Maximální flexibilita a efektivnost

Ultrazvukový senzor řady UCC*-50GK

Výhody

Ikona procesu

Snadná integrace bez PLC

Ultrazvukový senzor UCC*-50GK lze integrovat do aplikace bez použití PLC. Snadno jej začleníte do svého technického prostředí pomocí prvku UART, sběrnice LIN nebo prvku PWM.
Ikona bezdrátové sítě

Nízká spotřeba energie při bezdrátovém provozu

Ultrazvukový senzor UCC*-50GK je vybaven režimem úspory energie a je optimalizován pro provoz s napájením z baterie. Podporuje také bezdrátovou komunikaci, když je nezbytná delší doba provozu.
Ikona nástroje

Všestranný jako univerzální nástroj

Zvukový kužel senzoru UCC*-50GK a tři předem uložené zvukové profily zajišťují dobrý výkon ve stísněných prostorech a umožňují tento senzor použít prakticky v libovolném scénáři použití. Užijete si větší flexibilitu.
Ikona kvality

Interní kvalita, na kterou se můžete spolehnout

Ultrazvukový senzor UCC*-50GK byl vyvinut a je vyráběn společností Pepperl+Fuchs a potvrzuje její jedinečné odborné znalosti a desítky let zkušeností s aplikacemi.

Zorný úhel 360°

Nápady na použití…

Úprava vody a čištění odpadních vod
Drsné venkovní podmínky, vlhkost a nečistoty: úprava vody a čištění odpadních vod představují pro většinu senzorů vážnou výzvu. Senzor UCC*-50GK je však přizpůsoben pro různé aplikace v tomto odvětví. Nabízí krytí IP66/67 a je opatřen povrchovou úpravou PTFE, která zabraňuje ulpívání nečistot na senzoru. Hladiny naplnění lapačů písku, usazovacích nádrží a vyhnívacích věží může tento odolný senzor detekovat v širokém rozsahu okolních teplot (–25 °C až +70 °C) s teplotní kompenzací.
Sila
Senzor UCC*-50GK lze také efektivně využívat při skladování materiálů ve stavebnictví a zemědělských provozech. Robustní a univerzální senzor je ideální pro sledování sil obsahujících cement, štěrk, písek nebo obilí, krmivo pro zvířata a minerální živiny. Tři jedinečné vzory paprsků v kombinaci s širokým rozsahem snímání až 4 m poskytují uživatelům flexibilitu k přizpůsobení všem možným prostorovým omezením v silech. Agresivní materiály nemají na senzor negativní dopad, protože je pokryt ochrannou vrstvou PTFE.
Recyklace a kontejnery na odpad
Senzor UCC*50-GK umožňuje používat inteligentnější a efektivnější procesy nakládání s odpady, od kontejnerů na plasty, sklo, papír nebo ostatní domovní odpad po zhutňovače. Kompaktní konstrukce pouzdra se závitem umožňuje snadnou montáž senzoru UCC*-50GK do uzavřených kontejnerů, zatímco tři jedinečné vzory paprsků zajišťují přesné snímání v těchto stísněných prostorech. Senzor je navíc vybaven režimem úspory energie a pohotovostní funkcí, které ještě více prodlužují jeho provozní dobu. Senzory jsou také vhodné pro solární a bateriové systémy.
Roboty a malá vozidla AGV k poskytování služeb
Menší automaticky řízená vozidla (AGV), jako jsou čisticí a podávací roboty, mohou být vybavena ultrazvukovými senzory UCC*-50GK, které zajišťují nákladově efektivní detekci kolizí. Díky kompaktním rozměrům pouzdra lze senzory do těchto vozidel AGV snadno integrovat. Ochranná vrstva PTFE chrání senzor před ulpíváním nečistot, kterým jsou čisticí a podávací roboty neustále vystaveny. Široký teplotní rozsah a integrovaná kompenzace teploty umožňují vnitřní i venkovní použití.
Jaká je vaše aplikace?
Jak ukazují naše příklady, senzor UCC*50-GK je navržen pro velké množství scénářů použití. Použijte formulář na této stránce a kontaktujte nás ohledně SVÝCH specifických požadavků na použití. Další inspirace, jak použít senzor UCC*-50GK, na vás čeká v další části této stránky…

… Proměňte ve skutečnost

Senzor UCC*-50GK je základem sofistikovaného senzoru IoT…

UCC*-50GK
Senzor IoT
Ultrazvukový senzor řady UCC*-50GK
Ultrazvukové senzory řady UCC*-50GK lze použít pro různé účely. V tomto případě byly zkombinovány s dalšími hardwarovými součástmi, aby vznikl skutečný senzor IoT, který je schopný odesílat informace o hladinách naplnění a různá další data.

… Umožňuje inteligentní svoz odpadu v městě Heidelberg

                                                                                                                                                         

Inteligentní svoz odpadu v Heidelbergu

Tento senzor IoT, který je založen na senzoru řady UCC*-50GK, je v současné době používán v německém Heidelbergu, městě se spoustou tradic, ve kterém je implementován inovativní systém inteligentního svozu odpadu. Řešení také využívá software SAP IoT a rozsáhlou síť s dlouhým dosahem (LoRaWAN).

Náš digitální časopis obsahuje příběh, který pokrývá všechny aspekty tohoto projektu.

Přečíst příběh

Krabice se vzorkem zdarma!

Krabice se vzorkem

Pokud máte zájem o praktické seznámení s ultrazvukovými senzory UCC*-50GK, máme pro vás speciální a časově omezenou nabídku: prvních 200 lidí, kteří vyplní kontaktní formulář, od nás obdrží krabici se vzorkemzdarma. Krabice obsahuje jeden ultrazvukový senzor UCC*-50GK a informace o dalším nastavení.

Poznámka: Vzhledem k právním aspektům mohou být zdarma poskytované krabice se vzorky požadovány pouze potenciálními komerčními zákazníky, nikoli soukromými osobami. Kromě toho lze z organizačních důvodů požadovat krabice se vzorky pouze v zemích, do kterých dodává přímo skupina Pepperl+Fuchs, a nikoli některý ze zprostředkovatelů či distributorů.

Kontaktujte nás!

Příručka pro rychlý start

Schéma zapojení ultrazvukového senzoru UCC*50GK

Ultrazvukový senzor UCC*-50GK je určen k měření vzdálenosti. Používá ultrazvukové impulzy k měření vzdálenosti k blízkým objektům a hlásí zjištěné informace prostřednictvím jednoho ze tří výstupů – UART, PWM a LIN bus.

Naše stručné pokyny vám poskytnou úvodní informace, jak integrovat senzor do aplikace. Průvodce také obsahuje základní provozní pokyny.
 

Kontaktujte nás!