Nekonečné možnosti

SmartRunner Explorer 3-D s technologiemi stereo vidění a „time of flight“

Výhody

Všestranný 3D senzor

Senzor SmartRunner Explorer 3-D lze používat k vytváření velmi přesných trojrozměrných obrazů tvořených shluky bodů, které poskytují mimořádně přesné znázornění objektů. K dispozici jsou různé verze senzorů s technologií stereo vidění nebo time-of-flight (ToF) a lze je používat v rozsáhlé řadě aplikací, jako jsou kontrola zboží na dopravních pásech nebo manipulace s předměty v robotice.

Flexibilní řešení

Společnost Pepperl+Fuchs vám pomůže s výběrem vhodné verze senzorů a v případě potřeby může provést specifické úpravy hardwaru. Senzor je předem kalibrován ve výrobním závodě, takže může být integrován přímo do aplikace. Tím ušetříte čas a získáte flexibilní senzorové řešení. 

Vysoce přesné výsledky měření

Vysoké rozlišení čipu umožňuje generovat mimořádně detailní trojrozměrná data, a vytvářet tak obrazy i těch nejmenších objektů a jejich fyzikálních vlastností. Optimalizované informace o hloubce ve směru osy z otevírají zcela nové oblasti použití.

Standardizovaná struktura dat

Struktura dat zařízení zůstává nezměněna bez ohledu na zvolenou verzi a technologii senzoru. To znamená, že software stačí napsat pouze jednou pro určitou verzi zařízení a poté jej lze flexibilně přenést na jiné verze. V porovnání s běžnými senzory se při použití více senzorů výrazně snižují nároky na integraci.

Objevte novou úroveň flexibility

Jedna platforma a dvě technologie pro neomezené možnosti – senzor SmartRunner Explorer 3-D přináší novou úroveň flexibility do vašich aplikací.
Více informací o různých technologiích, funkcích a výhodách se dozvíte ve videu.

 

Jedna řada senzorů – dvě technologie

Senzor SmartRunner 3-D s technologií stereo vidění

Senzor SmartRunner 3-D s technologií stereo vidění

Řešení pro aplikace s krátkým detekčním dosahem

Verze se stereo viděním je vybavena dvěma kamerami s rozlišením 1,4 MP. V prvním kroku senzor určí rozdílový obraz, který automaticky vytvoří překrytím dvou dvourozměrných obrazů. Dvourozměrné obrazy s vysokým rozlišením umožňují dosáhnout optimální orientace senzoru pro požadovaný rozsah snímání, a tím usnadnit interpretaci výsledků měření. Po provedení všech úprav je generován trojrozměrný obraz tvořený shluky bodů. Tímto způsobem lze pomocí technologie stereo vidění vytvářet mimořádně přesné snímky s vysokým rozlišením v celém měřicím rozsahu.

Senzor SmartRunner 3-D s technologií „time of flight“

Senzor SmartRunner 3-D s technologií „time of flight“

Řešení pro dynamické aplikace s větším detekčním dosahem

Verze ToF je opatřena kamerou s rozlišením VGA (640 × 480 px) a vysokou měřicí frekvencí 30 Hz. Díky tomu je vhodná zejména pro aplikace s větším rozsahem měření, ve kterých je nezbytná rychlejší odezva, například v dopravních systémech bez řidiče. Infračervené světlo s vlnovou délkou 940 nanometrů zajišťuje, že senzor s technologií ToF je necitlivý na okolní světlo a lze jej stejně efektivně používat ve vnitřních i venkovních prostředích. Kamera nejprve pořídí tzv. obraz Z, který je srovnatelný s dvourozměrným obrazem ze senzoru s technologií stereo vidění. Kromě toho je určena vzdálenost od objektu k senzoru, která je následně vyjádřena formou obrazu hloubky a výškové mapy s dvourozměrnými informacemi ve směrech os x a y. Tyto informace jsou použity k vytvoření podrobného trojrozměrného obrazu tvořeného shluky bodů. Navíc čtyřfázové měření optimalizuje užitečný signál a výsledky měření.

Funkce a software

Spolehlivé senzorové řešení

Montážní pomůcka senzoru SmartRunner 3-D

Senzor SmartRunner Explorer 3-D je opatřen robustním hliníkovým pouzdrem s krytím IP65. Odolné pouzdro senzoru snadno odolává teplotním výkyvům, a pomáhá tak dosahovat trvale spolehlivých výsledků měření.

