým zákazníkům zásobovací logistický systém, který je přizpůsoben jejich potřebám.

Chytrá města

Chytrá města

Požadavky kladené na města a obce, aby občanům poskytly pohodlné a ekologické prostředí pro život, se neustále zvyšují. Senzor WILSEN.sonic.level umožňuje zajistit inteligentní správu odpadů, v rámci které jsou na dálku monitorovány hladiny naplnění kontejnerů na použité sklo, staré oděvy a recyklovatelné materiály, aby byly kontejnery vyváženy pouze po naplnění na stanovenou úroveň.

Topologie LoRa

Technologie LoRa

Četné výhody pro vaše aplikace

Technologie LoRa se vyznačuje řadou výhod a je obzvláště vhodná pro použití se senzory IoT, jako je WILSEN.sonic.level:

  • Připojení zařízení do vzdálenosti 15 km, které dokáže proniknout i zdmi staveb
  • Globální dostupnost a nezávislost dodavatelů pro rychlé nasazení aplikací IoT
  • Minimální spotřeba energie během přenosu, takže senzor může fungovat po celá léta bez výměny baterie
  • Vysokofrekvenční přenos dat, takže není potřebná žádná kabeláž od senzorů
  • Vysoké úrovně zabezpečení a integrity díky ověřování a koncovému šifrování
  • Nízké provozní náklady zásluhou použití frekvenčního pásma nevyžadujícího licenci

Tyto vlastnosti umožňují použít technologii LoRa k vytváření velmi rozsáhlých bezdrátových sítí k implementaci aplikací pro města a obce. Lze ji také použit k vytváření nákladově efektivních soukromých sítí v areálech společností. Na schématu vpravo jsou zobrazeny topologické rozdíly verzí.

Pokud se chcete dozvědět více o výhodách technologie LoRaWAN®, přečtěte si náš online článek:

Kontakty