Maximalizuje bezpečnost.
Zajišťuje pohodlí.
Optimalizuje konstrukci dveří.

Ochranný senzor dveří ShieldScan

Jen částečná ochrana – nic takového!

Cyklistická helma z cedníku, ochranný airbag z balónu nebo háčkovaný záchranný kruh, to jsou skvělé příklady toho, že nic by nemělo být bezpečné jen částečně. Totéž platí pro ochranu automatických dveří. Ochranný senzor dveří ShieldScan zajistí úplnou bezpečnost křídlových dveří v souladu s normou EN16005. Zjistěte více o nové generaci senzorů, která kombinuje inovativní technologie, snadné uvedení do provozu a minimalistický design bez jakýchkoli kompromisů.

Ochrana dveří od společnosti Pepperl+Fuchs

Maximální spolehlivost v jakémkoli prostředí

Výhody

Spolehlivá ochrana za všech okolností

Spolehlivá ochrana za všech okolností

Pouze s jedním modulem na každé straně a speciálně nasměrovanými jednotlivými paprsky ochranný senzor dveří sleduje celé dveřní křídlo a také hlavní a sekundární dosedací hrany. Pracuje přesně a spolehlivě díky pokročilé technologii time-of-flight, a to dokonce i v případě leštěných podlah, rušivého světla a odrazů.
Tichý provoz a delší životnost

Tichý provoz a delší životnost

Ochranný senzor dveří ShieldScan od společnosti Pepperl+Fuchs je založen na technologii statických senzorů typu time-of-flight, která zabraňuje tření, opotřebení a poškození ložisek. Tím prodlužuje životnost a omezuje provozní hluk pohyblivých částí.

Pouzdro v kompaktním nízkoprofilovém provedení

Senzor ShieldScan s krytím IP65 je opatřen jednoduchým, tenkým a kompaktním pouzdrem. Kryt s integrovaným těsněním lze snadno demontovat a spolehlivě odvádí dešťové kapky. Uživatelé si mohou vybrat z různých barevných variant, díky kterým může být modul prakticky neviditelný v libovolném rámu dveří.
Snadné sestavení a instalace

Snadné sestavení a instalace

Zásluhou technologie plug-and-play lze předem sestavený senzor ShieldScan instalovat pouze v několika krocích. Uživatelé mohou zařízení rychle a intuitivně zařízení využít pomocí jednoduchého ovládání gesty pro nastavení pole a dynamického nastavení ochranného pole.

Inovativní technologie bez kompromisů

Inovativní technologie bez kompromisů

Nový senzor ShieldScan pro ochranu dveří používá technologii time-of-flight. Ta počítá vzdálenost na základě doby letu světelného paprsku a umožňuje provádět bezpečná milimetrová měření s vysokou přesností opakování a krátkou dobou odezvy. Díky optimalizované geometrii paprsků je senzor přizpůsoben na míru různým požadavkům tří oblastí dveří. Senzor ShieldScan tak sleduje hlavní dosedací hranu, dveřní křídlo a sekundární dosedací hranu pomocí speciálně nasměrovaných jednotlivých paprsků. Spolehlivě zjistí, pokud osoba nebo objekt přeruší ochranné paprsky. Dráha paprsků se přizpůsobípodmínkám dveří v závislosti na výšce a šířce dveří, které mají být chráněny.

Ochrana hlavní dosedací hrany
Ochrana hlavní dosedací hrany

Tato oblast snímání chrání zónu u hlavní dosedací hrany. Vzhledem k odkryté dráze paprsky nenarazí do madla dveří, a senzor tak vždy detekuje v prostoru za madlem. 

Ochrana proti přivření pro hranu závěsu
Ochrana proti přivření pro hranu závěsu

Tato oblast paprsků obklopuje sekundární dosedací hranu. Díky zakřivenému poli paprsků v místě hrany závěsu senzor ShieldScan detekuje boční uchopení. Tím je zajištěna optimalizovaná ochrana mezi rámem dveří a závěsem. Uživatelé tak mohou získat nejlepší ochranu proti přivření, která je na trhu dostupná.

Ochrana křídel dveří
Ochrana křídel dveří

Tato dráha paprsků zabezpečuje křídlo automatických dveří. Pokud je ochranné pole přerušeno osobou nebo objektem, dveře se přestanou pohybovat.

Senzor typu plug-and-play v provedení s kompaktním pouzdrem

Senzor ShieldScan, který se skládá ze základního pouzdra a krytu, lze instalovat pouze v několika krocích a pomocí maximálně tří šroubů na sekundární dosedací hraně. K zajištění celého dveřního křídla stačí jeden senzor na každé straně dveří. Při uvádění do provozu si systém senzoru nejprve uloží do paměti vzdálenost od země. Pomocí intuitivního ovládání gesty je nejdříve definována vzdálenost k hlavní dosedací hraně (šířka dveří) a při následném pohybu dveří je definován maximální úhel otevření dveří.

Funkčnost

„Virtuální stěna“ pro dynamické nastavení ochranného pole

Senzor je vybaven dynamickým nastavením ochranného pole závislým na úhlu, takže nevyžaduje explicitní definici stěny za otevřenými dveřmi. Při otevírání dveří jednotlivé paprsky ochranného pole jeden po druhém zeslábnou, dokud nebude dosaženo maximálního úhlu otevření dveří. Změny za otevřenými dveřmi jsou tedy ignorovány. To umožňuje zajistit bezproblémový provoz i při změně podmínek prostředí, jako je umístění rostlin v blízkosti dveří.

Snadná instalace a uvedení do provozu

Ochranný senzor dveří ShieldScan může být nainstalován a uveden do provozu rychle a snadno. Všechny potřebné součásti jsou součástí dodávky. V tomto video s návodem se dozvíte, jak na instalaci a uvedení do provozu.

Minimalistické provedení, které vyhovuje každé instalační situaci

Ochranný senzor dveří ShieldScan je opatřen krychlovým úzkým plastovým pouzdrem pro nenápadnou instalaci, například na skleněné dveře s obzvláště úzkými dveřními rámy.
Díky optimalizovanému provedení pouzdra senzor dokonale pasuje k libovolnému designu dveří.

Kontakty

Máte nějaké dotazy ohledně ochranného senzoru dveří ShieldScan? Rádi vám pomůžeme! Stačí, když nám zašlete zprávu nebo si sjednáte osobní schůzku s jedním z našich odborníků.