The Problem Solver.

Truly reliable. Highly versatile. Solving complex applications.

Řada ML100

Jednoduchá koncepce pouzdra, pokročilé optické funkce

Řada ML100

Senzor ML100 kombinuje všechny pokročilé fotoelektrické funkční principy v jednoduchém obdélníkovém miniaturním pouzdru, a představuje tak řešení pro všechny druhy náročných automatizačních úloh. Je opatřen kovovými montážními otvory M3 se závitem, diodou LED vyzařující jasné světlo a vysoce viditelným stavovým indikátorem LED. Regulátor citlivosti a přepínač nasvícení/setmění umožňují dosáhnout větší flexibility a lepší kontroly nad snímacím nebo detekčním dosahem. Pouzdro senzoru je zařazeno do seznamu cULus a obdrželo certifikace CE, UKCA a CCC. Díky své robustnosti dokáže řada ML100 snadno odolávat použití v chladírnách při teplotách do –30 °C. Všechny optické verze jsou dodávány s kabelem nebo s konektory M8, stejně jako s výstupy NPN a PNP. To uživatelům pomáhá splnit požadavky libovolné instalace.

Technologie: PowerBeam versus BlueBeam

Řada ML100 s technologií BlueBeam

Technologie PowerBeam

Technologie PowerBeam je známá tím, že poskytuje nejvyšší provozní rezervu mezi konkurenty, která jí zajišťuje nejstabilnější a nejspolehlivější provoz. Dioda LED vyzařující vysoce viditelné světlo umožňuje snadné seřízení a pohodlné nastavení senzoru. Její velký, jasný a rovnoměrný světelný bod je obzvláště užitečný pro reflexní senzory, včetně těch s malými reflektory.

Technologie BlueBeam

Technologie BlueBeam je podobná technologii PowerBeam, ale je vybavena modrou diodou LED s vlnovou délkou 470 nm. Má stejně silný a rovnoměrný světelný bod. Lze ji použít k řešení některých nejobtížnějších úloh v elektronickém průmyslu, včetně detekce modrých solárních destiček a desek plošných spojů (PCB).

Výhody

Cesta k řešení problémů

Senzor ML100 s montážními otvory s roztečí 1" spojuje všechny základní fotoelektrické funkční principy v obdélníkovém miniaturním pouzdře. K dispozici jsou další verze specifické pro konkrétní použití, takže řada ML100 je ideální pro náročné aplikace, ve kterých jiné senzory dosáhly svých limitů.

Jeden senzor, mnoho optických řešení

Uživatelé si mohou vybrat z různých režimů snímání, od jednoduchého difuzního senzoru až po specializované senzory s trojitým světelným bodem nebo technologií BlueBeam, takže vždy získají dokonalé řešení pro své aplikace.

Vysoce spolehlivý senzor

Pevná konstrukce, odolná elektronika a silný optický výkon zajišťují mimořádnou spolehlivost senzoru ML100. Prokázal, že dokáže neúnavně pracovat ve všech typech prostředí. Po instalaci se uživatelé obvykle nebudou muset o senzor starat po dobu mnoha let.

Odolné a univerzální provedení

Díky různým režimům snímání a pouzdru odolnému proti nárazům a vibracím nabízí senzor ML100 univerzální použití, od citlivých aplikací v elektronickém průmyslu až po robustní aplikace v oboru manipulace s materiálem.

Portfolio

Difuzní senzory s potlačením pozadí (BGS)

ML100-8-H-350
Vynikající úroveň potlačení pozadí pro náročné aplikace
ML100-8-H-250-BU
Technologie BlueBeam pro detekci solárních destiček a PCB
ML100-8-H-250-RT
Standardní úroveň potlačení pozadí pro standardní aplikace
ML100-8-H-200-IR
Infračervené (IR) světlo pro nerušivou detekci předmětů
ML100-8-H-100-RT
Malý světelný bod pro detekci malých předmětů
ML100-8-H-100…162
Trojité světelné body pro spolehlivou detekci s redundancí

Difuzní senzory

ML100-8-1000
Standardní detekce předmětů
ML100-8-W
Velký světelný bod k detekci lesklých a průhledných předmětů
ML100-8-HGU-100-RT
Prodloužený červený světelný bod pro stabilní detekci PCB
ML100-8-HGU-100-IR
Prodloužený IR světelný bod pro detekci PCB kamerami AOI
ML100-8-HGU-100-BU
Prodloužený BlueBeam pro detekci solárních destiček nebo PCB

Reflexní senzory

Velký dosah pro detekci standardních neprůhledných předmětů
Snížený dosah pro detekci lesklých či neprůhledných předmětů
Velmi malý rozsah necitlivosti pro aplikace krátkého dosahu
Infračervené (IR) světlo pro nerušivou detekci
Nastavení kontrastu pro detekci skla nebo nízkého kontrastu

Optické jednocestné brány

ML100/MV100-RT
Pro standardní aplikace
ML100/MV100-RT/35
Rozšířený rozsah pro aplikace s dlouhým dosahem
M100/MV100-IR
Infračervené (IR) světlo pro nerušivou detekci
M100/MV100-6090
Vnitřní štěrbina pro polohování nebo detekci malých předmětů
M100/MV100-6091
Vnitřní štěrbina pro polohování nebo detekci malých předmětů
M100/MV100-6757
Vnitřní štěrbina pro polohování nebo detekci malých předmětů

Aplikace

Spolehlivá manipulace se zavazadly na letišti
Reflexní senzory řady ML100-54 se používají například v případech, kdy je potřebné detekovat lesklé předměty a nelze kontrolovat utahovací moment šroubů. Při detekci zavazadel během odbavování tyto senzory zajišťují, že budou detekována i lesklá zavazadla na dopravním pásu.
Plynulé procesy ve strojích na skládání prádla
Některé aplikace s krátkým dosahem a lesklým pozadím vyžadují reflexní senzory a reflexní pásku, aby byla zajištěna spolehlivá detekce předmětů. Senzory ML100-54-F instalované ve strojích na skládání prádla zajišťují plynulý proces skládání.
Detekce předmětů na standardních dopravnících
Ve standardních dopravníkových systémech jsou k detekci předmětů nejčastěji používány reflexní senzory ML100-55 s polarizačním filtrem.
Jednoduchá detekce skla ve stáčírnách
Reflexní senzor ML100-55-G pro detekci skla je vhodný pro jednoduché aplikace detekce skla se standardními předměty, jako jsou skleněné lahve, lahvičky pro léčiva nebo více vrstev skla.
Detekce zboží u pokladen v supermarketech
Reflexní senzory ML100-6-IR bez polarizačního filtru jsou ideálním řešením pro aplikace, ve kterých je nežádoucí rušivé viditelné červené světlo, např. pro detekci zboží u pokladen v supermarketech.

Kontakty

Máte dotazy k řadě ML100? Chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat nám zprávu.