Montážní pomůcka integrovaná na zadní straně pouzdra usnadňuje instalaci senzoru do aplikace a volbu správné orientace. Při výměně zařízení tak lze senzor umístit ve správné orientaci zcela bez použití nářadí.

Intuitivní software ViSolution

Softwarové rozhraní ViSolution

Ke konfiguraci všech senzorů SmartRunner Explorer 3-D slouží software ViSolution od společnosti Pepperl+Fuchs. Tento bezplatný softwarový nástroj se vyznačuje přehledným designem, intuitivním vedením uživatele a uživatelsky přívětivou správou zařízení. Dvourozměrná a trojrozměrná data lze generovat pouze několika kliknutími a vizualizovat na stolním počítači a v budoucnu i na mobilních zařízeních (Windows, iOS, Android). Po implementaci lze nastavení softwaru duplikovat na všech ostatních hardwarových derivátech bez ohledu na použitou technologii.

Kromě toho jsou do nabídky neustále přidávány speciální knihovny Vision Library, například ovladače ROS (Robot Operating System), které zjednodušují integraci senzorů do robotických aplikací.

Technické detaily

Click on the appropriate tablet version to see its features.

  • Stereo Vision Device
  • Time-of-Flight Device
Stereo VisionDevice Time-of-FlightDevice
Power supply 24 VDC
Resolution (optic) X = 0.5 mm / Y = 0.5 mm / Z = 2 mm
Field of view ( 1m distance) X = 300 mm / Y = 400 mm / Z = 300 mm
Eye safety Laser class 1
Operating frequency / Object speed up to 10 Hz at full resolution / up to 1 m/s
Interface Gigabit Ethernet TCP/IP
Dimensions 165 x 67 x56 mm (WxHxD) / appr. 800 gr.
Ambient light suppression >20 klux
Raw image size 1300 (H) x 1080 (V) pixel, appr. 1.4 Mpxl.

Aplikace

Kontrola úplnosti a neporušenosti
V oblasti obalových technologií je senzor SmartRunner Explorer 3-D s technologií stereo vidění používán ke kontrole úplnosti a neporušenosti obsahu kartonů. Například plnicí provozy jej používají k ověření, zda se v kartonu nachází plný počet skleněných lahví a všechny jsou neporušené.
Přesná detekce objektů v robotice
Manipulační roboty se spoléhají na speciální senzorovou technologii při přesné detekci a polohování dílů. Senzor SmartRunner Explorer 3-D s technologií stereo vidění, který je připojen k robotickému ramenu, umožňuje přesnou detekci objektů a poskytuje přesný bod uchopení. Díky tomu lze díly přesně detekovat a umisťovat.
Spolehlivá detekce a měření palet
K automaticky poháněným vysokozdvižným vozíkům je připojena řada senzorů pro přesnou detekci a polohování palet. Senzor SmartRunner Explorer 3-D s technologií time-of-flight, instalovaný mezi oběma vidlicemi vysokozdvižného vozíku, vytváří trojrozměrný obraz palety a jejího nákladu. Díky tomu je možné určit, kolik balíků lze ještě naložit nebo zda byl proces paletizace již dokončen.
Předcházení kolizím v logistice
V logistice se často používají vlečné soupravy k bezpečné přepravě materiálů a hotových výrobků z jednoho místa na druhé. K zajištění plynulého provozu mohou být vlečné soupravy se senzory SmartRunner Explorer 3-D vybaveny technologií time-of-flight. Ta poskytuje spolehlivé sledování vstupního prostoru a zajišťuje, aby nedocházelo ke kolizím.
Porcování těsta v plnicích strojích
Při výrobě pečiva je těsto automaticky porcováno a plněno do kovových forem. Vzhledem k různým konzistencím těsta se porce mohou při plnění lišit svou velikostí. K dosažení rovnoměrného porcování používá senzor SmartRunner Explorer 3-D technologii stereo vidění, která měří objem těsta a identifikuje kovové formy naplněné příliš malým nebo příliš velkým množstvím těsta.

Kontakty

Máte nějaké dotazy týkající se rodiny produktů SmartRunner 3-D nebo potřebujete další informace? Rádi vám pomůžeme! Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.